Fotbalistky Příbrami porazily Zlíchov, Šedivá dala hattrick

Příbram - Po sérii zápasů s těžšími soupeři byly příbramské fotbalistky ve 2. lize tentokrát favoritkami. V utkání potvrdily vzrůstající formu a zaslouženě zvítězily.

23.10.2011

1.FK Příbram.Foto: Deník

Příbram – Zlíchov
5:2 (2:1)

Příbramačky nastoupily plné sebejistoty z předchozích utkání, kde předváděly výborné výkony. Bránící soupeř mohl očekávat debakl, čemuž nasvědčovalo prvních patnáct minut, kdy Příbramačky měly obrovský tlak.

Ten však tradičně nedokázaly využít. Vytvořily si devět příležitostí ke skórování, ale nakonec platilo nedáš-dostaneš a v 17. minutě se Zlíchov ujal vedení - 0:1.

Příbramačky pokračovaly v útočení a ve 25. minutě vyrovnala Šedivá – 1:1. Ta chvíli před přestávkou přidala i druhý gól - 2:1.

Před druhým poločasem trenér Čermák vytknul hráčkám způsob hry a ostře kritizoval koncovku. Herní projev se zlepšil a koncovka také.

Čtyři minuty po přestávce zvýšila Machutová na 3:1. Soupeřky se však nevzdaly a po ubráněné další gólové šanci Příbrami rychle rozehrály, poslaly své útočnice do brejku a snížily - 3:2.

Uklidnění zařídila kapitánka Smíšková, když se prosadila v 76. minutě – 4:2. Posledním gólem utkání pak završila v 85. minutě svůj hattrick Šedivá - 5:2.

„Naše rozestavení je velmi útočné a můžeme tak hrát s kýmkoliv. Zapracovat musíme na koncovce. Vytvořit si 31 šancí a dát jen pět gólů je k zamyšlení,“ komentoval zápas příbramský trenér Bohuslav Čermák.

Branky: 25., 42. a 85. Šedivá, 49. Machutová, 76. Smíšková.

Příbram: Pilousková - Boukalová, Štěchová, Kočová - Karasová, V. Císařová, Drdošová (17. Dědinová) - Smíšková, Pilíková (88. Koubková) - Machutová (83. Hilmanová), Šedivá (89. Černohorská).

Ostatní výsledky 9. kola: Rakovník – K. Vary 4:2, Ml. Boleslav – Dukla 8:2, Postoloprty – Krupka 1:8, St. Lysá – Liberec 2:4, Měcholupy – Teplice 6:2.

12. Postoloprty 9 0 2 7 9:47 2

Předposlední utkání podzimní části hrají fotbalistky Příbrami v Krupce. O týden později pak hostí Duklu.