Starší dorost Dobříše zabral až za stavu 0:2

Dobříš – V17. kole krajského přeboru dorostuhostil MFK Dobříš na svém hřišti Kunice. A v obou kategoriích zvítězil. Cestu za všemi body však neměl vůbec jednoduchou.

29.3.2011

MFK Dobříš.Foto: Deník

St. dorost:
Dobříš – Kunice 5:2 (0:1)

Domácí začali zápas rozpačitě. V první šanci se hned v úvodu ocitl Kozohorský, ale nastřelil pouze obránce a pak se dlouho nic nedělo. Hosté, když viděli bezmocnost Dobříšských, začali se osmělovat. Po rohovém kopu střílel nepřesně Skála. Pak se začala v domácí obraně objevovat okénka. Ale Andrle ani Skála toho nevyužili.

Po přímém volném kopu Maryšky střílel na druhé straně z úhlu Šrain, ale výborný kunický gólman Kotěra se překvapit nenechal. Ve 39. minutě po další zbytečné ztrátě míče Veverka zajistil hostům poločasové vedení.

O přestávce byla v kabině Dobříšských bouře, ale ani to zpočátku moc nepomohlo. Šrainovu střelu vyrazil Kotěra na roh a úspěšný nebyl po sólu ani Maryška. V 52. minutě pak zcela nekrytý Skála z voleje přesnou střelou poslal hosty už do dvoubrankového náskoku. Teprve tato branka dobříšské mladíky probudila.

O snížení stavu se pokoušeli Soukup, Machač, Maryška, ale povedlo se to až v 67. minutě Šrainovi.

Domácí vyvinuli velký tlak a v 70. minutě přihrávku Lišky proměnil Maryška ve vyrovnávací gól. Šrainův trestný kop kunický brankář sice chytil, avšak v 76. minutě přihrál Šrain z brankové čáry a Blažek otočil skóre – 3:2.

O čtyři minuty později zakončil Maryška svůj únik z poloviny hřiště čtvrtou brankou a v 86. minutě zakončil brankostroj druhého poločasu Šrain.

Branky: Šrain 2, Maryška 2, Blažek – Veverka, Skála. Rozhodčí: R. Jarolímek.

Dobříš: T. Kadlec – Soukup (85. Kasík), Havrdlík, Pokorný, Machač (88. Brabec) – Kozohorský (57. Dušek), Fic, Šrain, Liška – Maryška, Tran (27. Blažek). Trenéři: V. Šrain, Kadlec.

Ml. dorost:
Dobříš – Kunice 2:1 (0:0)

Zápas byl vyrovnaný s malým množstvím šancí. V první půli měl u domácích velkou možnost Kelner, ale předkopl si míč daleko od nohy a Kasík střílel těsně vedle. V 50. minutě vstřelil první úspěch domácích O. Halay a v 70. minutě zvýšil Kasík.

O další dvě minuty později však zápas zdramatizoval Procházka.

Rozhodnout mohl Černý, ale neuspěl a málem litovali. Zachráncem Dobříše se stal Fišer, který nastoupil v poslední minutě jako takticky střídající. V nastavení vykopl míč z brankové čáry.

Branky: O. Halay, Kasík – Procházka. Rozhodčí: M. Jarolímek.

Dobříš: Mařík – Zorek, Žižka, Mann, Vobr – Černý, Procházka, Šimek, Kelner – Kasík, O. Halay. Střídali: Váca, Dedík, Fišer.

V příštím kole hraje Dobříš v neděli v Sedlčanech.

RADIM WEBER

29.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem
76

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Dobříšský sportovec Jan Tománek si vylepšil osobní rekord v polovičním Ironmanovi a pojede na mistrovství světa.
45

Tománek si vylepšil osobní rekord a získal nominaci na MS

OBRAZEM: Olympijský běh se letos pořádal i v Mníšku pod Brdy

Mníšek pod Brdy - Ve středu se na mnoha místech v České republice konal T-mobil Olympijský běh. Část výtěžku z akce putuje České olympijské nadaci. Ta pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, které nemohou sportovat právě kvůli nedostatku finančních prostředků. Celkově se běhu účastnilo kolem sedmdesáti tisíc běžců.

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.