Kostelec - Dobříš
1:2 (1:1)

Hned v úvodu nastřelil Pinc z úhlu brankáře Michálka a vzápětí tísněný Bártl střílel mimo branku. Na druhé straně řešil Uher nebezpečnou situaci vyběhnutím mimo velké vápno a poradil si i s nebezpečnou hlavičkou domácího hráče.

Ve 21. minutě byl faulován před pokutovým územím kostelecký hráč a Dixa z přímého volného kopu technickou střelou nedal Uhrovi šanci - 1:0.

Domácí pak získali mírnou převahu, ale dobříšská obrana pracovala tentokráte bezchybně. Ve 32. minutě centroval Liška a chybující domácí obránce umožnil Puchmajerovi vyrovnat - 1:1. Do poločasu ještě Bártlův přízemní centr Pinc netrefil a Liškovu střelu chytil gólman.

Ve druhém poločase utkání se Dobříšští soustředili na důslednou obranu a neumožňovali tak domácím dostávat se do šancí. Uher vytáhl dalekonosnou střelu.

Další ránu mladšího Šraina Michalík s námahou vyrazil na roh a po jeho zahrání hlavičkoval Bártl nad branku.

V 70. minutě byl faulován Pinc a rozhodčí po konzultaci s asistentem nařídil pokutový kop. Ten Liška proměnil - 1:2.

Domácí si poté vytvořili převahu, ale dobříšská obrana, v čele se Šrainem st., jim příliš příležitostí k vyrovnání neposkytla. Pouze Dixa střílel těsně vedle a Štěpán po rohovém kopu přeloboval všechny hráče i Uhra, ale míč skončil vedle tyče. Na druhé straně vystřelil tvrdou ránu z 30 metrů Pinc, kterou Michalík s problémy vyrazil.

V 88. minutě obdržel domácí Štěpán druhou žlutou kartu za kritiku rozhodčího a domácí tak dohrávali o deseti. Hosté mohli v závěru ještě zvýšit, když Bártl s Liškou postupovali sami na brankáře, ale střelu Bártla Michálek vyrazil a následnou přihrávku Lišky poslal vysoko nad branku.

Dobříš tak po deseti kolech bez vítězství získala plný počet bodů, což by ji v dalších kolech mělo nabudit v boji o záchranu. Příští zápas sehrají doma 17. dubna v 17.00 hodin proti Hostomicím.

Branky: 21. Dixa - 32. Puchmajer, 70. Liška z pk. Rozhodčí: Šafránek. ČK: 88. Štěpán (Kost). Diváci: 120.

Dobříš: Uher - Modlík, V. Šrain st., Procházka, Machač (89. Pilecký) - M. Řechka, Puchmajer, Pinc, V. Šrain ml. (75. Tomášek), Liška - Bártl.