Nová Ves – Fotbalisté Nové Vsi získali další tři body do tabulky krajského přeboru, když na svém hřišti porazili v souboji nováčků Dlouhou Lhotu. Hattrickem k tomu pomohl Jakub Kokštejn.

23.10.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

N. Ves – Dl. Lhota
4:1 (2:0)

Domácí fotbalisté se proti soupeři z Mladoboleslavska chopili iniciativy a odměnou jim byly dvě branky po čtvrt hodině hry. Nejprve se z úhlu trefil Jakub Kokštejn a chvíli po něm po vyšachování obrany Pinc.

Příchod z přestávky nachytal v nedbalkách hosty. Ve 47. minutě je za to potrestal po brejku druhým gólem v zápasu Jak. Kokštejn.

Hosté se nevzdali a v 59. minutě snížil po pěkné kombinační akci Limr.

Vstřelená branka vlila hostům do žil naději, a tak převzali aktivitu do své režie. Přibližně čtvrthodinový nápor však kontaktním gólem nezúročili, a tak se hra znovu vyrovnala.

Tři minuty před koncem utekl obraně Jak. Kokštejn, udělal kličku i brankáři a završil tak pohledným gólem svůj hattrick. Zároveň tím uzavřel skóre zajímavého utkání.

Branky: 15., 47. a 87. Jak. Kokštejn, 19. Pinc – 59. Limr. Rozhodčí: Žáková. ŽK: 1:1. Diváci: 110.

Nová Ves: Mojžíš – Staroba – Doležal, Novák, Pastyrik, Krupa, Venta, Rom, Šindelář, Jak. Kokštejn, Pinc. Stř.: Petrák, Kunc, Šorna. Trenér: Kajgr.

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).

Odkoupíme vepřín v Letech, schválila vláda

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila, uvedl na twitteru ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka.