VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MILAN HOLAKOVSKÝ

Milan Holakovský

Redaktor středočeské regionální redakce Deníku

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Povodí Vltavy usnadní konec sezony. Nabízí lovení lodí z Orlíku

Bohostice – Pokud bude zájem, Povodí Vltavy přistaví na hrázi Orlíku jeřáb, který před zimou zdarma zajistí transport lodí z vody na sucho. Ve čtvrtek o tom informoval Hugo Roldán z centrály Povodí Vltavy.

Z Březnice nevyjedou vlaky. Nejprve na Rožmitál, pak do stanice Mirovice

Březnice – S tím, že krátkodobě bude nutné přesednout do náhradních autobusů, musí kvůli pracím na tratích počítat pasažéři, kteří v okolí Březnice běžně cestují vlakem. 

Hvožďany čekají na výsledky klání o Vesnici roku, podpořit je lze kliknutím

Hvožďany – Uspějeme? Tuhle otázku si kladou lidé v Hvožďanech na Příbramsku. Obec ležící poblíž Rožmitálu pod Třemšínem je středočeským želízkem v ohni v rámci aktuálně vrcholícího 23. ročníku soutěže Vesnice roku.

Navrhnout, jak pozměnit tvář Brd, by měl pomoci nový spolek

Příbram /FOTOGALERIE/ – Nakreslit do mapy, co nového by mělo vzniknout v Brdech a blízkém okolí, a současně dokázat ohlídat, aby těch novinek nebylo moc a vesměs šlo jen o menší věci. To by mělo být jedním z hlavních úkolů nově vznikajícího spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, jehož založení chystá středočeské hejtmanství.

Sedlčanská interna zůstává zavřená: nejsou lidi

Sedlčany – Pro nedostatek lékařů zůstává zavřeno – a vyhlídky na zlepšení se zatím nerýsují. Tak to aktuálně vypadá s internou v sedlčanské nemocnici.

K rozvoji Brd má přispět krajská agentura

Praha, Příbram - Přispět k přeměně Brd podle potřeb turistů, ale také se zasazovat o ochranu území, kde dlouhodobě působili vojáci a běžným návštěvníkům byl vstup zapovězen. To jsou úkoly, jež by měla plnit rozvojová agentura, jejíž vznik ve čtvrtek posvětili středočeští radní. Schválili záměr vzniku vlastní agentury, jejím prostřednictvím se kraj chce přímo podílet na rozvoji Brd. Ta by měla úzce spolupracovat s obcemi, a to jak s těmi středočeskými, tak i v Plzeňském kra­ji.

Zajistěte péči o pacienty, vzkazuje hejtmanství sedlčanské nemocnici

Sedlčany – Zajistěte péči o pacienty. Tak lze shrnout výzvu, kterou v pátek středočeské hejtmanství adresovalo provozovateli sedlčanské nemocnice.

Zatčený příbramský podnikatel je ve vazbě

Praha – Vydírání, nebezpečné vyhrožování, nebezpečné pronásledování – a k tomu ještě nedovolené ozbrojování. To jsou podle slov mluvčí příbramské policie Moniky Schindlové trestné činy, ze kterých kriminalisté obvinili známého podnikatele z Příbrami. Podle Českého rozhlasu se jedná o Roberta Hrabého. Podle reportéra Českého rozhlasu Janka Kroupy je Hrabý spojován s velkými zločiny v 90. letech a patří mezi lidi blízké Františku Mrázkovi a Tomáši Pitrovi.

Za ubití partnerky soud vyměřil deset let

Praha – Ubitou partnerku nejenom našel, jak uváděl, když volal sanitku, ale také sám usmrtil. Ke stejnému závěru jako středočeští kriminalisté a následně státní zástupce Tomáš Milec dospěl nyní i Krajský soud v Praze. Devětačtyřicetiletému Petru M. z Příbramska trestní senát Ivy Říhové vyměřil desetiletý trest se zařazením do věznice se zvýšenou ostrahou; uložil mu také protialkoholní léčení v ústavní formě. Verdikt není pravomocný; obžalovaný, který vinu odmítá, se na místě odvolal.

Na Slapech si někdo odvezl lodní motory za statisíce

Slapy – Zima je sice v plném proudu, neznámí zloději už ovšem zjevně žijí vysloveně letní tématikou. A stejně tak i kriminalisté z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: jih, kteří se jim snaží dostat na kobylku. Hledají totiž pachatele krádeží lodních motorů, kteří rozhodně netroškařili. Vyplývá to ze slov policisty Zdeňka Chalupy, podle něhož detektivové od počátku února řeší hned dva případy víkendových vloupání do opravárenských a skladovacích hal na Slapech.

Vlak vezoucí lidi narazil do traktoru se sypačem

Mníšek pod Brdy – Bez zranění se naštěstí obešla nehoda, která se v úterý hodinu před polednem stala při zimní údržbě komunikací v lokalitě Rymaně v Mníšku pod Brdy na Praze-západ.

Při nehodách pomáhaly pražské posádce i vrtulníky z jihu a východu Čech

Příbram, Praha - Vážná nehoda, u níž zasahovaly dvě helikoptéry se zdravotnickou posádkou, zatarasila v neděli půl druhé hodiny před polednem hlavní silnici I/4 u Chraštic na Příbramsku. Střetly se tam autobus a osobní automobil, přičemž obě vozidla skončila po nehodě na boku. V autobuse přišel k úrazu jen řidič, který utrpěl lehké zranění ošetřené přímo na místě; 44 cestujících vyvázlo zcela bez úhony (pokud za ni nepovažujeme skutečnost, že pasažéři museli počkat na náhradní odvoz).

Atentáty teroristů v Paříži uvedly do střehu policii v Praze

Praha - Maximální nasazení příslušníků tajných služeb a vrcholná pohotovost policejních analytiků vyhodnocujících možná rizika na základě poznatků získaných ze všech dostupných zdrojů. A horečná činnost policistů v uniformách i v civilu – byť zatím nejde o opatření takového charakteru, že by bylo na každém kroku vidět ozbrojence.

AKTUALIZOVÁNO

Matku miminka z kontejneru obvinili z vraždy

Mníšek pod Brdy /AKTUALIZACE/  – Byla to vražda. K tomuto závěru dospěli středočeští kriminalisté, kteří od noci na čtvrtek šetří pozadí nálezu igelitové tašky mrtvým tělíčkem novorozeněte. Hrůzný objev čekal na policisty v kontejneru v Mníšku pod Brdy na Praze-západ. Pod víko nádoby na odpad policisté tehdy půl hodiny po půlnoci nenahlíželi náhodou; Jakub Vinčálek ze středočeského policejního ředitelství již tehdy naznačil, že na místě prověřovali získané upozornění.

Za napadení Romů dostal muž ze sousedství šest let

Praha, Příbram – Brutální útok na obydlí romské rodiny byl motivován odplatou; šlo o cílenou pomstu, přičemž jednoznačně byl prokázán rasový podtext. K tomuto závěru dospěl předseda trestního senátu Krajského soudu v Praze Ivo Zelinka v souvislosti s projednáváním násilného skutku, z něhož se před středočeským krajským soudem zpovídal 40letý Jiří P. z Příbrami.

Během čtyř dnů narazili dva řidiči-úplatkáři

Region – Neúspěšnými pokusy o uplacení policistů se snažili vybruslit z problémů řidiči přistižení při nekalostech na Praze-západ. Ano, řidiči – hned dva šoféři během jediného týdne! Ve čtvrtek o tom informovala policistka Jana Dětská.

Do boje s drogami chce policie nasadit splašky

Region - Nový způsob boje proti drogám chtějí vyzkoušet středočeští kriminalisté – s využitím vody. Přesněji řečeno: pomocí odpadní vody neboli splašků.

