Prčice – Nečín
2:3 (0:3)

Favorizovaní domácí odehráli první poločas na půl plynu, což se jim zle vymstilo. Fotbalisté Nečíně, kteří už po domácí porážce s Mníškem ani nedoufali v udržení, začali uvolněně a jejich pohodu umocnil rychlý gól. Ten už ve čtvrté minutě po rohu Valenty vstřelil hlavou s pomocí tyčky kanonýr Michal Gregor. V pohodě hrající hosté dál dominovali a nespokojení fanoušci soupeře se nestačili divit, co s jejich miláčky provádějí. Petr Gregor z pozice tvůrce hry vyslal do šance Valentu, ten však mířil vedle. Po chybě prčického stopera se ocitl v tutovce M. Budínský, jenže ani nadvakrát gólmana neprostřelil.

Domácí se herně trápili a k první střele se dostali až na konci úvodní půlhodiny, kdy kapitán Davídek pálil vedle. To Nečínští byli mnohem efektivnější. Ve 37. minutě po trestném kopu P. Gregora se díky důrazu Čížka dostal opět k zakončení M. Gregor a podruhé překonal domácího brankáře. Ten už za tři minuty kapituloval potřetí. Mladíček Převor proti němu sice po samostatné akci neuspěl, ovšem dorážející Jan Novák už ano – 0:3.

O přestávce zřejmě proběhla v prčické kabině bouřka, protože domácí nastoupili jako vyměnění. Od začátku pořádně Nečín uzamkli na její polovině a na hostující branku se valil jeden útok za druhým, jenže v koncovce měli domácí borci dlouho vychýlenou mušku. Do zápasu je mohl vrátit penaltový faul Petřiny na Davídka, který však sudí k nelibosti diváků nechal bez povšimnutí.

Tlak domácích narůstal, neboť unavení hosté prakticky zcela rezignovali na útok a jen urputně bránili tříbrankový náskok. Přesto ho mohli dvakrát navýšit, ale Jan Novák a po něm ani Valenta svá sóla ke gólu nedotáhli. Mrzet je to nemuselo, protože Prčičtí se dvakrát prosadili až v závěrečné desetiminutovce. V obou případech byl úspěšným střelcem Davídek, který jen zmírnil nečekanou porážku.

Nečínské fotbalisty druhé vítězství venku nespasilo a po výhrách Dobříše a Nespek jim zbývá k udržení pouze teorie. V posledním kole musí porazit Podlesí a spoléhat na příznivý vývoj v dalších skupinách I. B třídy.

Branky: 81. a 88. Davídek – 4. a 37. M. Gregor, 40. Jan Novák. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 3:1. Diváci: 200.

Nečín: Kubín – D. Budínský, Čížek, Petřina, Viktorin – Valenta, Převor, P. Gregor, Jan Novák (79. Jiří Novák) – M. Gregor, M. Budínský (53. Vršecký).