Milínští fotbalisté si poradili s Bělčicemi

BLATNÁ - V pátém vystoupení na zimním turnaji Blatná Cup čekal fotbalisty Milína poslední celek průběžné tabulky. A překvapení se nekonalo.

17.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Hájek

Hráči Milína kontrolovali průběh zápasu a nakonec si s přehledem připsali třetí vítězství.

Bělčice - Milín 2:4 (1:2)

Už ve třetí minutě zamířil přesně po úniku Ondřeje Bejčka Vitásek a Milín se mohl uklidnit - 0:1. Další šance pak následovaly. Bejček střílel mimo, ránu Lundáka gólman vyrazil. Ve 24. minutě našel Soukup centrem Krejčího, a ten přidal pojistku - 0:2.

Hned za čtyři minuty však na sebe upozornili i hráči Belčic, když využili zaváhání obrany a Hanzlík snížil - 1:2.

Před přestávkou se ještě dostal ke střele Soukup, i jeho však brankář vychytal.

Po změně stran poslal Roušar trestný kop mimo, jak se správně míří mu pak v 55. minutě ukázal Soukup, když zužitkoval asistenci Lundáka - 1:3. Převaha Milína neustávala a zaslouženě byla odměněna další brankou, když v 73. minutě zafungovala spolupráce Harvana se Svádou, který posunul skóre už na 1:4.

Hned po rozehrávce se soupeř dostal k zahrávání rohového kopu, po němž se jim podařilo uzavřít gólem Zamrazila výsledek na konečných 2:4. V 85. minutě se pak vyznamenal milínský Vančát, když zlikvidoval tutovku Bělčic.

Branky: 28. Hanzlík, 80. Petr Zamrazil – 3. Vitásek, 24. Krejčí, 55. Soukup, 73. Sváda.

Milín: Vančát - Sváda, Roušar, Pacina, Krejčí (25. Řezáč) - Soukup, Vitásek (25. Venta), Škopek, Zákoucký (46. Harvan) - Bejček, Lundák.

Hradešice - Nepomuk 3:1 (0:1)
B: 60. a 65. Novák, Fiala – Martínek.

Blatná – Sušice 4:1 (2:0)
B: 24. Bulka, 32. Paprštejn, 57. P. Čadek, 68. Krajzl – 55. Kodýdek.

Klatovy – Dříteň 3:3 (0:3)
B: 67. Matějka, 77. Moser, 86. Lávička – 16., 36. a 40. Klimeš.

Na ruční česání přijela posila z Moravy

Přílepy – Mezi prvními letos opět padly v sobotu štoky na chmelnici u Kutílků při dalším mistrovství v ručním česání chmele. Začátek letos odstartoval výstřel z pistole na návsi. Odtud se česáči chvatně vydali na chmelnici. Museli bojovat s pěkným bahnem, protože se tu v noci přehnala pořádná bouřka. Ale to nikoho neodradilo.

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.