VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pravidla Fortuna ligy Příbramského deníku

Příbramsko - V pátek 20. března startuje další ročník tipovací soutěže Fortuna liga čtenářů Příbramského deníku.Opět bude zaměřena hlavně na zápasy od okresního přeboru po IV. třídu mužů, ale do nabídky budou zařazovány i atraktivní duely zástupců Příbramska v krajských soutěžích. Soutěž bude mít tradičně třináct kol.

17.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

1. V čem je podstata hry?
Jde o to, aby soutěžící správně natipovali co největší možný počet vybraných fotbalových utkání, které se objeví na tiketu pro dané kolo. Tipovat se může pouze: 1 - výhra domácích, 0 - remíza nebo 2 - výhra hostů, tikety s dvojtipy 10 nebo 02 budou brány jako chybné a nebudou započítány. Zápasy budou vybírány převážně z utkání v okresním přeboru a nižších soutěžích. Ale ani na zástupce okresu v krajských soutěžích nezapomeneme.

2. Kdo se může Fortuna ligy zúčastnit?
Každý fanoušek okresního fotbalu, kterému bylo již alespoň 18 let. Pokud některou z cen vyhraje soutěžící mladší, nebude mu cena předána. Hrát můžete pouze na své pravé jméno, přezdívky nebudou zaevidovány, falešná jména zjistíme a i v průběhu hry z průběžného pořadí vymažeme. Fortuna ligy se nesmějí zúčastnit zaměstnanci VLP, ani jejich rodinní příslušníci.

3. Jak se do hry zapojit?
Vždy od pátku do čtvrtka (kromě neděle a svátků) vyjde v našem deníku kupon, který vystřihnete, vyplníte na něm potřebné údaje a do pátku jej doručíte k nám do redakce v Pražské ulici. Od druhého kola budete moct tipovat i na internetu www.fortunaliga.cz. K tomu je potřeba, abyste na svůj první kupon, kterým se přihlásíte do hry, napsali do políčka HESLO čtyřmístné číslo. To totiž budete potřebovat při zadávání tipů na internetu.
Osobně můžete doručit kupon do redakce do pátku 14 hodin, po internetu můžete poslat své tipy (od 2. kola) až do páteční šestnácté hodiny.
Každému tipujícímu bude přiděleno startovní číslo, které nalezne ve středečním vydání našeho deníku, kdy budou opět vycházet průběžné výsledky. Toto číslo potom bude používat po celou dobu trvání soutěže.
Číslo je nutné uvádět na tiket kvůli připisování bodů!

4. Jak se tikety hodnotí?
Za každý správně natipovaný zápas získá tipující +2 body, za špatně natipované utkání -1 bod. Za celý tiket tak můžete získat až dvacet bodů, ale také minus deset, pokud neuhodnete ani jeden zápas. Pokud se některý z vybraných zápasů neodehraje, nedohraje či odehraje již před víkendem, získávají za něj všichni tipující 0 bodů.

5. Co rozhoduje o vítězi při rovnosti bodů v jednotlivých kolech?
Jako první budeme brát tzv. Supertrefu, v níž budete tipovat celkový počet branek ve vybraných utkáních.
Pokud budou mít dva nebo více tipujících shodný počet bodů a ani jeden přesně netrefí Supertrefu, rozhodne bližší tip skutečnému počtu vstřelených branek (tzn. pokud Supertrefa bude např. 20, první čtenář tipne 19 a druhý 22, získá cenu první tipující, protože byl blíže). Pokud by se daní tipující přiblížili Supertrefě stejným rozdílem, přistoupíme na „pravidlo první chyby“. To znamená, že u tiketů těchto tipujících půjdeme chronologicky odshora dolů a tiket, který bude mít první chybu, vypadává ze šance na cenu v daném kole. Pokud se budou tikety shodovat i v chybně tipovaných zápasech, určí pořadí v kole nižší přidělené startovní číslo.

6. Co rozhoduje o prvních místech při rovnosti bodů v dlouhodobé soutěži?
Během soutěže to v pořadí na prvních třech místech bude nižší přidělené startovní číslo.
Pokud se sejde více tipujících se stejným počtem bodů v konečném pořadí, bude rozhodovat součet tipů Supertrefy ve všech kolech. Pokud by žádný ze soutěžících netrefil správný počet vstřelených branek ve všech vybraných utkáních podzimní Fortuna ligy, určí se pořadí podle toho, kdo byl tomuto počtu nejblíže. Pokud by se daní soutěžící přiblížili skutečnému počtu gólů stejným rozdílem, pak rozhodne nižší startovní číslo.
Příbramský Deník navíc udělí i tradiční Cenu útěchy. Tu získá tipující s nejmenším počtem bodů v konečném pořadí.

7. Co rozhodne o držiteli Ceny útěchy?
Pokud budou mít po 13. kole na posledním místě dva nebo více soutěžících stejný počet bodů, získá Cenu útěchy ten z nich, který měl v celkovém pořadí méně bodů po předchozím kole. Pokud i v něm bude mít stejně bodů více soutěžících, půjdeme kolo po kole zpět, až zbyde jediný tipující. Pokud by měli daní soutěžící stejný počet bodů v celém průběhu soutěže, získá Cenu útěchy tipující s nižším přiděleným číslem.

8. Jak dlouho soutěž potrvá?
Celá soutěž bude mít třináct kol. Poslední kolo se bude týkat zápasů hraných 20. a 21. června, takže poslední kupon vyjde ve čtvrtek 18. června. Konečné pořadí vyjde ve středu 24. června. Předání cen nejlepším tipujícím proběhne do čtrnácti dnů od ukončení podzimní Fortuna ligy.

9. O co se hraje?
V konečném pořadí LCD televize s úhlopříčkou 38 cm, Set Top Box pro příjem digitálního televizního vysílání a digitální fotoaparát.
Každý týden bude připraveno pro nejlépe tipujícího v daném týdnu triko a volná sázenka Fortuny.

Mnoho úspěchů a zábavy!

Autor: Jan Hájek

17.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

K velkému životnímu jubileu přijela Marii Krejčové popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí.

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Ilustrační foto.

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Na farmu v Žežicích přijede 42. příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka

Příbram /FOTOGALERIE/ - Rok se s rokem sešel a opět k posluchačům pohodové hudby přijíždí Příbramský huntík plný muziky. Jako několik posledních let se i letos festiválek uskuteční na K-Farmě v Žežicích, a to 2. září od 13 hodin.

Krmením mohou návštěvníci zvířata v malé zoo zabít

Příbram /FOTOALERIE/ - Na ovce kamerunské, ale nově i na muflony se mohou zájemci přijít podívat do příbramského Lesoparku Litavka. V prostoru za fotbalovým stadionem již od loňska funguje neveliká obora s těmito zvířaty.

Vysněné dětské postele

Dětský pokoj potřebuje pořádnou postel. Ale obyčejné postele jsou plné nesplněných dětských snů. Zkuste splnit nějaké ty sny i vysněnou postelí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení