Spartak těsně prohrál se Lhotou

Příbram /FOTO/ -Převážnou část podzimní sezony se drželi fotbalisté Spartaku Příbram na druhém místě tabulky I. A třídy. Poslední dva zápasy jim však vůbec nevyšly, takže pracně dobyté pozice v závěru podzimu ztrácejí.

15.11.2011

I. A třída: Sp. Příbram - Lhota (0:1).Foto: Jiří Kubík

Sp. Příbram - Lhota
0:1 (0:0)

Od prvních minut domácí hráči přesvědčovali své skalní příznivce, že nejsou ve své kůži. Obrana bez stopera Suchého nepůsobila příliš jistě. Nahradil jej omilostěný Ševr, který však chyběl citelně v záloze, kde to dost skřípalo.

Jindy neudržitelný Dražan byl pečlivě střežen, Pravda v poslední době úplně zapomněl střílet a Houdek sice bojoval, ale tentokrát byl vždy u všeho pozdě. Snažil se Tošovský, ale jeho technickým kouskům duo mladíků v útoku příliš nerozumnělo.

V první půli hosté lépe kombinovali a svým důrazným pojetím, které uplatňoval hlavně spartakovský odchovanec Vitásek, nedávali moc prostoru příbramským fotbalistům.

Po přestávce přece jen domácí hráči začali hrát lépe a zdálo se, že se proberou z ospalého výkonu.

Jenže přišla 70. minuta, kdy doplatili na chybu v rozehrávce. Té využil hostující Chaloupka a přesnou střelou zajistil Lhotě vedení - 0:1.

Ke všemu byl na překážku i tendeční výkon rozhodčího Garaji.

Jeho chyby začalyjiž ve 20. minutě. To Matějka běžel sám na gólmana, který jej v pokutovém území klasicky skosil. Místo vyloučení gólmana nebo penalty však potrestal Matějku žlutou kartou za simulování. V závěru zápasu pak běžel sám na branku Dražan, kterého podkopl obránce Jiránek, aleten vyvázl jense žlutou kartou. Z následného trestňáku trefil Tošovský nádhernou střelou tyč.

Závěrečné minuty se hrály za naprosté převahy domácího celku. Hosty podržel vynikajícím výkonem dvoumetrový gólman Šimek.

Sp. Příbram: Krejčí – Dušek, Steinbauer, Ševr, Šutek – Houdek, Pravda, Tošovský, Dražan – Matějka (73. Štochl), Voříšek.
Lhota: Šimek – Vincvenc, Jiránek (82. Adam), Asník, Havlíček – Podraný, Havelka, Rychlý, Mantlík – Vitásek, Chaloupka.

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.