VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOPIS ČTENÁŘE: Zamyšlení nad trestem

Příbram - Do redakční pošty nám přišel příspěvek od Milana Batovce, vedoucího dorostu Krásné Hory.Ten se pozastavil nad způsobem, jakým byla vyměřena výše jeho trestu.

4.5.2011 4
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

Dne 21. dubna vynesla Disciplinární komise OFS Příbram mimo jiných i tento trest: 5 SU Milan Batovec (ved. dor. Kr. Hora) – zákaz výkonu funkce vedoucího se zákazem vstupu na hráčskou lavičku.

Tento „rozsudek“ byl vynesen na základě Zápisu o utkání OP dor. Březnice – Kr. Hora. Tedy Zápisu o utkání, jenž „stvořil“ pan rozhodčí Krátký. Ten se zřetelně minul „povoláním“ a zcela jistě by se prosadil i jako spisovatel fantasy a sci-fi knih. Jinak nelze „dílo“ pana rozhodčího nazvat.

Zápis obsahoval:

1. popis situace při vyloučení hráče Krásné Hory,

2. popis nevhodného chování vedoucího dorostu Krásné Hory – „vtrhnutí na hřiště v nepřerušené hře“,

3. dvoustránkovou přílohu o „šíleném chování vedoucího dorostu Krásné Hory po ukončení zápasu, včetně poškozování majetku březnického oddílu“.

Jelikož DK rozhodovala jen na základě podkladů pana rozhodčího, bez ohledu na ústní i písemné vyjádření „odsouzeného“, považuji za velmi důležité se „ozvat“ tímto způsobem.

Ve druhé půli uvedeného utkání došlo před šestnáctkou domácích k tvrdé srážce dvou hráčů, po níž dorostenec Krásné Hory zůstal nehnutě ležet na zemi.

K výše uvedeným bodům:

1. situaci po srážce nevhodně komentoval jeden z našich hráčů (slovy: už něco pískej v…) a byl za svou neadekvátní reakci jednoznačně správně vyloučen. Do zápisu však pan rozhodčí uvedl, že ho náš hráč při vyloučení počastoval místo jedním vulgárním slovem celou škálou zde nepublikovatelných výrazů – takže do zápisu uvedl „nepravdu“,

2. již jednou jsem zažil situaci (a nikomu bych ji nepřál), kdy měl hráč zapadlý jazyk a při jeho záchraně se hrálo o každou vteřinu. Když jsem viděl nezájem pana rozhodčího o zraněného hráče, nečekal jsem na jeho pokyn (to bylo asi mé jediné provinění proti „pravidlům“) a v přerušené hře jsem běžel k hráči.

Když s hráči „diskutující“ pan rozhodčí po nějaké době zpozoroval, že se věnuji zraněnému, tak místo toho, aby se zajímal o jeho stav, mě rezolutně slovy „tady nemáte co dělat“ vykázal ze hřiště. Do zápisu pak uvedl, že jsem v nepřerušené hře „vtrhl“ na hřiště – takže uvedl další „nepravdu“,
3. když jsem si přečetl zápis o utkání a panem rozhodčím nebylo ani mě ani kapitánovi našeho družstva umožněno vznést jakoukoli námitku k popsaným událostem, odmítl jsem „snůšku nesmyslů“ podepsat. Netuše, že to vyvolá v panu rozhodčím takovou „nenávist“.

Ten mě pak ve dvoustránkové příloze popsal jako „běsnící živel“, který všem kolem vyhrožuje a neváhá dokonce ničit březnické sportovní kabiny, včetně jejich zařízení (je přinejmenším podivné, že si březnický oddíl po takovém řádění nestěžoval).

Navíc, kdybych měl provést vše, co bylo napsáno, musel bych řádit v Březnici ještě v pozdním odpoledni.

K sepsání této reakce mě nevyprovokovala zlost za udělený trest. Vedlo mě k ní překvapení z toho, jakým způsobem se tyto „kauzy“ rozhodují (pokud není člověk přímo předmětem této „mašinérie“, tak o tom nepřemýšlí), jakým způsobem komise posuzuje materiály, jež má k jednání k dispozici a jak jednoduše nachází pravdu.

Za všechny obětavce v amatérském fotbalu, kteří věnují práci s mládeží svůj volný čas a finanční prostředky je mi smutno z toho, že na základě výmyslů jednoho „zhrzeného“ rozhodčího může dojít k takovému „rozsudku“. Děsím se toho, že podobně jednostranně by mělo být postupováno i v dalších případech.

„Motám“ se kolem fotbalu již několik let a nikdy jsem neměl s nikým (krom na počátku jmenovaného pana rozhodčího) žádný problém.

Po skončení trestu se budu dále fotbalu věnovat, protože ho mám rád a nenechám si ho od pár lidí znechutit. Jen jsem chtěl vyjádřit znepokojení nad stávajícím stavem a říct, že i dobrovolní pracovníci amatérského fotbalu mají právo na vyjádření svého názoru.

Závěrem dodávám, že se jedná výhradně o mé vyjádření, s nímž nemá oddíl TJ Krásná Hora (aby nakonec nehrozila pokuta i oddílu) nic společného.

MILAN BATOVEC
vedoucí dorostu Kr. Hora

4.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Ilustrační foto.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dobříš bude o víkendu patřit psům. Hostí mezinárodní kynologický festival

Dobříš - O nadcházejícím víkendu se koná v Dobříši již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT. Tento již tradiční svátek kynologů je jednou z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení