Fotbalisté Dobříše odvezli bod

Beroun - V prvním jarním zápase Krajského přeboru mužů získala Dobříš bod v Berouně.

15.3.2008

V úvodním jarním mistrovském utkání Beroun remizoval s Dobříší 1:1Foto: DENÍK/Jan Vildmon

Beroun - Dobříš 1:1 (0:0)

Domácí sice hned v první minutě prověřili brankáře Jechorta, ale celkově byli v první půli horším mužstvem. Hosté, i když nastoupili se šesti dorostenci působili celkově lepším dojmem. První zajímavý moment přišel ve 13. minutě, kdy si Petráš nerozuměl s brankářem Hosnédlem a nadělal mu hlavičkou nemalé problémy. Ještě více vzruchu přinesla 17. minuta. Berounský brankář vyrazil centr jen k Suchanovi, který neváhal a vystřelil do odkryté branky. Jenže dobříšský kapitán Karas, stojící v ofsajdu, netakticky míč směřující do branky tečoval a gól nemohl být uznán. Domácí se dostali do náznaku šance o minutu později. To již na hřišti nebyl zraněný Horel, který musel za zápasu odstoupit. Po centru Petráše v dobré prozici Michal Novák promáchl. Od tohoto momentu se hrálo převážně mezi oběma šestnáctkami téměř bez šancí. Optickou převahu měli hosté, kteří ji ale nedokázali nijak zužitkovat. Za zmínku z první půle snad stojí jen dva trestné kopy v podání dobříšského Pince, se kterými si poradil Hosnédl.

Druhá půle byla zajímavější. Již ve 46. minutě prověřil Hosnédla pěknou střelou z úhlu Pinc, skóre se ale neměnilo. Velký vzruch přinesla 49. minuta. Po rohu domácích vznikla v šestnáctce nepřehledná situace, na jejímž konci po pádu Petráše rozhodčí pískl a ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Michal Novák a nekompromisně jej poslal pod břevno - 1:0. Ani gól ale změnu příliš nepřinesl. Hra byla poměrně vyrovnaná. Hrálo se mezi oběma šestnáctkami téměř bez šancí. Zajímavější momenty přišly až kolem osmdesáté minuty. Nejprve vystřelil z dálky Pinc, před berounským brankářem míč skočil a Hosnédl měl plné ruce práce, aby jej nakonec chytil. V 82. minutě se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání. Suchan zatáhl míč po levém křídle, nacentroval před branku a z hranice malého vápna důrazný Modlík poslal míč nechytatelně pod břevno - 1:1. Závěrečné minuty již žádné drama nenabídly a tak si oba celky rozdělily po bodu.

Branky: 50. Novák Michal z pen. - 82. Modlík. Rozhodčí: Brejník - Berovič, Kudrna. ŽK: Novák L. - Štaffen, Liška, Zbíral. Diváků: 200.

ČLU Beroun: Hosnédl - Vopěnka, Lehovič, Petráš, Fujdiar, Šíma, Novák L., Horel (19. Krůta, 90. Bialek), Přibyl, Novák Michal, Novák Miloš.

Dobříš: Jechort - Šebek (87. Weber), Štaffen, Bártl, Zbíral, Liška (47. Procházka), Šimonovský, Pinc, Řechka, Karas (54. Modlík), Suchan.

Další výsledky: Stará Boleslav – Černolice 5:1 (1:1), Nové Strašecí – Sedlčany 1:0 (0:0), Litol – Benešov 0:2 (0:1), Zápy – Nymburk 0:0, FC Jesenice – Semice 2:2 (2:1), Sp. Příbram - Úvaly 2:2 (0:0).

15.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Z utkání 5. kola FNL: Příbram - Varnsdorf (3:1).
19

Fotbalisté Příbrami porazili Varnsdorf, dvakrát se trefil Matoušek

Sníh na Monínci. Srpnová teplota byla spíš na plavky, ale „Sněhurky“ si rády zapózovaly u hromad umělého sněhu.
3

OBRAZEM: Sníh v srpnu na Příbramsku? Nic nemožného!

KrimiMix: Příbramák vyhrožoval ženě podpálením domu

Příbram – Čtyřiapadesátiletého muže z Příbrami policisté obvinili z nebezpečného vyhrožování. Příbramák úmyslně vyhledával svou bývalou přítelkyni v jejím bydlišti v jakoukoli denní či noční hodinu. Vyhrožoval jí zabitím, vypálením domu nebo poškozením auta. Ženu také obtěžoval telefonem, kdy volal z různých telefonních čísel. V pěti případech jí dokonce kámen do okna. Jeho hrozby a agresivita se neustále stupňovaly a tak zasáhla policie. Za to může jít agresor až na rok do vězení, protože již v minulosti byl za to souzen.

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Dobříš - První narozeniny v druhém století svého života oslavila v neděli klientka Domova seniorů Dobříš paní Marie Krejčová. K velkému životnímu jubileu přijela oslavenkyni popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí. Ke gratulantům se připojila ředitelka domova Marie Doležalová, personál s klienty a v neposlední řadě rodina oslavenkyně.

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám!

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".