Fotbalistky už sice podzim zapily, ale do kopaček půjdou ještě jednou

Příbram – Týden po skončení podzimní části České ligy vyběhly fotbalistky Příbrami k pohárovému duelu proti druholigovému Rakovníku. Při očekávané síle soupeřek si na večer naplánovaly dokopnou, ta však nakonec nebude poslední akcí letošního roku.

12.11.2015

1.FK Příbram.Foto: Deník

Příbramačky totiž dokázaly držet s favoritem celý zápas krok, dokonce dvakrát vedly a nakonec vybojovaly postup v penaltovém rozstřelu.

„Byl to velice pěkný zápas plný kombinačních situací, za které by se nemusely stydět ani mužské celky," pochválil aktérky pohárového duelu příbramský trenér Martin Šrámek.

Tým Příbrami se dostal do vedení již ve druhé minutě, kdy se po přihrávce Koubkové trefila k tyči Řezaninová.

Hostující celek, kterému patří po podzimu ve druhé lize šestá příčka, dokázal vyrovnat ve 37. minutě po špatném odkopu Vacíkové. „Po celý první poločas jsme byli lepším týmem. Akorát jsme se nedokázali prosadit střelecky," popsal dění na hřišti Šrámek.

Ve druhém poločase však jeho tým na hru z prvního poločasu nedokázal navázat a iniciativu převzal hostující celek Rakovníka.

V těchto chvílích držela Příbram v zápase především brankářka Vacíková, která předváděla místy neskutečné zákroky.

V 84. minutě se probila hostující obranou Pilousková, předložila míč V. Císařové a ta vymetla šibenici hostující branky. Rakovník však dokázal i podruhé vyrovnat. Gól v poslední minutě znamenal, že o postupujícím rozhodnou pokutové kopy.

V těch příbramská děvčata uspěla a nečekaně si tak prodloužila podzimní část sezony. Osmifinále poháru se totiž bude hrát už tento víkend.
Příbramské fotbalistky vyzvou účastníka první ligy žen Viktorii Plzeň. Zápas odehrají v neděli 15. listopadu od 14 hodin v areálu u Litavky.

1.FK Příbram – FK Rakovník 2:2 (1:1), pk. 5:4. Branky Příbrami: Řezaninová, V. Císařová. Penalty proměnily: Kočová, Boukalová, Koubková, Dědinová, Kopáčková. Rozhodčí: Benedik.
Příbram: Vacíková – Dědinová, Kočová, Boukalová, Branžovská – Kopáčková, Krůtová, V. Císařová, Koubková – Řezaninová (60. I. Císařová), Pilousková.

12.11.2015

KrimiMix: Příbramák vyhrožoval ženě podpálením domu

K velkému životnímu jubileu přijela Marii Krejčové popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí.

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám!

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".