Dobříšský dorost jasně vyhrál v Novém Kníně

Nový Knín - V dalším derby v rámci I. A třídy dorostenců si vedoucí Dobříš snadno poradila s mladými ševci.

25.5.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

N. Knín – Dobříš
1:8 (1:4)

Začátek zápasu patřil překvapivě domácím a jejich nejlepší hráč Vlasák měl dvakrát možnost otevřít skóre. To se povedlo ve 14. minutě na druhé straně hlavou Matějkovi, kdy po centru Maryšky zůstal zcela volný – 0:1.

Dobříšští se uklidnili a začali soupeře přehrávat. Maryška pak nevyužil několika šancí, zblízka se neprosadil ani Matějka a Liškovo sólo zastavil brankář.
Ve 25. minutě si obrana hostů vybrala slabší chvilku a Vlasák obešel vše, co mu stálo v cestě, včetně T. Kadlece a vyrovnal – 1:1.

Dlouho se však ševci neradovali. Ve 30. minutě se parádně trefil z voleje po rohovém kopu Kozohorský a za další dvě minuty se prosadil z dvaceti metrů Maryška – 1:3.

Vlasák v zápětí neproměnil dobrou příležitost a ve 41. minutě si Maryška pohodlně zpracoval centr Kozohorského a bez problému skóroval – 1:4. V závěru první části své šance nevyužili ještě Soukup a Havrdlík.

Druhá půle už byla jen otázkou skóre. V 54. minutě po přímém volném kopu Lišky vstřelil Maryška již svou třetí branku – 1:5. Kozohorského střelu vykopl ze štěstím z branky Sláma a v 58. minutě byl ve vápně sražen Soukup, ale penaltu, jak je u dobříšských dorostenců už tradice, Pokorný neproměnil.

T. Kadlec si v zápětí poradil se střelou Vlasáka a v 78. minutě přidal Maryška již čtvrtý úspěch – 1:6.

Na druhé straně vykopl J. Kadlec míč z brány po přehození jeho bratra a v posledních minutách přidali hosté ještě dvě branky. V 85. minutě konečně proměnili penaltu Tranem a minutu před koncem završil vysoké vítězství Dobříše střídající Šimek – 1:8.

Branky: 25. Vlasák – 32., 41., 51. a 78. Maryška, 14. Matějka, 30. Kozohorský, 85. Tran z pk, 89. Šimek.

Nový Knín: Sláma – Kozohorský, Kukla, Pejla, Kukla – Chlumecký, Holobrada, Formánek, Černý – Stránský, Vlasák.

Dobříš: T. Kadlec – Pekarík, Dušek (61. Fic), J. Kadlec, Havrdlík – Kozohorský, Pokorný, Liška (77. Formánek), Soukup (72. Tran) – Maryška, Matějka (82. Šimek).

V příštím kole hrají dorostenci Nového Knína v neděli v 10.15 hodin v Petrovicích a Dobříšští se utkají na domácí půdě ve stejnou dobu s Milínem.

RADIM WEBER

25.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pacientka zamlčela úraz, aby dosáhla odškodnění

Tradiční městské oslavy se konaly v Rožmitále v sobotu od dopoledne do pozdních nočních hodin.
18

OBRAZEM: Rožmitálští oslavili patnáctý průvod s královnou Johankou

Oslavy korunovace milostné sošky Panny Marie vyvrcholily nedělním průvodem

Příbram /FOTOGALERIE/ – Na Svaté Hoře tento víkend slavili výročí korunovace milostné sošky Panny Marie Svatohorské. Oslavy začaly v sobotu večer mší svatou a poté průvodem se svícemi. V neděli přišla na řadu hlavní část oslav. Po mši následoval průvod, ve kterém byla soška Panny Marie nesena na nosítkách za zpěvu mariánských písní.

Rožmitálští se letos mohou těšit na letní kino

Rožmitál – V improvizované letní kino se změní nádvoří společenského centra v Rožmitále, kde se mohou diváci o prázdninách těšit na čtyři skvělé filmy pod širým nebem.

Dobříšský tvrďák dal v horkém počasí závodníkům zabrat

Dobříš /FOTOGALERIE/ – V sobotu se triatlonisté sešli na tradiční akci Albixon Dobříšský tvrďák. Jde o náročný závod jednotlivců a štafet, kdy je nutné zdolat 800 metrů plavání, 30 kilometrů jízdy na horském kole terénem a běh 8 kilometrů.

OBRAZEM: Diváci viděli strhující výkony

Beroun – V sobotu se po roce opět uskutečnil v pořadí již osmý ročník závodu světového poháru Grand Prix ve skateboardingu. Nádherné slunečné počasí a neskutečné výkony všech závodníků, vždyť do Berouna přijela Evropská špička a účastníci X-Games, přilákalo do skate parku několik tisíc návštěvníků. Mimořádnou událostí byla návštěva ministrů zahraničních věcí České republiky Luboše Zaorálka a Německa Sigmara Gabriela, který je v České republice na oficiální návštěvě. Velkou zásluhu, že se závod s účastí skateboardistů celého světa v Berouně koná, má Tomáš Vintr, který se na domácí trati také závodu zúčastnil.