VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

4.2.2016

Kriminalita na Příbramsku poklesla o sedmnáct procent

Příbram - Podle policejní statistiky v loňském roce poklesla kriminalita na Příbramsku o téměř 17 procent oproti roku 2014. Největší procento kriminality tvoří majetkové trestná činnost.

3.2.2016

Ve středních Čechách loni klesla kriminalita, přibylo ale vražd

Praha - Ve středních Čechách v loňském roce ubylo trestných činů. Policisté jich zaznamenali 25.442, o 18,24 procenta méně než předloni. Objasněnost stoupla téměř o dva procentní body na 44,03 procenta. Přibylo ale vražd nebo pokusů o ně, jejich počet stoupl na 22 z předloňských 17. Z dlouhodobějšího hlediska však nejde o nadprůměrný počet, řekl velitel středočeských kriminalistů Michal Foit.

3.2.2016

Lednové nehody: dva mladí lidé nepřežili náraz do stromu

Příbram - V lednu řešili dopravní policisté na Příbramsku 108 dopravních nehod. To je o 27 více než za stejné období loňského roku.

1.2.2016

Zloděj vykradl prodejnu v Příbrami

Příbram - Neznámý pachatel se ve čtvrtek 28. ledna vloupal do prodejny v Příbrami VII na náměstí 17. listopadu. Odnesl odtud dvě elektronické pokladny, peníze, uzeniny, alkohol, dvě dvacetilitrové balení oleje, fritovací nádobu, notebook značky Lenovo a tablet značky Samsung. Způsobená škoda přesahuje 80 tisíc korun.

1.2.2016

Zloděj způsobil majiteli domu škodu za statisíce

Rožmitálsko – Škodu za 350 tisíc korun způsobil zatím nezjištěný zloděj, který vnikl z pátku na sobotu 30. ledna do rodinného domu na Rožmitálsku. „Dovnitř se dostal po vypáčení vstupních dveří a ukradl zde finanční hotovost, televizory, notebook, tablet, mobilní telefon, šperky, různé nářadí, sbírku známek a mincí," informovala o krádeži policejní mluvčí Monika Schindlová.

30.1.2016

Při nehodě osobního auta zemřeli na Sedlčansku dva lidé

Sedlčany - Nehodu osobního auta, které narazilo do stromu, nepřežili v noci u Sedlčan na Příbramsku dva lidé. Oba zemřeli na místě, řekl v sobotu policejní mluvčí Pavel Truxa. Auto narazilo do stromu kolem půlnoci. "Jeli v něm dva muži, ročníky 1993 a 1996," uvedl policejní mluvčí. 

29.1.2016

KRIMIMIX: Onanoval mezi zaparkovanými auty

Příbram - Příbramští kriminalisté dopadli tento týden 33letého muže, který v polovině ledna ve večerních hodinách v Příbrami VII onanoval. Stál mezi zaparkovanými vozidly, a když projížděla kolem v autě 59letá žena, stáhl si kalhoty a začal se sexuálně uspokojovat.

25.1.2016

KRIMIMIX: Zloděj se vloupal v noci na neděli do restaurace

Příbram - Restauraci Maják v Příbrami vykradl v neděli krátce před třetí hodinou ranní neznámý pachatel. Zloděj vypáčil zámek vstupních dveří a ukradl 30 tisíc korun. Poškozením vznikla další škoda, která byla vyčíslena na 5000 korun.

21.1.2016

Vlak vezoucí lidi narazil do traktoru se sypačem

Mníšek pod Brdy – Bez zranění se naštěstí obešla nehoda, která se v úterý hodinu před polednem stala při zimní údržbě komunikací v lokalitě Rymaně v Mníšku pod Brdy na Praze-západ.

19.1.2016

Drogy pro vězně byly schované 
v zaslaných balících

Příbram – Od začátku roku řešili zaměstnanci věznice v Příbrami – Bytíz tři nálezy drog v zaslaných balících pro odsouzené.

19.1.2016

Jeden řidič pěstoval marihuanu, druhý po pivě kličkoval v autě

Příbramsko – Hlídka policie kontrolovala ke konci minulého týdne v Dublovicích 22letého řidiče. Jak se ukázalo, usedl za volant pod vlivem marihuany. Tu si podle policie sám loni na podzim vypěstoval a užíval.

18.1.2016

Na sněhu nedobrzdil a vjel do vlaku

Nová Ves pod Pleší – V neděli se stala krátce po poledni dopravní nehoda na železničním přejezdu v katastru obce Nová Ves pod Pleší.

15.1.2016

Policie hledá svědky nehody v Rukavičkářské ulici v Dobříši

Dobříš – Policie hledá svědky dopravní nehody v Dobříši, která se stala první lednový den mezi 8:30 a 8:40 hodin v Rukavičkářské ulici.

13.1.2016

V loňském roce zemřelo při nehodách na Příbramsku sedm lidí

Příbramsko – V uplynulém roce 2015 řešili dopravní policisté na Příbramsku 1 332 dopravních nehod. To je o 70 více než v roce 2014.

11.1.2016

Za volant usedli pod vlivem marihuany i pervitinu

Příbram /KRIMIMIX/ - Od pátku do neděle zastavili policisté na Příbramsku celkem osm řidičů pod vlivem omamných látek. Z toho čtyři měli pozitivní test na drogy. Třikrát to byla marihuana a v jednom případě pervitin.

8.1.2016

Muž je obviněn ze série vloupání do aut

Příbram - Nejméně osm vykradených aut během deseti červencových dnů má mít na svědomí 49letý muž. Do vnitřních prostor vozidel vnikal po rozbití skleněné výplně zadních dveří. Odnesl si z nich věci v celkové hodnotě přesahující 170 tisíc korun.

7.1.2016

Na veřejnosti si stahoval kalhoty

Dobříšsko – V listopadu byl propuštěn z vězení 44letý muž a hned následující den se dopustil přečinu výtržnictví. V Dobříši na místě veřejně přístupném si stáhl kalhoty a v úmyslu dosáhnout sexuálního uspokojení začal masturbovat.

6.1.2016

Policisté pátrají po muži a ženě z Příbramska

Příbram - Příbramští kriminalisté pátrají po Ivaně Hýbkové, narozené 19. 9. 1961, trvale bytem Kosova Hora 45.

5.1.2016

Policie dopadla muže podezřelého ze série vloupání, škoda je téměř půl milionu

Příbram – Příbramští kriminalisté dopadli muže podezřelého ze série vloupání do restaurací, obchodů a dalších zařízení. Škoda byla vyčíslena na téměř půl milionu korun. Šestadvacetiletý muž skončil ve vazbě a hrozí mu až pět let vězení.

AKTUALIZUJEME
5.1.2016

Kaufland prohledávali pyrotechnici, někdo tam ráno nahlásil bombu

Příbram - Nezvyklý pohled. Před příbramským Kauflandem nebyl ráno ani zákazník. Namísto toho parkoviště hlídala policie a nákupní středisko prohledávali pyrotechnici. Anonym tam v úterý brzy ráno nahlásil bombu. 

4.1.2016

Pět řidičů pod vlivem alkoholu, zloději kradli v restauracích

Příbram – Za poslední čtyři dny, do neděle 3. ledna, řešili dopravní policisté na Příbramsku pouze jednu dopravní nehodu. Ta se stala 31. prosince, kdy vběhl srnec u Dolních Hbit pod kola projíždějícího vozidla značky Škoda Octavia. Hmotná škoda byla stanovena na 30 tisíc korun.

30.12.2015

V jednom dni zachvátily plameny dva objekty na Sedlčansku

Sedlčansko - V pondělí krátce po druhé hodině ráno byla nahlášen požár v Dublovicích. K požáru autodílny vyrazila jednotka HZS Sedlčany společně s dobrovolníky ze Sedlčan a Dublovic. 

