Dobříš suveréna nezastavila, jediný gól inkasovala krátce po pauze

Dobříš – K utkání s Dobříší nastoupili fotbalisté Benátek v pohodě. V jarních zápasech si totiž připsali plný počet bodů a skóre 8:0! Hosté přijeli bez Machače a hlavně Maryšky, což bylo na hře znát.

24.3.2014

MFK Dobříš.Foto: Deník

Utkání se hrálo za stálého deště a mokrý terén dělal hráčům problémy. Domácí si v úvodu vypracovali po rohových kopech dvě šance, ale dvakrát neuspěl Jiránek. Na druhé straně po rychlém protiútoku spadl při pokusu o zakončení v šestnáctce Talůžek.

V první půlhodině byli Benátečtí nebezpečnější. Jechort zachránil při šanci Novotného a Svárovský zachránil v poslední moment. V závěru první části se hra vyrovnala, ale ani jeden tým si větší příležitost nepřipravil.

Hned ve 46. minutě hosté zbytečně při rozehrávání přišli o míč, Korec sám před Jechortem nezaváhal a vstřelil jediný gól utkání.

Stejný hráč pak střílel v dobré pozici jen do těl dobříšských hráčů. Největší šance Dobříšských vznikla po vtipně rozehraném rohovém kopu, ale tvrdou Šrainovu střelu k tyči stačil brankář Vlk vyrazit.

Neúspěšně se pokoušel o vyrovnání i Nikl, ale netrefil bránu. Pak zachraňoval v pokutovém území Liška odkopem na roh a po centru Novotného překopl branku domácí Buryán. Neúspěchem skončila na druhé straně i střela Karase.

V 77. minutě dopravil míč do sítě opět Korec, ale rozhodčí po poradě s asistentem branku neuznal. V závěru kopali domácí dva přímé volné kopy. Střelu Jakubce stačil dobříšský hráč vytěsnit mimo tyče a bomba Kamlacha zatřásla břevnem.

Tři minuty před koncem byl vyloučen po druhé žluté kartě domácí Smetana, avšak na vyrovnání již Dobříšským nezbylo dost času. V poslední minutě po přímém volném kopu střílel Vostrý půl metru nad břevno.

Benátky – Dobříš 1:0 (0:0).
Branka: 46. Korec. Rozhodčí: Suchý. Diváci: 110.
Dobříš: Jechort – Pokorný, Talůžek, Svárovský, Šrain – Procházka, Nikl, J. Liška (84. Foltýn), Vostrý – Synek (65. Suchan), Karas.

Příští zápas hrají Dobříšští doma v sobotu od 15 hodin s Berounem.