VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SK SPARTAK Příbram slaví 120. narozeniny

Příbram /FOTO, ROZHOVOR, SESTAVY/ – V sobotu 30. srpna se uskuteční oslavy 120 let od založení fotbalového klubu SK SPARTAK Příbram. V areálu nedaleko poutního místa Svatá Hora bude u této příležitosti k vidění celodenní fotbalový i společenský program.

29.8.2014
SDÍLEJ:

Z historie SK SPARTAK Příbram. Rok 1943.Foto: archiv

Na hřišti se utkají tři různé věkové kategorie. Vše odstartuje mistrovský zápas Středočeského přeboru, v němž od 10.30 hodin nastoupí SK SPARTAK proti Ostré. Od 13 hodin pak bude areál patřit těm nejmenším, když se rozběhne turnaj přípravek. Závěrečný fotbalový zápas je pak připraven na 17. hodinu, kdy stará garda SK SPARTAK vyzve tým Klubu fotbalových internacionálů ČR.

Po skončení fotbalového programu bude zahájen ten společenský, k němuž obstará muziku kapela A je to! Na parkovišti také bude pro děti připraveno několik pouťových atrakcí a před desátou hodinou pak slavnostní den zakončí ohňostroj.

A pozor, to ještě není vše, na co se diváci mohou těšit. Vstupenky na utkání gard v hodnotě 50 korun budou slosovány ve 20 hodin při koncertě a hlavní cenou jsou dva poukazy na zájezd na Kanárské ostrovy v celkové hodnotě 40 tisíc korun!

Sestavy pro exhibiční utkání

SK SPARTAK Příbram
Roman SOLNAŘ, Miroslav BODNÁR, Petr KOTRBATÝ, Stanislav JURAČKA, David HAVRLÍK, Jiří LANTORA, Roman KAREŠ, Ivan PIHÁVEK, Josef BLÁHA, Radek STRAKA, Jaroslav MAŠEK, František LÉDL, Martin KUBÁT, David FRÖHLICH, Zdeněk LEDER, Jaroslav SMEJKAL, Matěj ŠIMKŮ, Jiří UREŠ, Zdeněk STAROBA a další.

Klub fotbalových internacionálů ČR
Ladislav MACHO, Tomáš HUNAL, Miroslav MLEJNEK, Jiří ONDRA, Tomáš KUCHAŘ, Jiří JESLÍNEK, Jiří NĚMEC, František VESELÝ, Jan FIALA, Günter BITTENGEL, František ŠTAMBACHER, Václav SAMEK.
V jednání jsou i Vratislav LOKVENC a Ivo ULICH.

Rozhovor

Přípravy a organizaci slavnostního dne bude mít na starosti prezident klubu Vladimír Králíček. Uprostřed pracovního shonu jsme mu položili pár otázek.

Když se řekne SPARTAK, co se vám vybaví?
Mládí a nesmírné nadšení do sportu, radost z něho. Na SPARTAK jsem přišel v roce 1972, trénoval mě Josef Mára. Pamatuji si, jak vypadal areál a co jsme dělali pro to, abychom něčeho dosáhli. Pamatuji si na náš i klubový velký úspěch v podobě účasti na mistrovství ČR v žácích v roce 1977. Pamatuji si desítky lidí, které jsem poznal. A velmi si vážím, že lidé okolo fotbalu vedli nás mladé kluky nejen k lásce k fotbalu, ale i formování vlastního charakteru. Byli nejen trenéři, ale vychovatelé, což dneska moc nefunguje.

Proč vlastně do SPARTAKu děláte?
Otázka za 100. Vedu SPARTAK od roku 1999, což už je patnáct let. S vedením mi pomáhali zejména Karel Dostálek a Míra Bodnár, ale i další. Ale dost toho leželo a leží na mně. Takže ten vztah je velmi silný po všech stránkách. Říkám s nadsázkou, že SPARTAK je pro mě jako Barcelona. Mimochodem jsem členem tohoto světového klubu. A kromě lásky k fotbalu mně u toho drží, že tento nádherný sport formuje mladou generaci, což v dnešní složité době je velmi důležité – věci jako morálka, odpovědnost, kamarádství, nasazení, obětování… Není větší uznání, než když někdo z nahodilých návštěvníků vysloví uznání nejen s krásným areálem, ale zejména, že se mládež dobře chová, pozdraví…

Jaké máte se SPARTAKem cíle?
Velké a trvalé. Aby zde vše řádně fungovalo, abychom stavěli na odchovancích, aby se zde hrál dobrý fotbal ve všech kategoriích, abychom si dovolovali jen to, na co máme. Výsledky pak mohou přijít a přicházejí jako odměna za dobře vykonanou práci.

Co byste SPARTAKu přál do dalších let?
Aby na oslavy 120 let přišlo aspoň tisíc diváků, Spartakovců. Sto dvacáté narozeniny se nebudou opakovat! A do budoucna přeji nám všem, aby nás bavilo se setkávat a okolo fotbalu se především bavit. O tom by to mělo být především.

Autor: Jan Hájek

29.8.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení