Příbram - Po prohře na půdě vedoucího celku krajského přeboru chtěli starší dorostenci Spartaku naplno bodovat v derby se Sedlčany. Nakonec však uhráli jen bod.

Ilustrační foto.Foto: Deník/Pavel Slavíček

St. dorost
Sp. Příbram- Tatran Sedlčany
1:1 (1:1)

Na začátku zápasu se projevila snaha Spartaku ovstřelení rychlé branky, když domácí dorostenci soupeře zatlačili na jeho polovinu. Hosté všakpodnikali nebezpečné protiútoky, a tak musela být ve střehu i příbramská obrana.

V 16. minutě se poprvé měnilo skóre. Dvorský vysunul Tesárka, který přehodil vybíhajícího brankáře- 1:0.

Po půlhodině znovu zahrozili hosté, ale střelu zlikvidoval Solnař. Varování však Příbramští nevyslyšeli, a tak jejich nedůslednost a laxnost potrestali Sedlčanští o chvíli později, kdy využili zaváhání středu obrany a zálohy ve vyrovnání -1:1.

Po obdržené brance měl šance strhnout vedení nadomácí stranu opět Tesárek, ale tentokrát zklamal a do konce poločasu se na stavu již nic nezměnilo.

Vúvodu druhé půlezískal Spartakvýraznou převahu. Jenže nedokázal proměnit ani ty nejvyloženější šance.Po standartních situacích byldvakrát blízko ke skórování Štochl.

V závěru zápasu postupoval Matějkadvakrát sám na brankáře, ale obránci hostí jej faulovali vždy na hranici pokutového území. Trestný kop Plochy nejprve skončil na tyči a podruhé jej vykopával obránce z brankové čáry.

Mir. Bodnár (trenér Spartaku): "V dnešním zápase jsme se o body připravili sami, zejména hrou v 1. poločase. Po změně stran se náš výkon již zlepšil, ale úporně bránícího soupeře jsme nedokázali porazit. Zklamali hlavně zkušení hráči, kteří místo rychlé rozehry a pohybu bez míče, pracovali přesně naopak. Všechno se snažili spasit a tahat míče do středu mezi chumel hráčů. S takovou hrou a přístupem si můžeme chutě na postup klidně nechat zajít."

Sp. Příbram: Solnař - Jerman, Rampa, Štochl, Opička - Bělohradský (39. Weisheitel), Trefný, Dvorský, Jezbera (46. Plocha) - Matějka, Tesárek.

Ml. dorost
Sp.Příbram – Sedlčany
4:0 (2:0)

Utkání začalo tlakem Spartaku a již v 8. minutě po přihrávce Knopfa se střelou Sosnovce na zadní tyč ujal Spartak vedení 1:0. Další šancedomácí hráči neproměnili, a tak se skóre znovu měnilo ve 38. minutě. Kleidienst zatáhl míč po levé straně a jeho následná střela z úhlu zapadla za záda hostujícího brankáře - 2:0.

Spartak stále určoval hru. V 54. minutě vstřelil po přihrávce Petráska Koška třetí branku -3:0. V 61. minutě dostal příležitost zahrát si také Suchánek a již o dvě minuty později rozvlnil síť Sedlčan - 4:0. Přespokračující tlak Spartaku se již výsledek nezměnil.

M. Matějka (trenér Spartaku): "Po celé utkání jsme byli lepším týmem. Škoda jen, že soupeř nastoupil pouze s jedenácti hráči a moc nás neprověřil v obranné činnosti, hlavně ve druhém poločase, kdy jim docházeli síly."

Sp. Příbram: Kratochvíl – Dražan, Šebek, Sláma, Plíhal – Knopf (47. Knížek), Petrásek, Plocha, Klindera (47. Koška)– Sosnovec (61. Suchánek), Kleidienst (67. Warfa).

Další kolo sehraje Spartak až ve středu28. října na hřišti Neratovic.

20.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

The Tap Tap
24

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).

Odkoupíme vepřín v Letech, schválila vláda

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila, uvedl na twitteru ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka.