Pěkné jarní počasí a charitativní podtext přilákaly do ochozů na tuto soutěž nadstandardní návštěvu. Fanoušci obou táborů přispěli nemocné Terezce nezanedbatelnou částkou. „Moc všem děkuji, že přišli a přispěli na dobrou věc. Vybralo se přes patnáct tisíc korun," prozradil předseda tochovického fotbalu Ladislav Černý.

Právě on byl nakonec i strůjcem těsného vítězství Tochovic 2:1, a to díky gólu, který vstřelil už v 17. minutě.

Domácí fotbalisté totiž vstoupili do zápasu mnohem aktivněji, než jejich soupeř. Ve 13. minutě doběhl dlouhý míč Havrlík a dostal jej přes vyběhnutého gólmana i z ostrého úhlu do sítě.

O čtyři minuty později pak byl ve správný čas na správném místě Černý a zblízka dorazil nabídku od svého spoluhráče – 2:0.

Hosté z Dušník nesložili zbraně. Zvýšili svůj pohyb a po standardní situaci po půlhodině hry prostřelil vše, co mu stálo v cestě, dobříšská akvizice Vojta Machač – 2:1.

Střelecké hody však tímto zásahem skončily. Hra se vyrovnala a obrany s brankáři odmítli další posun skóre.

I když scházely další branky, diváci se určitě nenudili. Těsný rozdíl ve skóre je nechával až do poslední minuty v napětí. Příležitostí ke změně stavu měla obě mužstva dostatek.

Na hřišti se také několikrát zajiskřilo od kopaček, ale trojice mladých rozhodčích vše zvládla.

O tom, že se bylo nač dívat, svědčí i závěrečný potlesk fanoušků obou táborů.

Tochovice – Dal. Dušníky 2:1 (2:1).
Branky: 13. Havrlík, 17. Černý – 30. P. Krása.
Tochovice: Śimůnek – Lantora, Zákoucký, Jiránek, J. Ivaník, P. Ivaník, Černý, Kutil, Bláža, Partika, Havrlík. Stř.: Teska, Chochola, Karcol, P. Žáček, M. Žáček, Weisser.
D. Dušníky: T. Krása – J. Houdek, Machač, A. Švagr, Zbíral, Jan Kokštejn, P. Šimonovský, P. Krása, Jak. Kokštejn, Drnec, Z. Houdek. Stř.: Šedivý, Pavlík, J. Šimonovský, Vacek.