Dobříšský dorost jasně vyhrál v Novém Kníně

Nový Knín - V dalším derby v rámci I. A třídy dorostenců si vedoucí Dobříš snadno poradila s mladými ševci.

25.5.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

N. Knín – Dobříš
1:8 (1:4)

Začátek zápasu patřil překvapivě domácím a jejich nejlepší hráč Vlasák měl dvakrát možnost otevřít skóre. To se povedlo ve 14. minutě na druhé straně hlavou Matějkovi, kdy po centru Maryšky zůstal zcela volný – 0:1.

Dobříšští se uklidnili a začali soupeře přehrávat. Maryška pak nevyužil několika šancí, zblízka se neprosadil ani Matějka a Liškovo sólo zastavil brankář.
Ve 25. minutě si obrana hostů vybrala slabší chvilku a Vlasák obešel vše, co mu stálo v cestě, včetně T. Kadlece a vyrovnal – 1:1.

Dlouho se však ševci neradovali. Ve 30. minutě se parádně trefil z voleje po rohovém kopu Kozohorský a za další dvě minuty se prosadil z dvaceti metrů Maryška – 1:3.

Vlasák v zápětí neproměnil dobrou příležitost a ve 41. minutě si Maryška pohodlně zpracoval centr Kozohorského a bez problému skóroval – 1:4. V závěru první části své šance nevyužili ještě Soukup a Havrdlík.

Druhá půle už byla jen otázkou skóre. V 54. minutě po přímém volném kopu Lišky vstřelil Maryška již svou třetí branku – 1:5. Kozohorského střelu vykopl ze štěstím z branky Sláma a v 58. minutě byl ve vápně sražen Soukup, ale penaltu, jak je u dobříšských dorostenců už tradice, Pokorný neproměnil.

T. Kadlec si v zápětí poradil se střelou Vlasáka a v 78. minutě přidal Maryška již čtvrtý úspěch – 1:6.

Na druhé straně vykopl J. Kadlec míč z brány po přehození jeho bratra a v posledních minutách přidali hosté ještě dvě branky. V 85. minutě konečně proměnili penaltu Tranem a minutu před koncem završil vysoké vítězství Dobříše střídající Šimek – 1:8.

Branky: 25. Vlasák – 32., 41., 51. a 78. Maryška, 14. Matějka, 30. Kozohorský, 85. Tran z pk, 89. Šimek.

Nový Knín: Sláma – Kozohorský, Kukla, Pejla, Kukla – Chlumecký, Holobrada, Formánek, Černý – Stránský, Vlasák.

Dobříš: T. Kadlec – Pekarík, Dušek (61. Fic), J. Kadlec, Havrdlík – Kozohorský, Pokorný, Liška (77. Formánek), Soukup (72. Tran) – Maryška, Matějka (82. Šimek).

V příštím kole hrají dorostenci Nového Knína v neděli v 10.15 hodin v Petrovicích a Dobříšští se utkají na domácí půdě ve stejnou dobu s Milínem.