Jiří Ivaník pomohl Tochovicím v derby hattrickem

Dublovice - Vokresním derby I. B třídymezi Dublovicemi a Tochovicemi byli hosté daleko sebevědomější a celý zápas v podstatě bojovali jen s výborným domácím brankářem Ješutou.

24.10.2011 4

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Bedřich Klíma

Dublovice - Tochovice
0:4 (0:1)

Domácí brankářse vyznamenal hned v 8. minutě, kdy kryl nebezpečnou střelu Maška a také ve 12. minutě při závaru po rohovém kopu. To dokázal vzít balón s kopaček Bláži.

Ve 21. minutěvšakjiž byl krátký na hlavičku Jiřího Ivaníka, kterýjej přehodil přímo z výkopu brankáře Šimůnka. O tři minuty později si stejná dvojice Ješuta – Ivaník souboj zopakovala, tentokrát ale brankář domácích na útočníka hostů vyzrál.

Jiří Ivaník byl nadále při chuti a ve 30. minutě již unikal domácím obráncům, kteří ho stačili pouze faulovat. Černý z hranice velkého vápna trestný kop do brány netrefil.

Ješuta držel svůj tým i na začátku druhé půle, kdy kryl velkou šanci Černého. Ve 48. minutě proti Jiřímu Ivaníkovi již nezmohl nic.

Za stavu 0:2 začal domácí tým hrát bez nervů a Šimůnek musel reflexivně krýt jejich největší šanci zápasu.

Otevřená hra Dublovic ale Tochovickým vyhovovala k podnikánínebezpečných protiútoků. Ješuta vyrazil samostatný průnik Jiřího Ivanka a kryl i dorážku Valty. Na druhé straně chytil Šimůnek nebezpečně zahraný trestný kop. Na Ješutovi ztroskotala také dvojice Jiří Ivaník a Zákoucký, kteří si s přečíslením nedokázali dost dobře poradit.

To seo chvílipozději povedlo Valtovi, kterého do sóla vysunul Černý a v 73. minutě již tobylo 0:3. Deset minut před koncem se blýskl agresivním průnikem po křídle Šmucler, předložil míčIvaníkovi před branku, a ten tak snadno dovršil svůj hattrick.

Branky: 21., 48. a 80. Jiří Ivaník, 72. Valta.

Dublovice: Ješuta - Ballon, Čejda, Rozvoral, Tesárek - Mich. Vondrák, Mart. Vondrák, Lomoz, Budka - Krůta, Beňo. Stř.: Janoušek, Dvořák.
Tochovice: Šimůnek – M. Žáček, Bláža, Teska, Mašek – Šmucler (82. P.Žáček), Valta, Zákoucký (75. Mezera), Jiránek - J. Ivaník, Černý.