VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

1.9.2016

Opilé ženy se popraly

Sedlčany /KRIMKY/ – Minulou sobotu navečer se v Sedlčanech v ulici Na Severním sídlišti popraly dvě ženy ve věku 37 a 45 let. Celému incidentu podle policie předcházely osobní neshody a slovní rozepře. Na místě museli zasahovat policisté, aby ženy od sebe odtrhli. „Jedna z nich, která v napadání chtěla pokračovat, byla nakonec převezena na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. V jejím dechu bylo naměřeno 2,47 promile alkoholu. Při dechové zkoušce u druhé ženy se na displeji přístroje objevila hodnota 1,78 promile," uvedla k případu policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že incident je řešen jako přestupek proti občanskému soužití.

30.8.2016

Zloději kradli, když majitelé spali

Příbramsko - Zatím neznámý pachatel řádil v noci v pátek na Trhovkách. Ve stanové předsíni u obytného přívěsu vzal z příruční tašky peněženku, kde měl majitel 4000 korun. Poté vstoupil pootevřenými dveřmi do přívěsu, kde spal majitel i s rodinou a ze skříňky ukradl notebook. Škoda je 12 tisíc korun.

29.8.2016

Při silničních kontrolách nejvíce alkoholu nadýchali cyklisté

Příbramsko - Od pátku do neděle zjistili příbramští policisté při silničních kontrolách u deseti řidičů, že před jízdou požili návykové látky. Z toho tři motoristé byli pod vlivem drog, především metamfetaminu. Dva šoféři měli navíc ještě zákaz řízení a jeden překročil rychlost.

26.8.2016

Auto se zřítilo ze srázu, pro řidiče letěl vrtulník

Příbramsko /KRIMIMIX/ - Mezi obcemi Vysoký Chlumec a Pořešice se stala ve čtvrtek v noci vážná dopravní nehoda. Osmnáctiletý řidič při projíždění táhlé zatáčky dostal s vozem značky Škoda Felicia smyk, vyjel vpravo mimo vozovku a postupně narazil do tří vzrostlých stromů. „Auto se poté několikrát přetočilo a zřítilo se ze šestimetrového srázu do lesa, kde zůstalo na střeše. Motorista byl letecky transportován do pražské nemocnice. Těžce zraněného spolujedoucího přepravila do nemocnice sanitka," informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

25.8.2016

Lump ukradl osobní věci ze stolku vedle spícího majitele karavanu

Sedlčany /KRIMIMIX/  - Obytný vůz zaparkovaný ve Zberazské ulici v Sedlčanech vykradl během noci z 18. na 19. srpna zatím neznámý pachatel. Ten měl takovou drzost, že mu vůbec nevadilo, že jeho majitelé spí přímo uvnitř karavanu. Zloděj jim sebral tablet, mobilní telefon a dokonce i peníze z peněženky, která ležela na nočním stolku vedle spící osoby. Škoda byla vyčíslena na na 41 tisíc korun.

23.8.2016

Opilý řidič kličkoval po silnici, nadýchal přes tři promile

Sedlčansko - Na policii v Sedlčanech se obrátil svědek, který potkal na silnici značně opilého řidiče. Ten jel ve směru od obce Vysoký Chlumec na Sedlčany. Jeho hazardní jízdu natočil i na video.

23.8.2016

Devět cisternových stříkaček bojovalo s požárem lesa

Kozárovice - V sobotu 20. srpna v 14:36 hodin vyjížděli příbramští profesionální hasiči spolu s dobrovolnými kolegy k požáru lesa severně od obce Holušice u Kozárovic.

22.8.2016

Maskovaný lupič vytáhl nůž a chtěl po prodavačce peníze

Rožmitál - Loupežné přepadení se odehrálo v sobotu v Rožmitále pod Třemšínem. Maskovaný muž krátce po 19. hodině vstoupil do prodejny potravin v Palackého ulici. Přistoupil k pultu, vytáhl z kapsy kalhot nůž a po obsluze požadoval vydání peněz. Žena však začala křičet, lupič se zalekl a utekl.

17.8.2016

Zloděj ukradl sto let starou Madonnu

Bohutín (KRIMKY/ - Zatím neznámý pachatel odcizil 100 let starou dřevěnou sošku Madonny, vysokou asi 40 cm.

16.8.2016

Policie hledá svědky tragické nehody na D1

Region - Policie hledá svědky dopravní nehody, ke které došlo v odpoledních hodinách v sobotu 6. srpna na dálnici D1 mezi 19 a 20 km ve směru na Brno.

11.8.2016

Krádeže květin z hrobů: Městská policie Příbram posiluje hlídky

Příbram - V poslední době se na příbramských hřbitovech množí stížnosti na krádeže květin. Zejména teď v letních měsících nejsou opakované krádeže květin ničím neobvyklým. Městská policie Příbram proto posílila v daných lokalitách hlídky a na vybraných místech dokonce umístila i fotopasti.

11.8.2016

Od ledna do července řešili policisté osm stovek nehod

Příbram – Od začátku roku do konce července letošního roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 802 dopravních nehod. To je o 88 více než za stejné obdobní předchozího roku. Z toho se v měsíci červenci stalo 128 nehod.

11.8.2016

Při akci v lomu u Hřiměždic nachytali policisté přes padesát opilých řidičů

Hřiměždice - Oznámení znásilnění, 53 opilých řidičů, pět zfetovaných motoristů, dvakrát porušení zákazu řízení, pronásledování řidiče, převoz na protialkoholní záchytnou stanici, poškození dvou zaparkovaných aut, dvě odcizené kabelky, to je bilance akce High Jump konající se od 5. do 7. srpna v obci Hřiměždice, při které policisté zajišťovali veřejný pořádek a bezpečnost silničního provozu. Příbramskému deníku to řekla policejní mluvčí Monika Schindlová.

10.8.2016

Policie hledá svědky nahlášeného případu znásilnění

Příbram - Příbramští kriminalisté prověřují případ znásilnění, ke kterému mělo dojít v pátek 5. srpna mezi devátou a desátou hodinou večer na akci High Jump v lomu v Hřiměždicích.

10.8.2016

Řidička zemřela při nehodě u Voznice

Příbram – Velmi vážná dopravní nehoda se stala 7. srpna po osmé hodně večer mezi obcemi Nová Ves pod Pleší a Voznice.

9.8.2016

U Petrovic hořela budova na výrobu pelet

Petrovice – Úterní ráno měli dobrovolní hasiči z Petrovic zpestřené o ranní rozcvičku. Informoval o tom starosta obce Petr Štěpánek.

9.8.2016

Plameny zničily balíkovač na poli

Dublovice – Škodu vyčíslenou na 150 tisíc korun napáchal v pondělí odpoledne požár na poli u osady Líchovy na Příbramsku, k němuž byli hasiči přivoláni devět minut po 14. hodině.

8.8.2016

Útočník napadl v azylovém domě faráře

Sedlčany - Obyvatelé ulice Primáře Kareše v Sedlčanech byli v neděli večer vystaveni rušivým událostem a hluku, který pocházel z azylového domu pro matky s dětmi. Viděli, že zde zasahovali nejen strážci zákona, ale i posádka vozidla rychlé zdravotnické záchranné služby. Podle výpovědí sousedů mělo dojít i k napadení kněze Stanislava Zápotockého, který o azylový dům pečuje.

8.8.2016

Kriminalita v Příbrami za první pololetí klesla

Příbram - V prvním pololetí roku 2016 došlo na Územním odboru Příbram k poklesu kriminality o 51 případů, tj. o 4,5 % méně než za stejné období roku 2015. Na Příbramsku bylo spácháno 1097 trestných činů. Z toho bylo objasněno 480 případů, což je 44 %, a objasněnost se podařilo zvýšit o 6 % oproti loňsku. Na obvodním oddělení Příbram jsme za dané období evidovali 516 trestných činů, ve městě Příbrami se kriminalita snížila dokonce o 15 %.

4.8.2016

Jedno ráno, dvě hořící auta. Nikdo se nezranil

Příbramsko - Jedno ráno, dvě hořící auta nedaleko od sebe. Ve středu v ranních hodinách vyjížděly jednotky požární ochrany na Příbramsku ke dvěma požárům osobních automobilů – obě události dělily asi čtyři hodiny a osm kilometrů.

26.7.2016

Dlouho si lupu neužil. Notorického zloděje 
v lahůdkách zachytily kamery

Příbram /Z POLICEJNÍCH SVODEK/ – Třiadvacetiletý muž vykradl v červenci prodejnu lahůdek v Příbrami. V nočních hodinách vykopl skleněné vstupní dveře a odnesl odtud sedm lahví tvrdého alkoholu a osm lahví vína. Nakradené věci nastrkal do igelitové tašky a pod oblečení. Celkem způsobil škodu ve výši téměř pěti tisíc korun.

25.7.2016

Dvanáct alkoholem a drogami posilněných šoférů nachytala policie v jednom dni

Příbramsko /Z POLICEJNÍCH SVODEK/ – Kontroly dopravních policistů uplynulou neděli vykázaly varující informaci. Dvanáct zastavených motoristů usedlo za volant pod vlivem omamných látek. Během dopoledne bylo při silničních kontrolách, převážně na Milínsku, zaznamenáno u devíti řidičů ovlivnění alkoholem. Nejvyšší naměřená hodnota činila 0,93 promile.

22.7.2016

Řidič po nehodě nadýchal přes dvě a půl promile alkoholu

Malá Hraštice /Z POLICEJNÍCH SVODEK/  – Přes 2,5 promile alkoholu v dechu měl dvaapadesátiletý cizinec, který havaroval 18. července ve večerních hodinách v obci Malá Hraštice. „Po projetí zatáčky dostal řidič s vozem značky Opel Corsa smyk a narazil do sloupu telefonního vedení. Ke zranění osob nedošlo, hmotná škoda je 15 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

20.7.2016

Policie dopadla výrobce pervitinu, pachatelé byli ozbrojení

Příbram - Příbramští kriminalisté několik měsíců sledovali dva výrobce pervitinu. S pomocí zásahové jednotky ozbrojené muže už zadrželi. Zabavená droga má hodnotu zhruba 19 milionů korun. 

18.7.2016

Policie hledá muže, který nenastoupil do vězení

Příbram - Příbramští kriminalisté pátrají po Michalu Kašpárkovi.

18.7.2016

Za pět dní se na Příbramsku stalo pět nehod, z toho tři byly s těžkým zraněním

Příbramsko - Během pěti dnů došlo na Příbramsku k pěti nehodám s lehkým poraněním a ke třem s těžkým zraněním.

AKTUALIZOVÁNO
17.7.2016

Při požáru střechy v Sedlici se jeden policista a soused nadýchali zplodin

Sedlice – Plameny také škodily v Sedlici u Rožmitálu v neděli po ránu. Hasiči tam zasahovali u požáru střechy a půdních prostor rekreačního objektu.

17.7.2016

V Kňovicích v sobotu večer hořel rodinný dům

Kňovice - V Kňovicích hořel v sobotu večer rodinný dům. "Škoda je vyčíslena na jeden milión korun, uchráněné hodnoty na šest miliónů. Příčinu vyšetřovatelé zjišťují," uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

15.7.2016

Chlapec přebíhal silnici mimo přechod, srazilo ho auto

Rožmitál - V Rybově ulici v Rožmitále srazilo v pátek ráno osobní auto chlapce. Hasiči z Rožmitálu a Příbrami pomohli děcko naložit do sanity a pak jej záchranáři po podání nezbytných léků a zafixování předali posádce vrtulníku, který ho transportoval do pražské nemocnice Motol.

14.7.2016

Policie dopadla uprchlého vězně z Bytízu

Příbram - Policie dopadla vězně, který minulý týden utekl ze zařízení Bytíz na Příbramsku. Ve středu ho zadržela jihočeská zásahová jednotka, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies