Příbram – Plzeň
2:1 (1:0)

Domácí fotbalisté se favorizovaného soupeře nijak nelekli. Naopak. Zahrozili už po čtvrthodině,kdy průnikKoukala zastavil ažbrankář Čech. Poté obral mladíka Mareše o jeho druhý ligový gól chybným verdiktem asistent rozhodčího, aleve 36. minutě už domácízaplněný stadionbouřlivě slavil. Koukal načasoval vysunutíPleška ajeho rána zapadla do růžku plzeňské branky.

Západočeši se jen těžko prosazovali. Až na konci prvního poločasuprotáhlipříbramskou obranuRajtoral a Petržela, ale k vyrovnání jejich akce nevedly.

Začátek druhé půle byl hodně zajímavý. Nejprve Bakoš hlavičkoval do tyče a chvíli natoudělal na druhé straněhrubici stoper Čišovský. Jeho zaváhání využil Pleško, po jehož pasu zajistil Příbrami dvoubrankové vedení Wágner.Trefil se tak jižposedmé v sezoně.

Druhý gól Plzeň nastartoval a vynutila si tlak.Ten mohl zlomitWágner, kdyby alespoň jedenze dvou brejků v jasných šancích proměnil.

Čtvrt hodiny před koncem tak zápasu zajistil dramatickou zápletku Čišovský, když po rohu hlavou snížil.

Plzeň mocně finišovala, dožadovala se i penalty po údajné ruce stopera Hejdy, alePříbram však cenný skalp mistra udržela.

„Plzeň považuju v lize za jasně nejtěžšího soupeře, za ještě lepší tým než třeba Spartu. Jsem rád, že jsme i proti tak kvalitnímu soupeři potvrdili naši zlepšenou formu a hlavně jsme se prosadili atraktivním fotbalem. Věděli jsme, že přijde hodně lidí a věřím, že se zase bavili,“ řekl po zápase příbramský trenér David Vavruška, jehož tým doma vyhrál poslední tři zápasy a nastřílel při tom devět branek.

„Hráčům říkám furt, ať se snaží hrát otevřeně, bez ohledu na soupeře. Někdy to nevyjde, třeba proti Spartě, v Jablonci nebo v Budějovicích, kde jsme byli trapní. Ale dneska nebyl důvod, abychom se s Plzní nepopasovali,“ uvedl Vavruška. Příbram podle něj dnes mohla prožít mnohem klidnější závěr, kdyby domácí forvard Wágner za stavu 2:0 využil další dvě velké šance. „Na konci to nemusel být takový nervák. Plzeň ukázala velkou mentální sílu, leckdy jsme měli i štěstí,“ řekl Vavruška.

Příbram se drží na sedmém místě v lize, Vavruška však ani po skalpu Plzně nechce podléhat euforii. „Je to pomíjivé, na jaře prohrajeme prvních šest kol a bude po Vavruškovi. A nikdo nebude vědět, že jsem existoval,“ řekl Vavruška s úsměvem.

Branky: 36. Pleško, 53. Wágner – 76. Čišovský. Rozhodčí: Kocourek. ŽK: Krejčí, Koukal, Štochl, Divíšek, Šlapák – Kolář, Limberský. Diváci: 6670.

Příbram: Hruška – Štochl, Krejčí, Hejda, Divíšek – Mareš (90. P. Pilík), Koukal, Tarczal, T. Pilík (77. Šlapák), Pleško (65. Papšys) – Wágner. Trenér: Vavruška.
Plzeň: Čech – Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský – Horváth, Jiráček – Petržela (89. Hora), Kolář (66. Darida), Ďuriš (61. Fillo) – Bakoš. Trenér: Vrba.