Mělník - Sedlčany 2:1 (1:1)

Hosté vstoupili do utkání svižně a v úvodu měli častěji míč na kopačkách. Do šancí je ale pozorná domácí obrana nepouštěla. Naopak v 15. minutě po závaru před hostující brankou Tomášek nastřelil jednoho z hostujících hrá­čů.

Po gólu volala i střela Pokorného, který se pěkně uvolnil v rohu velkého vápna, ale jeho technický pokus jen o centimetry minul pravou šibenici branky.

A opět se potvrdilo nedáš – dostaneš. Sedlčanský Martin Chlasták poslal od rohového kopu falšovaný míč před branku, a ten doplachtil nad Staňkovýma rukama až do sítě – 0:1. O dvě minuty později měl šanci na zvýšení hostující Petr Chlasták, jehož střela jen těsně minula domácí branku.

Dvě minuty před poločasem byl ale v rohu velkého vápna faulován Šmíd a kopala se penalta, kterou Olšiak bezpečně proměnil – 1:1.

V úvodu druhé půle to obě mužstva zkoušela střelami z dálky. Grabmüllerova bomba těsně před Bosákem ve vzduchu nekontrolovaně „zaplavala“, ale hostující gólman se překvapit nenechal. Stejně tak si o chvilku později vedlo v domácí brance Staňkovi, který vytlačil bombu M. Chlastáka z šibenice na roh.

V 72. minutě po rychlé akci našel Drápal na malém vápně zcela volného Šmída, který nedal hlavou hostujícímu brankáři šanci – 2:1. Hosté vrhli všechny síly do útoku, gólovou pojistku měl ale na kopačce domácí Jiskra. To by ale musel v jasné šanci trefit před zívající brankou míč.

Libor Tomášek, trenér Pšovky: „Jsem rád, že jsme porazili lídra soutěže. Soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Opět jsme měli vynikající obrannou činnost celého mužstva. Mrzí mě, že jsem na konci první čtvrthodiny neproměnil tutovku. Hosté pak šli do vedení, ale ještě do poločasu jsme dokázali srovnat z penalty, která byla jasná. Ve druhém poločase jsme vstřelili druhou branku a závěru jsme pak mohli ještě přidat pojistku. Hrál se docela slušný fotbal, který se musel divákům líbit.“

Branky: 43. Olšiak z PK, 72. Šmíd – 33. M. Chlasták. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: 3:5. Diváci: 110.

Mělník: Staněk – M. Krejčík – Šesták, Tomášek, Olšiak – Drápal (89. Vernek), Bárta, Grabmüller, Žižka (55. Jiskra)– Šmíd, Pokorný.
Sedlčany: Bosák – Čejda – Valenta, Pudil, Hrdlička – Pešek (25. Kendel), M. Chlasták, Brunclík, Kvěch – P. Chlasták, Havel (75. Turek).