V hořící truhlárně spolykaly plameny 850 tisíc

Štěchovice – Statisícová škoda vznikla v neděli dopoledne při požáru truhlářské dílny ve Štěchovicích na Praze-západ. Pět minut po deváté tam byly požární jednotky přivolány k plechové hale o rozměrech 12 x 5 metrů, z jejíž střechy stoupal kouř, uvedla Lenka Kostková z centrály středočeských hasičů.

Stromečky nehořely, saze v komíně hned dvakrát

Praha - Sváteční den měl většinou opravdu sváteční atmosféru – a letošní Vánoce začaly až neobvykle klidně a pohodově. Tak mohou středočeští hasiči hodnotit své zásahy během Štědrého dne, kdy měli celkem 23 výjezdů – což představuje polovinu obvyklého denního počtu. Navíc se naštěstí nejednalo o závažné maléry – byť se vyskytly i případy, kdy k nim nebylo daleko.

Za útok na Romy celá snůška paragrafů

Praha – Z těžkého ublížení na zdraví s rasovým motivem se od středy zpovídá před Krajským soudem v Praze vazebně stíhaný Jiří P. Skutku, za který v případě uznání viny může padnout trest odnětí svobody od pěti do dvanácti let, se měl dopustit letos 26. března čtvrt hodiny po deváté dopoledne. Tehdy se podle obžaloby pod vlivem alkoholu vydal v Příbrami do rodinného domu, kde žijí Romové, a to s jasným úmyslem: tyhle lidi napadnout.

Přepadení obsluhy bankomatu zatím obestírají otazníky

Štěchovice – Kolik peněz zmizelo a za jakých okolností se to stalo? Odpovědi na tyhle otázky zatím kriminalisté, kteří od noci na středu vyšetřují loupežné přepadení pracovníka bezpečnostní agentury zajišťujícího pravidelný servis bankomatu ve Štěchovicích na Praze-západ, neznají. Jisté je vlastně jediné: ke zločinu došlo v úterý večer, kdy byl oznámen krátce po 20. hodině – a skutek se obešel bez zranění. Další podrobnosti by měly vyplynout z následného šetření.

Autobus zabil koně, lidem se nic nestalo

Praha – Naštěstí bez úrazu se v neděli obešla poměrně dramaticky vyhlížející nehoda autobusu, kterému na rychlostní silnici R4 na Praze-západ asi 50 minut před polednem vběhl do jízdní dráhy pobíhající splašený kůň. Zabránit nárazu se šoférovi nepodařilo – a vzápětí se ozvala ještě další rána, přiblížila malér Štěpánka Zatloukalová z ředitelství středočeské policie. „I přes intenzivní brzdění řidič autobusu koně srazil; do autobusu následně narazilo osobní vozidlo jedoucí za ním," uvedla. Dobře to dopadlo – alespoň pokud jde o zranění osob. Poražené zvíře zůstalo ležet před autobusem mrtvé; při střetu bylo smrtelně zraněno.

Zlikvidovat včely hasiči vždy nepřijedou

Střední Čechy – Nemalou pozornost vyvolala pondělní situace v pražských Vršovicích, kde se odpoledne usadil roj včel přímo na fabii zaparkované v Charkovské ulici. Vše vyřešili hasiči, kteří hmyz zlikvidovali s uplatněním vysavače. Jeho použití ale znamená pro roj záhubu; hasiči totiž nejsou včelaři, aby včely sebrali a následně usadili do úlu.

Vichr kácel stromy, v Březnici shodil i pouliční lampu

Region - Ochranné bezpečností pásmo se zákazem vstupu, které provozovatel trhů ohradil páskou kolem vánočního stromu na Staroměstském náměstí. To byl v metropoli během noci na pátek jeden z nejviditelnějších důsledků ohlášeného vichru. Bylo to ale jen pro jistotu; pod dojmem tragédie, k níž došlo na den přesně před deseti lety. Tehdy, 6. prosince 2003, po zřícení stromu mezi prodejní stánky odváželi záchranáři čtyři zraněné. Od té doby se kolem ozdobených stromů na Staromáku přijímají ta nejpřísnější opatření – a také nyní vánoční ozdoba centra Prahy v náporech větru obstála. Na rozdíl třeba od Jablonce nad Nisou, kde nazdobený vánoční strom na náměstí vichr zlomil; naštěstí se nikomu nic nestalo.

Provozovatelům growshopů hrozí až pět let

Praha – Podněcoval ke zneužívání návykové látky. To ve čtvrtek konstatovala Soňa Budská z ředitelství středočeské policie o 35letém muži z Příbrami, který uvízl v síti aktuálního celorepublikového zásahu proti growshopům – prodejnám nabízejícím vybavení, pomůcky, hnojiva i návody k pěstování rostlin pod střechou. „Kriminalisté muže obvinili ze spáchání přečinu šíření toxikomanie," uvedla Budská.

Lupič přepadl prodejnu, i když měla zavřeno

Praha – Po lupiči, který přepadl obchod v obci Zvole za Praze-západ, třebaže byly zamčené dveře, pátrají kriminalisté z Prahy-venkov. Pachatel, o jehož činu informoval policista Zdeněk Chalupa ve středu, udeřil v pátek 11. října večer. Těsně po uzavírací době bušil na dveře s tím, že si ještě potřebuje něco nakoupit. Prodavačku přemluvil, aby mu odemkla – žádnou vděčnost ale neprojevil. Však také nakupovat neměl v úmyslu. Jeho cílem nebylo utrácet. Naopak si hodlal peníze odnést. A to se také stalo, i když mu žena nedala ani korunu. Obsloužil se sám.

Motorku z Prahy zloději chtěli schovat na severu Čech

Praha – Dopadli jsme zloděje, kteří odcizili váš motocykl, překvapili kriminalisté I. obvodu pražské policie motorkáře. Zloděje totiž našli dřív, než oprávněný majitel vůbec zjistil, že jeho stroj je fuč. Detektivům zabývajícím se operativně pátrací činností ale zločin neunikl. Zaznamenali, že zlodějská dvojice 18. října ukradla motorku v Praze 6. Pro kořist do ulice V Nových Vokovicích se vydala s jednoznačným cílem: stroj odvézt do Teplic, tam motorku upravit, aby nebylo na první pohled poznat, že je kradená – a prodat.

Lupič v hernách popíjel, pak je přepadl

Praha – Sériový lupič z Příbramska, kterého dopadli pražští policisté, svým způsobem nelhal. Část peněz, které získal při přepadení heren v Praze, totiž 48letý muž odevzdal manželce s tím, že pracuje v Praze. Za jakou „prací" do metropole jezdí doopravdy, ale žena netušila.

"Nespravedlivý" trest za smrt při pitce soud zmírnil o dva roky

Praha - K Vrchnímu soudu v Praze si ve středu šel poslechnout výrok o zproštění obžaloby, dočkal se ale pouze zmírnění původního 10letéhotrestu, vyměřeného v únoru středočeským krajským soudem. Nově si má ve věznici s ostrahou odpykat osm let. Řeč je o Viliamu Košťálovi, kterýje podle prvoinstančního soudu i odvolacího senátu odpovědný za ublížení na zdraví s následkem smrti. Právě takto tragicky skončila loni 24. června pitka party známých u rybníka v Mníšku od Brdy na Praze-západ.

Středočeské hejtmanství nařizuje omezení kvůli nebezpečí ohně

Praha – Zakazuje se činnost, která by moha vést ke vzniku požáru v přírodním prostředí. Tak lze shrnout dopady mimořádných opatření, která v úterý na popud hasičů vyhlásil kvůli suchu a velkým parnům hejtman Středočeského kraje Josef Řihák.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení