VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petice trenérů, asistentů, vedoucích a SK SPARTAK Příbram, o.s.

Příbram - Doslovný přepis petice trenérů, vedoucích a asistentů trenérů mládeže SK SPARTAK Příbram, která byla předána dne 22. 4. 2009 do podatelny MěÚ Příbram.

23.4.2009
SDÍLEJ:

Podpisy funkcionářů SK Spartak pod peticí.Foto: Deník

Jsme silně znepokojeni situací, která souvisí s podporou mládežnické základny našeho občanského sdružení SK SPARTAK Příbram a podporou areálu SK SPARTAK Příbram, které je majetkem města Příbram a které mé naše občanské sdružení v dlouhodobém pronájmu a vzorně se o něj stará.

Požadujeme, aby situace byla řešena zcela apoliticky a naprosto věcně!

Prezident SK SPARTAK Příbram ing. Králíček má velké zásluhy za organizaci občanského sdružení, za rozvoj areálu a velmi výrazně se podílí na zabezpečení finančních prostředků. Nicméně občanské sdružení není jen on, ale jsou nás desítky členů, kteří intenzívně na organizaci sdružení pracují a zabezpečují jeho výkonnou část a starají se o výchovu mládeže.

Podpora mládeže musí mít dost velkou prioritu v celém společenském životě a zejména v rozhodování radnice. Z veřejných prostředků se musí zabezpečit řádné a maximálně spravedlivé rozdělování financí na mládež.

Občanské sdružení SK SPARTAK Příbram požádalo o podporu ve výši Kč 390 000. Naprosto nejméně ze všech srovnatelných oddílů v Příbrami, přibližně se jednalo o 2 000 na mládežníka. Ostatní se pohybují mezi Kč 6 000—22 000 na mládežníka. A navíc je velké podezření, že tyto prostředky nejdou v plné výši na mládež. Byli jsme uvedeni v omyl, že obdržíme prostředky ze sportovního grantu. Což se nestalo, protože částka Kč 90 000 je naprosto nedostačující!

Na údržbu a rozvoj areálu v majetku města Příbram jsme neobdrželi ani korunu.

Jedná se o cca 35 000 m2. Požadovali jsme Kč 900 000. Pro srovnání — areál na Litavce, kde je v majetku města údajně 18 000 m2 dostal pro rok 2009 podporu Kč 1900000 (navýšení o 300 000 oproti roku 2008).

Bez výše uvedené podpory bychom museli realizovat velmi úsporný režim, zejména v mládežnické základně. Což je velmi nepříjemné rozhodnutí. A dosti nevratné směrem do budoucna.
Občanské sdružení SK SPARTAK Příbram má 400 členů a pakliže uvažujeme, že u každého člena je 10 rodinných příslušníků, tak se jedná o4 000 občanů Příbrami, kteří mají určitě zájem, aby SK SPARTAK Příbram byl stále v aktuální podobě a dále se rozvíjel.

Na podzim 2008 schválilo zastupitelstvo finanční Částku Kč 150 000 na dokončení odvodnění hřiště s umělou trávu. Tuto částku jsme dosud neobdrželi a tímto dlužíme částku Kč 150 000 dodavatelské firmě. Požadujeme splnit rozhodnutí zastupitelstva, abychom se nedostali do soudních problémů. Museli bychom se rovněž soudně bránit.

Věříme, že Rada a Zastupitelstvo města Příbram přijme tuto petici ne jako akt nátlaku (tak to není myšleno), ale jako akt vedoucí k nastolení spravedlnosti, solidnosti a apolitičnosti v podpoře mládeže a městského majetku.

V případě, že nedojde ke změně a bude zachován současný stav, jsme rozhodnuti k akcím vedoucím k občanské neposlušnosti.

Příbram, 20.4.2009

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z přípravného utkání hokejistů: Strakonice - Příbram (4:5).

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Vepřín v Letech
AKTUALIZOVÁNO
4

Odkoupíme vepřín v Letech, schválila vláda

KrimiMix: Policie hledala nemocnou dívku

Příbram – Ve čtvrtek 17. srpna přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení o pohřešování sedmnáctileté dívce, která trpí autismem. Podle uvedených údajů měla odejít zřejmě se psem do přilehlého lesa, a to v jedné obci na Příbramsku.

Postřižiny se definitivně rozloučí v Mníšku

Mníšek pod Brdy - Sedm úspěšných sezon a desítky vyprodaných představení po celé republice má za sebou původní muzikál Postřižiny. Letošní sezona je osmá a derniérová. Kdo ještě neviděl Maryšku a paní hostinskou koupající se v pivovarském sudu, pana De Giorgiho skákajícího z komína či Francina na prskajícím motocyklu, má poslední příležitost v pátek 25. srpna v Mníšku pod Brdy.  

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Dobříš - Fotbalisté Dobříše jeli ve druhém kole divize na hřiště soupeře. Po dobrém výkonu uspěli a zaslouženě si odvezli první tři body.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení