Borotice - Mokrovraty 1:1 (1:0)

Sobotní odpoledne nabídlo v Boroticích souboj dosud neporažených domácích s druhým mužstvem tabulky Mokrovraty, které se na jaře dotáhly na Borotice na dva body a v případě vítězství by se posunuly na první postupovou příčku do okresního přeboru. Vytrvalý déšt silně podmáčel hrací plochu, a tak se dala očekávat hra se spoustou osobních soubojů a urputný boj o každý míč.

První patnáctiminutovka byla ve znamení oboustranně opatrné hry. Hosté se snažili dostat do šance ze standardních situací, které nebezpečně rozehrávali M. Listík a Hoppe, na druhé straně se Borotice spoléhaly na zkušeného Havelku a rychlíka Vetchého.

První velkou příležitost si vypracovali Mokrovratští v 16. minutě, když dlouhým výkopem hostující brankář za obránce Borotic našel M. Listíka, ten postupoval na vybíhajícího Bauera, ale jeho lob skončil těsně vedle prázdné branky. Na druhé straně po kombinační akci dal o sobě poprvé vědět Havelka, ale naštěstí pro hosty míč ve vápně nezpracoval.

Ve 20. minutě Havelka z vlastní poloviny pronikl s míčem až na velké vápno hostí, místo střely nezištně posunul míč T. Píšovi, ale toho vychytal P. Prokop. Mokrovratští zahrozili v 25. minutě. Po ryclé akci a centru naskakoval před brankou na míč Mochán, ale Kadlec hlavou odvrátil hlavou do pole a z protiútoku opět Haveka uvolnil na velkém vápně T. Píšu, který technickou střelou orazítkoval levou tyč.

Na konci první půlhodiny navíc T. Píša z trestného kopu nastřelil břevno. Na druhé straně Bauer zlikvidoval nebezpečnou střelu M. Prokopa.

Branky se nakonec zaslouženě jako první dočkaly Borotice. Ve 37. minutě si míč ve vapně narazil s T. Píšou kanonýr Havelka a křižnou střelou za pomoci pravé tyče dostal domácí do vedení - 1:0.

Po vstřelené brance se hra přiostřila. Do závěru poločasu se fotbal ze hřiště vytratil a rozhodčí roděloval pouze žluté karty na obě strany. Těsně před odchodem do kabin z trestného kopu zahrozil mokrovratský Diviš ze 30 metrů, ale těsně minul pravou tyč Bauerovy branky.

Začátek druhého poločasu začaly lépe Borotice. Nejprve si Havelka povodil ve vápně celou obranu hostí, ale jeho střela skončila vedle opuštěné branky. Další akci a následnou střelu Havelky vytlačil P. Prokop na břevno a následně nadvakrát kryl i střelu Vetchého, pro kterého připravil tutovku Havelka.

V dalších minutách výborně chytající P. Prokop opět podržel hosty při šancích Havelky. A domácí se postupně začali bát o výsledek. První zahrozil hlavou M. Prokop v 70. minutě, ale Bauer u tyče míč kryl. Trest za neproměněné šance domácích přišel v 75. minutě. Domácí podcenili trestný kop Diviše ze 40 metrů, Bauer jeho bombu neudržel a neobsazený dobíhající Hoppe z malého vápna dorazil míč do branky - 1:1.

V závěrečné čtvrhodině, která byla plná nervozity a zbytečných faulů, mohl strhnout vítězství na stranu domácích Havelka, ale z malého vápna přestřelil, a tak souboj souboj o čelo tabulky skončil remízou hlavně díky výkonu hostujícího brankaře P. Prokopa a neproměněným šancím domácích. Nelehké utkání zvládl s přehledem i zkušený rozhodčí Kobík.

Branky: 37. Havelka - 75. Hoppe. ŽK: Havelka, Vetchý, Kotnauer, Velebil - Pechar, P. Listík, M. Listík, M. Prokop, Šimkovský. Rozhodčí: Kobík - Kuba, Paukner. Diváci: 100.

Borotice: Bauer - Kotnauer, Kadlec, R. Píša, Velebil - Pipota, Anýž, T. Píša, Sedláček (59. Řechka) - Havelka, Vetchý (80. Žák).

Mokrovraty: P. Prokop - Pechar (63. Stingl), M. Prokop, Diviš, Šimkovský - Mochán, Jelen, Lichtenberg, Hoppe - P. Listík, M. Listík.