Spartak poprvé v sezoně zvítězil, předvedl parádní obrat

Příbram /FOTO/ – Fotbalisté Spartaku Příbram poprvé v letošní sezoně zvítězili. Na domácím hřišti sice s Jílovištěm už po deseti minutách prohrávali 0:2, výsledek však dokázali otočit. Dvěma brankami k tomu přispěl Matějka, rozhodující zásah zařídil kapitán Dražan, jehož ostrý centr si jeden z obránců srazil do vlastní branky.

21.10.2014

Sp. Příbram - Jíloviště.Foto: Deník/Jan Hájek

Hosté se prezentovali rychlým kombinačním fotbalem, který dělal Spartakovcům velké potíže. Nestíhali zachytávat nabíhající protihráče, a ti se dostávali do gólových šancí. Už po půlminutě lovil Solnař poprvé míč ze své sítě, když mi předtím vypadl z náruče a Lehovec snadno skóroval. V desáté minutě se pak situace opakovala jako přes kopírák, jen s tou odlišností, že tentokrát měl před sebou otevřenou bránu Oslzlo.

Hráči Spartaku se však svému osudu vzepřeli. Zvedli hlavy a odměna se dostavila.

Ve dvacáté minutě předvedl parádní sólo Matějka a střelou k tyči vrátil příbramským fanouškům i fotbalistům naději na body.

Do konce první půle se pak střídaly akce na obou stranách, přičemž hráčům ztěžoval koordinaci i kombinaci těžký terén plný vody.

Po změně stran byl Spartak lepším týmem a Sláma, Matějka i Mráz mohli vyrovnat. Své šance, kdy stačilo trefit branku, však nevyužili.

Přišla však standardní situace přesně po hodině hry, Dražanův pokus gólman hostů v náručí neudržel a všudypřítomný Matějka i za cenu sebeobětování srovnal.

Po vyrovnání převzali otěže zápasu hosté. Nechtěli na půdě posledního týmu tabulky ztratit ani bod a vrhli se do útoku. Po jednom z rohů trefili břevno, pak vytáhl parádní zákrok po pumelici z dálky Solnař. Další míč už za svá záda nepustil.

O tom, že Spartak poprvé v letošní sezoně zvítězí, rozhodla akce ze 78. minuty. Domácí kapitán Dražan zatáhl míč podél autové čáry, ostře jej poslal před branku, kde nabíhal střídající Drašnar. Bránící hráč k němu sice balon nepustil, ale nešťastně jej poslal do vlastní branky.

Spartak se tak v 11. kole krajského přeboru odpoutal ze dna tabulky.

Sp. Příbram – Jíloviště 3:2 (1:2)
Branky: 20. a 60. Matějka, 78. vlastní – 1. Lehovec, 10. Oslzlo. Rozhodčí: Vlk.

Sp. Příbram: Solnař – Dvořák, Janů, Suchý, Šutek – Mráz (78. Slabihoudek), Štochl, Hotový, Dražan – Matějka (89. Opička), Sláma (71. Drašnar).