Dobříšští fotbalisté přišli o výhru v Libiši jedenáct minut před koncem

Dobříš – Na silně podmáčeném terénu odehráli fotbalisté Libiše a Dobříše v rámci víkendového programu krajského přeboru překvapivě dobrý a kombinační fotbal. Padly v něm dvě branky, po jedné na každé straně.

27.5.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Ze začátku to byli hosté, kteří měli více ze hry a předvedli několik přímočarých akcí. Ale první možnost měli favorizovaní domácí. Weber však tvrdou střelu Škody z přímého kopu vyrazil. Následně mohl potrestat Maryška chybu Trojana, avšak ocitl se příliš blízko brankáři a další možnost Karase pak stačil na poslední chvíli zlikvidovat obránce.

V 17. minutě zahrával Maryška přímý kop, jeho centr vrátil Talůžek hlavou zpět Procházkovi, který z voleje vstřelil krásnou branku.

Hosté dál nebezpečně útočili. Maryškovu akci zmařila přihrávka do ofsajdu a v největší šanci se ocitl Liška po kombinaci několika hráčů, ale jeho střela těsně minula domácí branku. Libiš pak přidala.

Jiráň branku překopl a s přízemní střelou Baratynského si poradil Weber. Na druhé straně neudržel Lomský přízemní centr Maryšky, ale Procházkovi stačil ještě míč na zemi sebrat. V poslední šanci před přestávkou hlavičkoval po rohu nad břevno Zuskin.

Ve druhé půli získali domácí hráči převahu. Často, ale většinou nepřesně, stříleli, zatímco se Dobříšští spoléhali na rychlé protiútoky.

Po centru hlavičkoval nad břevno Zuskin, rychlý útok dvojice Vostrý Maryška skončil vinou terénu neúspěšně, dalekonosná střela Baratynského jen o vlásek minula Weberovu branku a opět Zuskin hlavičkoval nepřesně.

Na druhé straně mohl zvýšit po Maryškově přihrávce Šrain, domácí gólman byl však proti. A tak v 79. minutě po centru se tentokráte hlavou prosadil Baratynskyy.

Utkání slušné úrovně tak skončilo nerozhodně.

Libiš – Dobříš 1:1 (0:1).
Branky: 79. Baratynskyy – 17. Procházka. Rozhodčí: Myška. Diváci: 90.
Dobříš: Weber – Pilecký, Talůžek, Ducho, Pokorný – Procházka, J. Liška, Šrain, Vostrý (90. Machač) – Maryška, Karas (69. Foltýn).

V příštím kole čeká v sobotu dobříšské fotbalisty lídr tabulky Ondrášovka krajského přeboru Ovčáry.

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).

Odkoupíme vepřín v Letech, schválila vláda

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila, uvedl na twitteru ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka.

KrimiMix: Policie hledala nemocnou dívku

Příbram – Ve čtvrtek 17. srpna přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o pohřešování sedmnáctileté dívce, která trpí autismem. Podle uvedených údajů měla odejít zřejmě se psem do přilehlého lesa, a to v jedné obci na Příbramsku.