VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiří Beran: Chtěl bych nespěchat

Březnice /ROZHOVOR/ - Pokračujeme ve vánočních rozhovorech. Tentokrát si můžete přečíst povídání s radním Březnice a psychologem Jiřím Beranem.

24.12.2012
SDÍLEJ:

Radní Březnice Jiří Beran. Foto: archiv Jiřího Berana

Jak prožijete Vánoce?

Chtěl bych nespěchat a opravdu si vychutnat Vánoce v klidu. Vážím si volna, míval jsem po řadu let o vánočních svátcích pracovní službu.

Dodržujete nějaké zvyky?

Zvykl jsem si zajít na Štědrý den na hřbitov, zapálit tam u rodinného hrobu svíčku.

Jak vypadá vaše štědrovečerní večeře? Smažený kapr a salát nebo něco jiného?

Kousek kapra může být a také salát k němu. Lépe by mi chutnal candát. Škoda, že candát není tak dostupný. Hlavně se nepřejíst. Štědrý den by měl být pojímán jako hodování ducha, přimlouvám se za duchovní ráz tohoto dne a Vánoc vůbec.

Je něco, po čem toužíte, aby se někdy objevilo pod vánočním stromečkem jako dárek pro vás?

V mém věku na hračky nečekám, mnohé své věcné potřeby mohu uspokojovat téměř bez odkládání průběžně během roku. Potěší mne nějaká maličkost, na kterou sám nepomyslím. Pokaždé někdo z mých blízkých něco takového trefí. Tak jsem na to letos zas zvědav. Nechci do toho Ježíškovi mluvit, aby mohlo dojít k tomu pravému příjemnému překvapení, na které se těším!

Jaký byl rok 2012 z pohledu vašeho osobního života?

Byl to dobrý rok, jsem spokojený, jen mne mrzí, že jsem zas o rok starší.

Jak hodnotíte rok 2012 z pozice vašeho povolání?

Jsem vysokoškolským pedagogem na Univerzitě Karlově, Lékařské fakultě v Plzni, kde završuji 18. rok svého působení ve funkci přednosty Psychiatrické kliniky FN Plzeň - Lochotín. Několik drobných zdárných kroků, k nimž došlo v tomto roce, mne těší. Každodenní setkávání s mladými lidmi je velice inspirativní!

Jaký byl pro vás nejhorší zážitek v končícím roce 2012?

Nějaký katastrofický zážitek se za letošní rok naštěstí nedostavil. K těm horším patří zklamání z jednání několika lidí, od nichž bych to ani nečekal, byť na mne to bezprostřední dopad zas až tak nemělo.

A naopak, co pro vás bylo nejhezčím, nejmilejším zážitkem letošního roku?

Měl jsem letos štěstí na nová setkání s dobrými lidmi, mezi námi pak vzniklo v některých případech krásné přátelství. To pokládám za tu opravdovou hodnotu, jíž může člověk v životě dosáhnout.

Co očekáváte od roku 2013?

Očekávám, že si národ vybere dobrého prezidenta, podaří se omezit korupci a bude méně absurdních situací kolem nás… Všem čtenářům Příbramského deníku přeji, aby prožili své Vánoce s klidem v duši a stejně tak celý příští rok.

Autor: Redakce

24.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení