VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

10.1.2017

Mladík ukradl vločku ze stromu, jiný sebral z domu stříbrné příbory

Příbramsko /Z POLICEJNÍCH SVODEK/ - Koncem roku přijali policisté oznámení o krádeži ozdob na vánočním stromku, který stál na náměstí v Sedlčanech. Jak se ukázalo, svítící ozdobu s motivem vločky v hodnotě téměř 5000 korun utrhl ze stromu osmnáctiletý mladík 23. prosince v ranních hodinách, když šel kolem se svými kamarády. Podle jeho vyjádření byl opilý, k činu se doznal a svého jednání litoval. Nyní ho čeká náhrada vzniklé škody.

9.1.2017

V roce 2016 zemřeli při nehodách v regionu čtyři lidé

Příbram - V roce 2016 řešili dopravní policisté na Příbramsku celkem 1433 dopravních nehod, což je o 101 více než v roce 2015. Snížily se však jejich následky. Loni zemřeli na příbramských silnicích čtyři lidé, předchozí rok sedm osob.

5.1.2017

Dopravní policie při sněhové kalamitě musela vyjet k devíti nehodám

Příbramsko - Policisté z příbramského dopravního inspektorátu řešili v polovině týdne kvůli přívalu sněhu devět dopravních nehod, došlo při nich ke čtyřem lehkým zraněním a vzniklá škoda dosahovala téměř půl milionu korun. Například?

3.1.2017

K Věšínu musel pro zraněnou ženu letět vrtulník

Rožmitálsko - V odpoledních pondělních hodinách se stala u Věšína vážná dopravní nehoda. Šestapadesátiletý řidič v zatáčce najel do rozbředlé vrstvy sněhu, jeho Peugeot pak dostal smyk a vyjel do protisměru, kde bokem narazil do projíždějícího nákladního vozidla.

30.12.2016

Z policejních svodek: dvě nehody a krádež hodin z chaty

Příbramsko - Co přinesly další dny na Příbramsku z pohledu policie?

27.12.2016

Vánoční svátky hasičům nejvíce narušil žhář na Kolínsku

Střední Čechy - V průběhu letošních tří svátečních dnů se statistiky HZS Středočeského kraje rozrostly o 56 nových událostí – 18 na Štědrý den, 19 v neděli na Boží hod a 19 v pondělí na Štěpána.

23.12.2016

Ledovka komplikuje dopravu, záchranáři ošetřují lidi po pádech

Příbram - Ledovka komplikuje od rána dopravi na Příbramsku. Silničáři jsou v terénu a ošetřují vozovky, které namrzají po mrholení nebo mlze. Středočeští záchranáři zaznamenali značný nárůst výjezdů k osobám, které si pádem na ledovce způsobily nějaký úraz, a to hlavně v oblastech na východ od Prahy. Jsou to hlavně zlomeniny končetin a úrazy hlavy.

22.12.2016

Policisté kontrolovali povinné vybavení a rozdávali reflexní vesty

Příbram - V týdnu se uskutečnila na Příbramsku dopravní akce zaměřená na zvyšování viditelnosti motoristů. Předmětem silničních kontrol bylo informování řidičů o povinnosti používat reflexní vestu, která je navíc ze zákona povinnou výbavou ve vozidle.

21.12.2016

Zdrogovanou řidičku s kradeným autem zastavil až zátaras vytvořený náklaďákem

Příbram – Krušné chvíle prožívali řidiči, kteří se potkávali se zdrogovanou ženou za volantem, která se bezohledně řítila silnicemi a ujížděla s kradeným autem policejním hlídkám. Celé drama začalo u Sedlčan, kdy žena zastavila řidičku s tím, že potřebuje nutně pomoct, protože jí zemřely děti. Pachatelka ji pak vystrčila z vozu ven, usedla za volant, uvnitř se uzamkla a odjela.

19.12.2016

Nedělní ledovka zkomplikovala jízdu

Příbram - V neděli vyjížděli policisté z příbramského dopravního inspektorátu k osmi dopravním nehodám, při kterých vznikla škoda ve výši 850 tisíc korun. Tři havárie byly kvůli ledovce na vozovce, další kvůli nevěnování se řízení či zvěři.

15.12.2016

Policie rozprášila osmičlenný gang distributorů pervitinu

Příbram – Policisté obvinili osm lidí z distribuce drog. Ve středu si kriminalisté došlápli na gang prodejců pervitinu a mezi osmi lidmi byly i tři ženy. Drogu prodávali zejména v Příbrami, ale i v Dobříši, po dobu asi dvou let. Dvěma mužům hrozí vězení od dvou do deseti let, protože jeden z nich distribuoval metamfetamin ve značném rozsahu a druhý byl za podobný čin již v minulosti souzen. Na ostatní se vztahuje trest od jednoho roku až do pěti let vězení.

15.12.2016

Řidič nadýchal téměř čtyři promile

Příbramsko – O řidičský průkaz na místě přišel devětadvacetiletý řidič. Toho v pondělí po osmé hodině večer zastavila policejní hlídka v ulici 28. října v Sedlčanech.

13.12.2016

Porazil na přechodu ženu a ujel

Příbram - V úterý 6. prosince v 8:45 hodin mělo dojít v ulici Čs. Armády v Příbrami k dopravní nehodě. Po přechodu před prodejnou Canis šla směrem na autobusové nádraží chodkyně.

11.12.2016

Sprejer pomaloval most u Obořiště

Dobříš /KRIMIMIX/ – Policisté z obvodního oddělení Dobříš spatřili v noci u rychlostní komunikaci I/4 v katastru obce Obořiště sprejera, který něco maloval na nosný pilíř mostu.

7.12.2016

Policisté dopadli zloděje, který vykradl sklepy

Rožmitál - Policisté z obvodního oddělení vykonávali pondělí dopoledne v Rožmitále pod Třemšínem obchůzkovou činnosti a přitom potkali 54letého muže, známého recidivistu, který vedl horské kolo.

6.12.2016

Zloději vykradli během víkendu tři rekreační objekty

Příbram – Škodu za 125 tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který vnikl z 2. na 3. prosince do rodinného domu v Příbrami. Odcizil televizor, dva nafukovací čluny, trezor s finanční hotovostí a se stříbrnými mincemi. Za poslední dny řešili policisté v regionu také několik vloupání do chat.  

6.12.2016

Pozor na kapsáře při vánočním nakupování

Příbram - Nezadržitelně se blíží vánoční svátky, tomu všemu však předchází shon a nakupování, ale ani v tomto svátečním období zloději „nespí". Nastává jejich čas. V obchodech se vytváří fronty, nakupující u sebe mají větší obnosy peněz. Kapesní krádeže se v tomto období množí.

5.12.2016

Maskovaný lupič přepadl benzínku, pátral po něm i vrtulník

Milín - Maskovaný lupič přišel v pátek chvíli před devátou hodinou večerní na benzinovou čerpací stanici v Milíně. Na obličeji měl kuklu a v ruce držel předmět odpovídající paralyzéru. Po obsluze požadoval vydání peněz. Vzal si 11 tisíc korun a z prodejny zmizel.

3.12.2016

Do listopadu řešili policisté třináct stovek nehod

Příbram - Za jedenáct měsíců letošního roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 1310 dopravních nehod, což je o 101 více než za stejné obdobní předchozího roku. Z toho se v měsíci listopadu stalo 120 nehod, jeden motorista při nich utrpěl těžké zranění a 22 osob zranění lehčího charakteru.

29.11.2016

Vadný komín byl příčinou požáru rodinného domu ve Zvíroticích

Zvírotice - Krátce před půl osmou ráno byl v úterý oznámen na tísňovou linku středočeských hasičů požár v rodinném domě v obci Zvírotice na Příbramsku.

28.11.2016

Muže utíkajícího policistům zabilo auto na dálnici

Mníšek pod Brdy – Smrtelná zranění utrpěl v pondělí dopoledne muž, kterého na kilometru 16,5 dálnice D4 srazilo osobní auto, když se snažil přeběhnout přes všechny dálniční pruhy. Zemřel na místě; záchranáři už mu nemohli pomoci. Nešlo ovšem o případ neopatrného chodce, potvrdil Deníku Zdeněk Chalupa z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. Dálnici se dotyčný snažil přeběhnout, aby si zachránil kůži. Měl totiž v patách policisty, kteří po něm pátrali od nedělního večera.

23.11.2016

Policie hledá svědky nehody u Vrančic

Příbram - V úterý 22. listopadu v 12:25 hodin došlo na silnici I/4 v katastru obce Vrančice k dopravní nehodě. Neznámý motorista jel ve směru od Prahy na Strakonice a začal zde předjíždět před ním jedoucí auta. Při přejetí do levého jízdního pruhu ale ohrozil protijedoucí automobil značky Hyundai.

23.11.2016

Policisté kontrolovali chodce, zda nosí reflexní prvky

Příbram - V pondělí  proběhla na Příbramsku další akce zaměřená především na chodce. Šlo zejména o kontrolu dodržování nové povinnosti, která začala platit v únoru letošního roku. Chodci musí být označeni reflexním prvkem, pokud se pohybují za snížené viditelnosti mimo obec, kde není chodník a veřejné osvětlení. Prvek by měl být umístěn směrem do silnice a měl by být viditelný zepředu i zezadu pro ostatní účastníky silničního provozu.

21.11.2016

Důvěřivý muž kvůli zabíjačce přišel o úspory, ženy prodávaly drogy

Příbram /KRIMIMIX/  – O celoživotní úspory přišel devětaosmdesátiletý muž z Příbrami. V pátek 18. listopadu dopoledne se potkal v Jiráskových sadech s mužem, který se k němu hlásil a tvářil se jako jeho známý.

17.11.2016

Řidič přehlédl chodkyni

Příbram – V úterý po 17. hodině se stala nehoda v Žežické ulici v Příbrami. „Sedmapadesátiletý motorista při odbočování přehlédl pětatřicetiletou ženu, která šla po vyznačeném přechodu. Žena při pádu utrpěla lehké zranění a po ošetření v nemocnici byla propuštěna do domácího léčení," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

16.11.2016

Nezodpovědní chodci dostali pokutu

Příbram – Policie se na Příbramsku zaměřila při dopravní akci na chodce. Jsou to nejzranitelnější účastníci silničního provozu, a proto by měli mít při pohybu na komunikacích zodpovědný přístup.

14.11.2016

Přes dvě stovky řidičů byly pod vlivem drog

Příbram – Při jedné z posledních policejních akcí zjistili policisté u tří řidičů, že usedli za volant pod vlivem drog. Například sedmadvacetiletá žena z Dobříšska měla pozitivní test na marihuanu a pervitin a navíc měla již zadržený řidičský průkaz. Jeden čtyřiadvacetiletý mladík v Příbrami měl pozitivní test na amfetamin a druhý řidič jedoucí přes Dobříšsko byl pod vlivem kokainu.

13.11.2016

Zloděj vykradl rodinný dům

Příbramsko – Rodinný dům v Dobříši vykradl zatím neznámý zloděj. Z objektu odcizil peníze v české a cizí státní měně. Dále ukradl i zlaté šperky. Událost se stala někdy mezi 2. a 7. listopadem.

12.11.2016

Řidič podcenil jízdu na sněhu a s autem narazil do stromu

Příbramsko – Podzimní počasí se pomalu přehouplo do zimy a řidiči tomu musí přizpůsobit jízdu. Na začátku zimy stoupne počet nehod.

7.11.2016

Muž, který vybíral z účtu seniora, se sám přihlásil

Region – K objasnění případu velkou měrou přispěly informace médií, v nichž se minulou středu a čtvrtek objevily podrobnosti k šokujícímu okradení seniora. S tím že policisté v metropoli hledají muže z kamerového záznamu, který je podezřelý, že z účtu 92letého muže „vysál" téměř 150 tisíc korun. Už nehledají, připomněla v pondělí Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. Hned v pátek se dotyčný přišel sám přihlásit na policejní služebnu. „Ke svému jednání se doznal," konstatovala Martínková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies