Příbram prohrála na Žižkově

Praha/ Fotbalisté 1.FK Příbram nezvládli duel 15. kola 1. Gambrinus ligy na půdě Viktorie Žižkov a prohráli.

23.11.2008

1. liga: Vikt. Žižkov - 1.FK Příbram (2:0). Domácí Vukadinović a příbramský Jakub Štochl.Foto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Žižkov - Příbram 2:0 (1:0)

Na těžkém zasněženém terénu se hosté za celý zápas nedostali nadostřel domácí branky a zaslouženě odjeli ze Žižkova bez bodů.

Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby trenér Morales nemusel už během prvního poločasu sáhnout ke dvěma vynuceným střídáním. Už v 11. minutě šel navíc ze hřiště kanonýr Huňa, který si odnesl zranění z předešlého souboje. O osmnáct minut později pak hřiště na nosítkách opustil stoper Nohýnek.

Žižkov šel za svou druhou výhrou v sezoně rychlou hrou, kterou táhl především Švancara. Ten také jako první pohnul skórem, když využil neuvěřitelné chyby Müllera a chladnokrevně proměnil samostatný nájezd na Slavíka - 1:0.

Ve druhé půli pokračovala snaha Příbramských o prolomení neprostupné obrany Viktorie, ale bez úspěchu. Zato na druhé straně protáhl Švancara roh na zadní tyč k nekrytému Kalodovi, a ten pojistil Žižkovu tři body.

Až v 77. minutě se trochu zahřál jinak zcela prokřehlý Bartalský, když na něj z otočky vystřelil Costa. Chvíli nato se hezky protáhl podél lajny Klesa, ale jeho centr obránci zblokovali.

Branky: 25. Švancara, 61. Kalod. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Hojsík. ŽK: Procházka, Vozábal, Stracený - De Oliveira, Mapanya. Diváci: 2420.

Příbram: Slavík - Mapanya, Müller, Nohýnek (29. J. Štochl), Pleško - Tomašák (58. Fantiš), Borek, Tarczal, Klesa - De Oliveira, Huňa (11. Costa).

V posledním letošním mistrovském zápase hostí 1.FK Příbram v neděli od 20 hodin Slavii Praha. Utkání půjde přímým přenosem na ČT4 Sport.

23.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Z přípravného utkání hokejistů: Strakonice - Příbram (4:5).

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Vepřín v Letech
4

Odkoupíme vepřín v Letech, schválila vláda

KrimiMix: Policie hledala nemocnou dívku

Příbram – Ve čtvrtek 17. srpna přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o pohřešování sedmnáctileté dívce, která trpí autismem. Podle uvedených údajů měla odejít zřejmě se psem do přilehlého lesa, a to v jedné obci na Příbramsku.

Postřižiny se definitivně rozloučí v Mníšku

Mníšek pod Brdy - Sedm úspěšných sezon a desítky vyprodaných představení po celé republice má za sebou původní muzikál Postřižiny. Letošní sezona je osmá a derniérová. Kdo ještě neviděl Maryšku a paní hostinskou koupající se v pivovarském sudu, pana De Giorgiho skákajícího z komína či Francina na prskajícím motocyklu, má poslední příležitost v pátek 25. srpna v Mníšku pod Brdy.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Dobříš - Fotbalisté Dobříše jeli ve druhém kole divize na hřiště soupeře. Po dobrém výkonu uspěli a zaslouženě si odvezli první tři body.