1.FK dostal v Jablonci pět gólů

Jablonec - Premiéra trenéra Nádvorníka na lavičce 1.FK Příbram měla velmi hořkou příchuť. Jeho noví svěřenci totiž dostali na severu Čech "bůra". Výsledek korigoval v předposlední minutě Klesa.

17.10.2010

1.FK Příbram.Foto: Deník

Jablonec - Příbram
5:1 (1:0)

V prvním poločase se Jablonec tlačil více do útoku, než Příbram, ovšem gólu se diváci dočkali až před odchodem do kabin. I proto, že velkou šanci spálil Lafata ve 39. minutě, když se ocitl tváří v tvář Hruškovi, ale technicky mířil těsně vedle.

Ve 45. minutě Kovařík rozehrál roh na krátko s Jarolímem, ten centroval na zadní tyč, kde skluzem otevřel skóre nejlepší střelec domácích Pekhart – 1:0.

Začátek druhého poločasu mohl být pro domácí veselejší. Vošahlík se bezvadně uvolnil a technicky vystřelil na Hrušku, brankáře překonal, ale míč směřoval jen do pravé tyče. Odražený míč poslal nad branku ze 12 metrů Jarolím.

V 53. minutě se ve velké šanci ocitl Pleško, kterého vybídl k zakončení Klesa, ale Špit si se střelou z blízka poradil.

O dvě minuty později si diváci zakřičeli gól podruhé. Vošahlík poslal míč na Lafatu, ten si všiml volného Kovaříka, centroval a reprezentační záložník z voleje uklidil míč pod břevno – 2:0.

Velká šance pro Jarolíma vznikla v 63. minutě. Vošahlík se technicky uvolnil u postranní čáry a našel volného Lafatu. Jeho střelu zblokoval obránce a odražený míč vypálil Jarolím z hranice šestnáctky opět jen do tyče.

V 65. minutě šel ze hřiště Vošahlík a nahradil jej Haurdić. Tomu stačilo pouhých devět minut na hřišti, aby se gólově prosadil, když přesprintoval Divíška na pravé straně a podél Hrušky zvyšoval na 3:0.

Tento stav však nevydržel dlouho. Na hřišti už pobíhal Karel Piták a i on se zapsal do střelecké listiny. V 78. minutě elegantním lobem přehodil bezmocného Hrušku – 4:0.

Exhibiční závěr zápasu ještě ozdobil svou druhou brankou v zápase Pekhart. V 85. minutě totiž Haurdić centroval před bránu, kde čekal Pekhart, jeho první pokus Hruška ještě vykryl, ale na dorážku byl krátký – 5:0.

Příbramští nakonec vstřelili alespoň čestný úspěch. Poindividuální akcijej zařídildělovkou podbřevno Klesa- 5:1.

Branky: 45. a 83. Pekhart, 56. Kovařík, 75. Haurdić, 78. Piták – 90. Klesa. Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Hudec. ŽK: Divíšek (Příb.). Diváci: 2455.

Jablonec: Špit – Jablonský, Drsek, Pavlík, Zábojník – Kovařík (89. Hovorka), Jarolím (74. Piták), Loučka, Vošahlík (65. Haurdić) – Lafata, Pekhart.
Příbram: Hruška – Divíšek, Štochl, Nohýnek, Plašil – Pleško, Tarczal, Macek (56. Borek), Klesa – Jurdík (65. Šlapák), Huňa (76. Ibe).

V galerii bude výstava Czech Press Photo

Příbram – V příbramské Galerii Františka Drtikola v Zámečku-Ernestinu se v těchto dnech připravuje výstava soutěžních snímků novinářské fotografie Czech Press Photo 2016.

Výchově školáků pomůže mobilní dopravní hřiště

Dobříš – Městu Dobříš se podařilo získat od Ministerstva dopravy pro podporu dopravní výchovy žáků základních škol mobilní dětské dopravní hřiště, které bude od dubna do června letošního roku umístěno na ploše zimního stadionu v Dobříši.

V Brdech budou v příští sezoně běžecké tratě

Příbramsko - Zima sice dospěla ke svému konci, ale milovníci zimních sportů už musí myslet na tu příští. Chráněná krajinná oblast Brdy totiž v ideálním počasí poskytuje spousty sportovních aktivit zvláště pro milovníky běžek.

Parkovacích míst přibývá a stále je to málo

Příbram – Parkování v Příbrami je stejně jako v řadě měst věčné téma. I když postupně parkovacích míst přibývá, jako je například třicet nových u hřbitova Na Hvězdičce nebo u příbramské nemocnice, největší problém najít místo je ráno v blízkosti školek nebo navečer na sídlištích.