Derby bylo plné šancí, ale vítěze nakonec nemělo

Podlesí – V neděli odpoledne se v I. B třídě hrálo další okresní fotbalové derby. Tentokrát mezi Podlesím a Novým Knínem. Vyrovnané utkání, které hlavně ve druhé půli mělo značný spád, skončilo po dvou proměněných pokutových kopech nerozhodně. Nutno říci, že hosté mohou za bod děkovat svému gólmanovi a nemohoucnosti domácích střelců.

16.10.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Hned ve 2. minutě se k zakončení dostal rychlonohý Sedláček, ale trefil jen Petříka. Z protiútoku se osmělili i hosté, ale Drechslerovu slabou střelu Černohorský zpacifikoval.

V 11. minutě na brankovišti zazmatkoval Petřík, ale jeho zaváhání nedokázali naštěstí domácí potrestat. V 18. minutě se neobratně zachoval ve svém pokutovém území Fiala a byla z toho penalta. Tu s přehledem proměnil Soukup a domácí se ujali vedení – 1:0.

V této části hry se hosté nedokázali propracovat k delšímu držení míče a domácí stále hrozili nebezpečnými nákopy na rychlá křídla.

Teprve ve 26. minutě se k hlavičce na branku Černohorského dostal Drechsler, avšak gólman opět zvítězil. Po půlhodině hry málem Kozohorský překvapil Černohorského obloučkem přes hlavu, ovšem míč spadl těsně za brankovou konstrukci.

Pět minut před přestávkou vznikl před domácí brankou závar, ale opět z toho nic nebylo. Na druhé straně opět přišel nebezpečný centr a tentokrát nehlídaný Pacina zazdil první ze svých tutovek. Odpovědí byla jasná šance Drechslera, který se objevil v ideální pozici za obranou domácích, ovšem netrefil bránu.

Druhá půle začala šancí Sklenáře, ovšem výsledek byl stejný, míč putoval mimo branku. V 56. minutě střílel nebezpečně Plot a Černohorský musel míč chytat nadvakrát.

V dalších minutách se na kopačky Ševců vloudila nepřesnost a domácí svými brejky neustále hrozili zvýšením vedení.

Po hodině hry nejprve hlavičkoval Janát a následně postupoval sám na Petříka Kuba, knínský gólman však vytáhl bravurní zákrok. Po další chybě na vlastní půli připravil Sedláček Kubovi další tutovku, tentokrát však netrefil ani zařízení.

Na druhé straně po závaru nezakončil přesně Sklenář. V 68. minutě zahrával trestný kop Plot a Drechsler byl ve vápně stažen. Pískala se další penalta. K exekuci se postavil Plot a také nezaváhal – 1:1.

Následně se hra začala přelévat ze strany na stranu, ovšem domácí se k zakončení dostávali, hostům většinou chyběl poslední krok.

V 72. minutě postupoval Sedláček sám na Petříka, brankář Ševců byl opět úspěšnější. V 77. minutě po závaru pálil mimo Pacina.

Deset minut před koncem se za obranou Knína objevil Kuba, ale opět netrefil ani branku. Pět minut před koncem mohli vítězství urvat hosté, ale Černohorský hlavičku Poučka zlikvidoval. V poslední minutě ještě střídající Černý připravil možnost Pacinovi, který opět selhal.

Utkání tak skončilo remízou, která je určitě ziskem pro hostující Ševce.

Příští týden hraje Podlesí v sobotu od 10.30 v Žebráku a Ševci přivítají od 15.30 na svém hřišti Rožmitál pod Třemšínem.

Podlesí – N. Knín 1:1 (1:0).
Branky: 18. Soukup z pk – 68. Plot z pk.
Podlesí: Černohorský – Kocourek, Růžek, Pacina, Mezera (79. Černý) – Sedláček, Kuba, Soukup, Vojtíšek – Janát, Hodermarský.
N. Knín: Petřík – Chlumecký, Sekýt, Šustr, Vlasák – Fiala (79. Krmela), Plot, Foltýn, Kozohorský (68. Pouček) – Sklenář, Drechsler.

RADIM WEBER ml.

Autor: Redakce

16.10.2013

Město Dobříš.

K obnově zeleně v Dobříši má veřejnost stále co říct

Výstava Czech Press Photo byla zahájena na pražské Staroměstské radnici.

V galerii bude výstava Czech Press Photo

Výchově školáků pomůže mobilní dopravní hřiště

Dobříš – Městu Dobříš se podařilo získat od Ministerstva dopravy pro podporu dopravní výchovy žáků základních škol mobilní dětské dopravní hřiště, které bude od dubna do června letošního roku umístěno na ploše zimního stadionu v Dobříši.

V Brdech budou v příští sezoně běžecké tratě

Příbramsko - Zima sice dospěla ke svému konci, ale milovníci zimních sportů už musí myslet na tu příští. Chráněná krajinná oblast Brdy totiž v ideálním počasí poskytuje spousty sportovních aktivit zvláště pro milovníky běžek.

Parkovacích míst přibývá a stále je to málo

Příbram – Parkování v Příbrami je stejně jako v řadě měst věčné téma. I když postupně parkovacích míst přibývá, jako je například třicet nových u hřbitova Na Hvězdičce nebo u příbramské nemocnice, největší problém najít místo je ráno v blízkosti školek nebo navečer na sídlištích.