Nová Ves vstoupila do jara stejně, jako do podzimu

Nová Ves - Fotbalisté Nové Vsi zahájili jarní část krajského přeboru vysokým vítězstvím v Čáslavi s tamním béčkem. Po bezbrankovém poločase nasázeli domácím pět gólů.

12.3.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

Čáslav B – Nová Ves
1:5 (0:0)

V prvním poločasu se hrál sice rychlý a důrazný fotbal, ale také plný nepřesností, a tak byla k vidění jedna vyložená šance na každé straně. Ty zlikvidovali gólmani.

Druhá půle začala ve stejném duchu, než přišla 50. minuta. Hosté provedli rychle autové vhazování, Pinc se protáhl po čáře a z těžkého úhlu prostřelil brankáře 0:1. V 57. minutě předvedla Nová Ves několik rychlých narážeček na vlastní polovině, následoval krásný dlouhý pas Jana Petráka za obránce na Pince, který utekl všem a sólo proměnil 0:2.

O deset minut později zahrávali domácí přímý kop a Kučera krásnou ranou snížil na 1:2.

Čáslav vycítila šanci na zvrat, ale Nová Ves si vedení zkušeně hlídala a navíc v 79. minutě zvýšila na 1:3, když se po rohovém kopu prosadil Jan Kokštejn.

Poté už Nová Ves v utkání jasně dominovala a tři minuty před koncem přidal čtvrtou branku Rom, který nadvakrát proměnil svůj samostatný únik. Účet utkání podtrhl v poslední minutě Jakub Kokštejn, který doklepl střelu vyraženou domácím brankářem.

Nová Ves: Holan – Jan Petrák, Novák, Pastyrik, Velas – Kordule (68. Rom), Šindelář (82. Šorna), Jan Kokštejn (86. Staroba) – Jak. Kokštejn, Pinc.