29.12.2015

Auto porazilo chodce, řidič ujel

Bohutín /KRIMIMIX/ – V neděli 27. prosince kolem půlnoci srazil neznámý řidič osmadvacetiletého chodce. „Událost se stala mezi obcemi Vranovice a Bohutín. Projíždějící auto zachytilo o muže a řidič z místa nehody ujel. Chodec byl letecky přepraven do pražské nemocnice z důvodu podezření na poranění páteře. V jeho dechu policie naměřila téměř tři promile alkoholu," uvedla k nehodě policejní mluvčí Monika Schindlová.

21.12.2015

Policisté řešili dvě loupeže, byly ale smyšlené

Příbram /KRIMIMIX/ – Příbramští policisté během týdne řešili dvě oznámení o loupežích, které, jak se krátce poté ukázalo, byly smyšlené. „Oba oznamovatelé se tím snažili řešit své finanční problémy. Minulý týden 16. prosince nahlásil sedmadvacetiletý muž, že byl přepaden na náměstí v Příbrami, kde ho měli fyzicky napadnout čtyři muži a odcizit mu 5000 korun. Na policejní služebně neustále měnil svou výpověď a nakonec se přiznal, že si vše vymyslel. Navíc policisté zjistili, že je pod vlivem marihuany a pervitinu," uvedla k případu policejní mluvčí Monika Schindlová.

18.12.2015

K požáru stodoly se sjelo pět cisteren a plošina

Nečín - Ve čtvrtek po jedné hodině ranní byly vyslány jednotky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ze stanic Dobříš a Příbram k požáru stodoly (bývalý ovčín) v obci Nečín. Společně s těmito jednotkami zasahovaly také jednotky sboru dobrovolných hasičů z obcí Nečín a Kamýk nad Vltavou.

16.12.2015

Řidič usnul za volantem a naboural

Rožmitál /KRIMIMIX/ – Čtyřicetiletý muž havaroval 14. prosince v Rožmitále pod Třemšínem. „Po třetí hodině odpolední projížděl Nádražní ulicí a za jízdy usnul. Poté přejel do levé poloviny vozovky, kde narazil do dvou zaparkovaných vozidel. Motorista byl jednorázově ošetřen v sanitce. Hmotná škoda byla stanovena na 75 tisíc korun," uvedla k nehodě policejní mluvčí Monika Schindlová.

15.12.2015

Řidička srazila v Příbrami dvě chodkyně, jedna zraněním podlehla

Příbram - Devětadvacetiletá řidička osobního auta srazila v pondělí večer v Příbrami dvě ženy na přechodu pro chodce. Obě utrpěly těžká zranění, jedna později v nemocnici zemřela. 

11.12.2015

Do osobního auta na přejezdu narazil vlak

Sedlčany /KRIMIMIX/ - V Sedlčanech se ve čtvrtek 10. prosince v odpoledních hodinách srazilo osobní auto s vlakem. „Třiačtyřicetiletý řidič jedoucí ve voze značky Citroën Xsara směrem na Kosovu Horu zastavil na příkaz dopravní značky, následně ale přehlédl zprava přijíždějící vlak a vjel na železniční přejezd. Poté zaslechl zvukový signál dávaný strojvedoucím a začal couvat. Střetu však již nestačil zabránit," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Vzniklá škoda je odhadnuta na 23 tisíc korun.

3.12.2015

Tři zranění chodci za dva dny

Příbram - Během dvou dnů došlo na Příbramsku ke sražení tří chodců, kteří po střetu s vozidlem utrpěli naštěstí jen lehká poranění. První nehoda se stala 30. listopadu navečer v Brodské ulici v Příbrami. Šedesátiletý řidič zde přehlédl 21letého muže, který šel po přechodu pro chodce.

2.12.2015

Při nehodách na silnicích Příbramska zemřelo šest lidí

Příbramsko – Podle policejních statistik už od začátku roku k poslednímu dni měsíce listopadu došlo na Příbramsku k 1206 dopravním nehodám. To je o 58 více než předchozí rok.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies