Mladíci Spartaku odvezli z Domažlic jedno vítězství

Domažlice - Další zápas o bytí a nebytí v divizi sehráli mladíci Spartaku na hřišti Domažlic. Na podzim tomuto soupeři nastříleli pět branek a chtěli navázat na dvě vítězství z posledních zápasů.

28.4.2009

SK Spartak PříbramFoto: Deník

St. dorost: Domažlice – Sp. Příbram 3:0 (1:0)

Ale hned úvod zápasu se hostům nevydařil. Ve 2. minutě domácí získali míč, ve vápně se objevil volný hráč a Domažlice šly do snadného vedení 1:0.
Po celý 1. poločas byli domácí lepším týmem a měli ještě několik šancí na skórování. Hosté zahrozili pouze střelou Štochla, kterou domácí brankař vytěsnil mimo tyče.

Také na začátku druhého poločasu dali domácí branku, když chyboval Dvorský s Bambasem – 2:0.

Po této brance se probudili i spartakovci a mohli s výsledkem něco udělat, protože šance Trefného, Tesárka a Štochla byly gólové, ale ani jednomu z nich se branku vstřelit nepodařilo.

A tak znovu udeřilo na druhé straně. Ve vápně fauloval Binar a nařízenou penaltu domácí proměnili – 3:0.

Miloslav Šusta: „Porážka nám značně zkomplikovala šance na udržení. Hrálo se o šest bodů, protože ani domácí neměli záchranu zajištěnou. Zaspali jsme a výsledek se nám otočit nepodařilo. Boj o udržení ještě nevzdáváme, čeká nás osm zápasů a stát se může všechno.“

Spartak: Zykán - Matějka (75. Binar), Bambas, Převrátil, Rampa (70. Opička) - Štochl, Müller (85. Bělohradský), Kuba, Dvorský (50. Hanáček) - Tesárek, Trefný.

Ml. dorost: Domažlice - Sp. Příbram 0:5 (0:3)

Příbramští svého soupeře od začátku přehrávali ve všech směrech a již v 10. minutě se ujali vedení. Domácí odvraceli rohový kop a od půlící čáry míč do vápna vrátil Koška tak, že přeskočil vybíhajícího brankáře – 0:1.

Další tlak přinesl branku ve 20. minutě. Po rohovém kopu zahraném nakrátko střílel s rohu vápna Branžovský, do jehož střely se vložil Petrásek – 2:0.

Ve 32. minutě si na přihrávku Bělohradského za domácí obranu naběhl Petrásek a své sólo s přehledem zakončil 0:3.

Pak zahrozili domácí, ale jejich útočník netrefil odkrytou Solnařovu branku. Příbramáci pod dojmem snadné výhry přestali ve druhé půli běhat a během prvních pěti minut mohlo být vyrovnáno. Nejprve Solnař ve 43. minutě fauloval domácího útočníka, ale penaltu bravurně vyrazil. O tři minuty později pak skvěle zasáhl proti další vyložené šanci domácích.

Teprve pak začal Spartak hrát. Plocha přestřelil a Binara vychytal domácí brankář. V 68. minutě se důrazně prodral Petrásek, přihrál Binarovi, jehož zastavil gólman domácích, ale míč se dostal k volnému Jezberovi, který zvýšil – 0:4. Poslední gól dal po krásné akci Dražan – 0:5.

Miroslav Bodnár: „Po špatném začátku jara jsme výhru potřebovali. Je potřeba na tuto výhru navázat v sobotu, kdy v poledne hostíme další tým ze dna – Vlašim.“

Spartak: Solnař – Bělohradský, Klimek, Hájek, Koška (62. Kašák) - Drašnar (53. Jezbera), Píchal (41. Dražan), Branžovský, Plocha – Binar (69. Plíhal), Petrásek.

28.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Slavnosti Rosa.
12

Rosa se po roce vrací do Sedlčan

Příbram představí veřejnosti parkovací dům

Příbram – Veřejnou prezentaci projektu Parkovacího domu, který by měl být postaven v prostoru pod příbramským autobusovým nádražím pořádá příbramské radnice.

Hasiče profíky otázky na tělo nezaskočily

Příbram /FOTOGALERIE/ - Není na překážku, že profesionální hasiče v Příbrami řídí Kladno? Proč nezasahují u požárů ženy? Kdo vyjede k dalšímu požáru, když jsou všichni ze stanice v terénu? I takové dotazy zní v úterý dopoledne z úst dětí, které si nenechávají ujít ve stanici příbramské stanice hasičského záchranného sboru vyhlášení dalšího ročníku výtvarné soutěže.