VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nebudou spolu funkcionáři mluvit? I to může způsobit nový přestupní řád fotbalu

Příbramsko – Od 1. do 20. června proběhlo první volné přestupní období. Funkcionáři, kteří zaregistrovali změnu přestupního řádu, tak mohli získat hráče levněji, než kdyby o nich jednali s jejich mateřským klubem.

27.6.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Bedřich Klíma

„Z nových přestupových pravidel radost nemáme. Ale vzali jsme je na vědomí a se vzniklými problémy se vypořádáme," říká místopředseda sedlčanského fotbalu Lubomír Lhota. Tatranu se volné přestupní období dotklo v podobě žádostí tří hráčů o odchod.

Pořádný exodus naopak potkal Podlesí a Spartak Příbram. Tam zažádalo o odchod bez souhlasu mateřského klubu hned devět, resp. jedenáct fotbalistů. „Nový přestupní řád je dost radikální zásah a není nijak konzultovaný s výkonnostním fotbalem. Údajně je podle německého vzoru, ale v Německu znamenal zánik stovek oddílů na vesnicích! Není zde ani omezení odchodu hráčů z jednoho oddílu," poukazuje na možné nepříjemnosti Vladimír Králíček, prezident Spartaku Příbram.

„Já s tím nemám problém. Pokud někdo chce přestoupit, tak ať přestoupí. Nemá cenu někoho držet, když někde nechce hrát," říká rozhodně tochovický předseda Ladislav Černý, který byl nejaktivnějším ze všech týmů z Příbramska, které hrají vyšší soutěže. Podal žádost o volný přestup pro sedm hráčů, přičemž čtyři z nich už v Tochovicích byli letos na hostování.

Všichni dotázaní se shodli na tom, že největší problémy mohou nastat v kategoriích mládeže. „V mládežnických kategoriích to může být velmi likvidní. Mohou přijít dva kluby, které nabídnou třem hráčům, ať k nim jdou hrát za tři stovky na zápas a rázem jste bez poloviny družstva. A má to setrvačnost dále. Zde to skutečně není domyšlené," říká Vladimír Králíček s poukázáním na možné finanční ztráty a dodává: „Úplný nesmysl je zrušení střídavých startů u mládeže! Podle mne se rozhodovalo jen a jen z pozice vrcholového fotbalu! Ale třeba se mýlím a ukáže se, že je to super. Třeba…"
Co bude, čekají i v ostatních klubech. Každý si musí nejprve uvedenou novinku osahat v praxi. „Uvidíme až po jednáních s kluby, jejichž mládež u nás hostovala. Ale zásadní problémy neočekáváme," říká Lubomír Lhota z Tatranu Sedlčany a pozitivní přístup má i Ladislav Černý z Tochovic: „Je to dobré například když nemáte kategorii dorostou, tak vám toho daného hráče na konci roku FAČR převede zpět."

Hlavní vlna přesunů samozřejmě teprve nastane během července a srpna. Pro kluby se toho tolik nezmění. Pořád se budou muset domlouvat koho, kam a za kolik pustí. Jen s tím rozdílem, že tentokrát budou muset připojit dovětek, na jak dlouho.

„Evidujeme, kdo se nahlásil na přestup a tudíž jej musíme pustit. Jsou narušeny minulé vztahy s oddíly. Bude zde diktát peněz – kdo dá více, tam půjdu. Uvidíme, co z toho bude. Zatím brzy hodnotit," uzavřel téma Vladimír Králíček.

Volný přestupní termín zlákal téměř všechny funkcionáře. Ne všichni si však předem zjistili, jak se věci mají. Volný totiž neznamená zdarma. Každý hráč, který přestoupí v tomto období, musí být zaplacen podle tabulek. A v nich se může objevit i vyšší cifra, než kterou by si kluby domluvily mezi sebou.

Autor: Jan Hájek

27.6.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení