Vítězem poháru je Obecnice

NOVÝ KNÍN -Finále okresního kola Poháru ČMFS se opět po roce vrátilo do Nového Knína, kde se jeho aktéry staly týmy Slavoje Obecnice a Sokola Dolní Hbity.

30.5.2007

Vítěz okresního kola Poháru ČMFS - Slavoj Obecnice.Foto: DENÍK/Vlastimil Dudáček

Zahájení zápasu předcházel slavnostní akt, když bylo za dlouholetou činnost v okresním fotbalovém hnutí a rozhodcovském sboru poděkováno u příležitosti 70. narozenin Zdeňku Piskáčkovi. A pak už mohlo dojít na pohárové finále.

Dolní Hbity – Obecnice
0:1 (0:1)

Mužstvo z Dolních Hbit nenastoupilo kompletní a fotbalisté z Obecnice toho patřičně dokázali využít. Už ve druhé minutě po zdařilé standardce nejvýše vyskočil Luboš Kortán, který hlavou poslal Obecnici do vedení – 1:0.

Největší šanci zvýšit vedení měl v 15. minutě znovu Kortán, ale sedícího gólmana Klimka nepřehodil a míč poslal do jeho náruče. S přibývajícím časem však Obecnice ubrala na plynu a hra se vyrovnala. K ohrožení brankářů však do přestávky nedošlo. O jediné vzrušení se hráči starali přehnanou tvrdostí.

Ve druhém poločase se očekával tlak Dolních Hbit, jen ten mohl vést k vyrovnání. Prognózy se naplnily, Dolní Hbity začaly aktivněji, hráči o sobě věděli, přihrávky měly oči, ale jen před šestnáctku Obecnice.

Nakonec největší šance byla v 54. minutě na straně Obecnice, ale se střelou Zdeňka Vosolsobě si brankář Klimek poradil. Přesto se Obecnice několik minut dokázala držet na půlce Dolních Hbit, ale z jejích akcí se nic nenarodilo.

Z mírného tlaku Obecnice se Dolnohbitští znovu dokázali vymanit a na kopačce měli dokonce v 64. minutě vyrovnání, ale Lang z malého vápna branku minul. O deset minut později však přišla černá chvíle pro Dolní Hbity, když za faul, a po předchozí žluté, vyfasoval Hotový červenou kartu a hřiště musel opustit.

Kdo si však myslel, že to je konec pro Dolní Hbity, mýlil se. V 78. minutě sice ještě obrana Dolních Hbit zastavila nebezpečně vypadající útok Kortána, ale pak se na dlouhou dobu Dolní Hbity usadily před bránou Obecnice. Vynutit si penaltový souboj mohl Bláha a po něm Lang, ale brankář Liebner byl proti.

A tak závěrečný hvizd rozhodčího Němce přinesl Obecnici úlevu a zároveň radost z prvenství v poháru.

Branka: 2. Kortán. Rozhodčí: Němec – Ledinský, Douša. ŽK: P. Dědina, Hotový, J. Dědina – Staněk. ČK: Hotový. Diváků: 300.
Dolní Hbity: Klimek – Vlach, Grebeň, J. Skuhrovec (46. V. Vostarek), P. Dědina (74. Volf) – D. Horký (56. Lang), P. Skuhrovec, J. Dědina, Prendký – Bláha, Hotový.
Obecnice: Liebner – Hrubý, L. Vosolsobě, Ručka (56. Srch), Karas – Staněk, Zd. Vosolsobě, hejnic, Plecitý – Škvára, Kortán.

Okresní kolo Poháru ČMFS v roč. 2006/07

1. kolo: Drahlín – Višňová 1:0, Pečice – Hřiměždice 1:3, Věšín – Obecnice 2:2 (pen. 0:2), M. Hraštice – Kovohutě 2:2 (pen. 3:5), Kamýk – Zduchovice 2:0, Sedlice – Podlesí 0:4, Hvožďany – Milín B 2:1, Kňvovice – Dublovice 1:1 (pen. 2:4), Klučenice – Petrovice 0:5, Jince – Sp. Příbram B 0:4, Hřiměždice B – D. Dušníky 4:1, Zduchovice B – Kr. Hora 0:5, Láz – Březnice 1:5, Tochovice B – D. Hbity 3:6, Narysov – Rosovice 2:6, Sedlčany B postoupily bez boje.

2. kolo: Rosovice – Sp. Příbram B 0:5, Drahlín – Hřiměždice 1:0, Kr. Hora – Sedlčany B 4:2, Dublovice – Petrovice 1:3, D. hbity – Kamýk 4:2, Kovohutě – Březnice 0:6. Obecnice a Hřiměždice B postoupily bez boje.

3. kolo: Březnice – Sp. Příbram B 1:0, Drahlín – Obecnice 0:4, Hřiměždice B – D. Hbity 0:2, Kr. Hora – Petrovice 3:2.

Semifinále: Obecnice – Březnice 2:2 (pen. 3:1), Kr. Hora – D. Hbity 2:3.

Finále: Dolní Hbity – Obecnice 0:1.