Zástupci Příbramska v krajských soutěžích

PŘÍBRAMSKO - Referáty z utkání Dobříše, Spartaku, Nového Knína, Milína a Rožmitálu:

18.10.2007

Ani Josef Vršecký na obranu Řevnic nevyzrál.Foto: Deník/Vlastimil Dudáček

Zápy/ V jedenáctém kole krajského přeboru sice fotbalisté Dobříše nastupovali povzbuzeni vítězstvím z minulého kola, ale vynucené změny v sestavě se projevily na výkonu a Zápy zaslouženě získaly tři body.

Sokol Zápy – MFK Dobříš
3:0 (2:0)
Vstup do utkání patřil domácím, kteří se tlačili před Webera a Dobříšští mohli děkovat svému brankáři, který zlikvidoval šance Veselého a Nováka.
Postupně se hra vyrovnala, dala o sobě vědět i Dobříš, ale trestný kop Pince, ani dorážka Řechky brankou neskončily. Zato na druhé straně domácí uspěli, když se ve 25. minutě po rozehraném rohu prosadil Petržílka a otevřel skóre utkání.
V dalších minutách se sice obě strany snažily o vstřelení branky, ale nepřesnosti a špatná koncovka nahrávala oběma brankářům.
Když už se zdálo, že obě družstva půjdou do kabin za těsného vedení domácích, prošel lehce středem obrany Dobříše Šimberský a zvýšil na 2:0.
Zápy nastoupily i do druhého poločasu aktivněji a Weber opět musel řešit šance domácích, postupně vychytal tutovky Šimberského a Horňáka. V 62. minutě mu při sérii rohových kopů pomohla tyč.
Trápící se hosté dali o sobě vědět pouze při dalekonosné střele Modlíka, šance Karase a Poláčka brankář Záp společně s obránci zlikvidoval.
V 78. minutě domácí naposledy skórovali. Na 3:0 zvýšil Stupka. Zbytek zápasu se pak dohrál jen z povinnosti.
Dobříšští budou chtít co nejrychleji na tento zápas zapomenout. Vše mohou napravit tuto sobotu, kdy na domácím hřišti přivítají Litol.
Branky: 25. Petržílka, 45. Šimberský, 78. Stupka. Rozhodčí: Šmejkal – Benák, Svoboda. Diváků: 100.
Dobříš: R. Weber – J. Peták, Jiří Sbíral, Poláček (82. V. Weber), V. Peták – Šimonovský, Řechka (73. Šebek), Modlík, Pinc, Liška (90. Semančík) – Karas.

Fotbalisté Spartaku si na svém hřišti poradili s osobnostmi nabitým týmem Černolic a vrátili se na páté místo krajského přeboru.
Spartak – Černolice
3:1 (1:0)

Úvodní čtvrthodinka byla opatrná. Bojovalo se ve středu hřiště a k vidění byla řada nepřesných přihrávek.
Až v 19. minutě našel Macek krásným centrem za obranou Gregora, a ten poslal míč do branky – 1:0. Vyrovnat mohl ve 35. minutě po rohu Fraňka Oldřich Rott, ale hlavičkoval těsně mimo.
Před přestávkou nejprve Gragor načechral míč na hlavičku Smejkalovi, ale ten nemířil mezi tyče. Ve 44. minutě pak Gregorův gól neuznal rozhodčí pro předchozí faul.
Druhý poločas začal Spartak parádně. V 52. minutě Roušar se Smejkalem vysunuli Havrlíka, ten obešel Filípka a jeho centr si srazil do vlastní branky Němec.
O šest minut později pak přidal Gregor pojistku, když si vyměnil míč s Houdkem a s přehledem zavěsil – 3:0.
Po třetím gólu Příbramští polevili a Solnař se měl v brance co ohánět. V 67. minutě trefil Sedlák po samostatném úniku jen boční síť, další šance pak neproměnili Němec a Kuchař.
Čestného úspěchu se hosté dočkali v 79. minutě, kdy se Franěk prosadil po závaru před domácí brankou.
V závěru utkání hlavičkoval Steinbauer nad a svůj první gólový zápis mohl provést Dommo, ale před vybíhajím gólmanem netrefil míč.
Branky: 19. a 58. Gregor, 52. vlastní – 70. Franěk. ŽK: Šutek, Macek – Němec. Rozhodčí: Jeník – Nehasil, Němeček. Diváků: 150.
Sp. Příbram: R. Solnař – Havrlík (79. Haas), Roušar, Steinbauer, Šutek – Houdek, Smejkal, Macek, Dražan – Gregor (68. Dostálek), Svoboda (60. Dommo).
V dalším kole jedou fotbalisté Spartaku k derby do Sedlčan. Hraje se v neděli.

V jedenáctém podzimním kole fotbalové I. A třídy hostil Nový Knín mužstvo Řevnic. Domácí věděli, že případný úspěch s lídrem tabulky je možný jen při maximálním nasazení.

N. Knín – Řevnice
0:1 (0:1)

Krátce po zahájení pálil Vršecký a Zuska vyškrábl jen konečky prstů. Po chvíli se před malým vápnem nedostal k zakončení Fiala.
Za několik dalších minut si zahrála ve čtverci hostů i ruka a v ochozech bylo dost dohadů, zda byla nastřelená či hraná.
Hra se vyrovnala a hosté začali ukazovat, proč jsou v čele tabulky. Zejména se hrou Sochy měla knínská obrana plné nohy práce a několikrát pomohlo i štěstí.
Ale partie byla vyrovnaná i nadále. Ve 42. minutě však zatáhli hosté míč po pravé straně, Solnař ani beci míč neodvrátili, a ten po nepřehledné situaci skončil v domácí síti. Gól byl připsán Junovi.
Branka do šatny ševce nesrazila. Foltýn křižnou střelou minul jen o centimetry, Vostrého centr proletěl malým vápnem bez zásahu dalších hráčů a Puchmajer po rohu halfvolejem přestřelil.
Nejblíže k vyrovnání tak bylo paradoxně po malé domů, kterou brankář Řevnic minul. Ke smůle Knínských však stál půl metru mimo bránu a míč se dokutálel na roh.
S přibývajícím časem se do ofenzivy začali zapojovat i obránci a mohl přijít trest. Osamělý hrot Řevnických však hlavičkoval do břevna.
Těsně před koncem se k nakopnutému míči prodíral Zeman, ale Zuskovy ruce byly o zlomek rychlejší.
Ve vyrovnaném utkání, kterému by více slušela remíza, se opět potvrdilo, že ševci po odchodu Hranického a Javorka svou střeleckou potenci stále hledají.
N. Knín: J. Solnař – Havelka, Zídek, Puchmajer (82. Mochán), Šustr – Fiala (66. Lomoz), Foltýn, Plot, Vostrý – Zeman, Vršecký.

Fotbalisté Milína prožili brankovou přestřelku se šťastným koncem.
Tuchlovice – Milín
3:4 (3:3)

Skóre načal už v patnácté vteřině Harvan, když dorazil do sítě střelu Švába. V šesté minutě pak domácí horko těžko odvrátili rychlou akci Milína na jeden dotek na roh, ale v osmé minutě už na podobnou situaci nestačili a Doubek zužitkoval přihrávku Švába v druhý gól hostů – 0:2.
Že bude vidět pořádná přestřelka, naznačila 15. minuta, kdy se začala plnit kolonka střelců také u domácích – trefil se M. Holan. Další pokus Tuchlovických pak sice kryl Valkoun, ale ve 24. minutě nedosáhl na ránu Stuchlého a začínalo se znovu – 2:2.
Už o tři minuty později přesunul vedení k domácím Hejduk po dalším nekompromisním projektilu – 3:2.
A mohlo být pro hosty ještě hůř, chybu Krejčího naštěstí Vondra nezužitkoval. Na druhé straně se naopak prezentovali rychlou kombinací Šváb s Doubkem a Bejček pohotově znovu srovnal – 3:3.
Ještě před přestávkou zadunělo nad Valkounem břevno po střele Kedroně.
O výsledku nakonec rozhodl až sedmý gól utkání. Vstřelil jej v 53. minutě Soukup.
Domácí se poté tlačili do zakončení, ale v 68. minutě jim podruhé stálo v cestě břevno a vyložené šance Jíchy s Vajglem zneškodnil Valkoun.
Milín posledních dvacet minut dohrával bez vyloučeného Krejčího, ale vedení udržel, když poslední šanci Peterky vyrazil Valkoun na tyč.
Milín: Valkoun – Málek, Krejčí, Soukup, Sváda – Zákoucký, Jeník (46. Vitásek, 84. Holan), Doubek, Harvan – Bejček, Šváb.
V dalším kole hostí Milín na svém hřišti tuto sobotu Hořovice.

V devátém kole krajské I. B třídy přivítali fotbalisté Rožmitálu tým Štěchovic. Vyrovnané utkání zvládli lépe domácí a po třech porážkách v řadě se opět radovali z plného bodového zisku.
Rožmitál – Štěchovice
2:0 (1:0)

První vážnější šance přišla v 11. minutě, kdy si na Maškův centr do šestnáctky naběhl Machek, ale vhodný okamžik ke střele či přihrávce prováhal. O čtyři minuty později mohli jít do vedení hosté, ale Melichar Řehákův trestný kop se štěstím vyrazil. Ve 22. minutě se tak mohli radovat domácí, když se balon po ose Mašek – Hofman dostal až ke Kottovi, který obstřelil brankáře – 1:0. Hosté hrozili především ze standardních situací, ale s těmi si obrana Rožmitálu poradila. V poslední minutě první půle mohl zvýšit Doležal, ale oba jeho pokusy obrana zblokovala. Neúspěšný byl Machkův pokus o nůžky.
Ve druhém poločase byli hosté aktivnější. Všechny jejich pokusy však skončily mimo branku nebo v Melicharově náruči. Snahu Štěchovic o zvrat pak definitivně zlomila 84. minuta. Nejdříve Doležal za přispění hostujícího gólmana orazítkoval tyč, následně pak Mašek poslal centr do šestnáctky, Hofman hlavou prodloužil na zcela volného Doležala, který se hlavou nemýlil – 2:0. V závěru utkání si již domácí vedení ohlídali a připsali si důležité vítězství.
Rožmitál: Melichar – Velek, Trefný, Eisenreich, Mužík – Kott (72. Leitermann), Caisek, Hofman, Machek – Mašek, Doležal.

18.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Příbramští fotbalisté v jarní premiéře vzdorovali, ale prohráli

Areál přírodního koupaliště Nový rybník v Příbrami.

Příbramská radnice chce uspořádat Den sportu

Policie se zaměřila na viditelnost účastníků silničního provozu

Příbram - Již rok platí nová povinnost pro chodce, a to mít na sobě reflexní prvky. Mají je mít osoby, které se pohybují za snížené viditelnosti mimo obec podél okraje vozovky, kde není veřejné osvětlení.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Krytý bazén je v Sedlčanech stále hudbou budoucnosti

Sedlčany - Veřejné koupání je v Sedlčanech stále slabým článkem občanské vybavenosti a ještě nějaký rok bude. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel nepopírá, že krytý bazén zůstane nadále hudbou budoucnosti.