FK Kněževes – MFK Dobříš 4:2 (3:0)

Hosté začali nervózně a nekoncentrovaně. V 10. minutě nechali odcentrovat domácího hráče a Plaček hlavou vsítil první gól. O minutu později mohlo být vyrovnáno, ale Liška se neprosadil proti gólmanovi. V 15. minutě volný přímý kop Vráblíka, tečovaný zdí, přeplachtil Jechorta a o minutu později Setnička zblízka zvýšil už na 3:0.

Vzápětí Karas sám před brankářem netrefil bránu a trenér Dobříše poslal do zálohy Poláčka.

Od té doby získali hosté převahu, ze které mohli i zápas otočit, ale branku nepřinesly ani příležitosti Karase, ani šance Budínského, jehož střela se odrazila od paty vracejícího se obránce vedle branky. Jechort si v této části připsal jen jeden zákrok, když vyrazil střelu zblízka.

I ve druhé části utkání pokračovali Dobříšští v tlaku. Neprosadil se opět ani Karas, ani střelou z voleje Vltavský, a tak v 59. minutě „namazal“ Šebek a Setnička zvýšil na hrozivých 4:0. Porážku tak mohlo odvrátit už jen ukončení zápasu pro hustou mlhu. Ale to se nestalo.

Dalším brankám zabránili Jechort a Weber. Teprve v poslední čtvrthodině se hosté konečně prosadili. Nejprve Karas promáchl centr Poláčka, ale v 79. minutě přece jen využil chybu domácí obrany a snížil. Další jeho šanci zhatil brankář vyběhnutím před pokutové území, pak Krupa obešel brankáře, ale obránce stačil ještě míč vykopnout z brány. Ovšem v 87. minutě přetažený rohový kop Kuchaře vrátil Karas před branku a Vltavský zmírnil dobříšskou porážku na konečných 4:2.

MFK Dobříš: Jechort – Šebek (70. Máša), Poláček, Weber, Vltavský – Procházka, Peták, Kuchař, Liška (57. Krupa) – Budínský (80. Drechsler), Karas. Trenér: Krátký.

Příští utkání hrají Dobříšští v sobotu od 14 hodin na svém hříšti s Velkou Dobrou.(rw)