Fotbalisté Sedlčan byli první v Prčici

Sedlec/Prčice – Na fotbalovém hřišti TJ Sokol v Prčici se hrál již 39. ročník Memoriálu Františka Hájka. O turnajové prvenství se utkaly Sedlčany, Týnec nad Sázavou (účastníci středočeské I. A třídy), Sezimovo Ústí B (jihočeská I. A třída) a domácí, hrající I. B třídu.

4.8.2010

Sedlčany na turnaji v Prčici porazili domácí tým i Sezimovo Ústí B a získali první místo.Foto: Karel Pištěk

Semifinále

Sedlec–Prčice – Sedlčany 1:3. Sedlčanští působili od začátku o něco rozehranějším dojmem. Vypracovali si několik nebezpečných brankových příležitostí, ale proměnili do poločasu jen jednu, když se z dorážky radoval Valsa. Potom domácí opticky vyrovnali hru a krátce po přestávce i skóre, když se trefil M. Davídek. Hosté však kontrovali téměř vzápětí – 1:2. Závěrečný tlak Sedleckoprčickým vyrovnání nepřinesl. Naopak z brejku pečetil výborně hrající Valsa.

Ve druhém semifinále vyhrálo Sezimovo Ústí B nad Týncem 4:2.

V zápase o třetí místo se z těsného vítězství 4:3 radoval Týnec a na domácí tedy po loňském triumfu zbylo tentokrát až poslední místo.

Finálovému boji předcházelo poděkování rozhodčímu Tomáši Kočímu za záchranu života Filipa Krále při jednom z loňských zápasů sedleckoprčického B–týmu. A jako již tradičně i uctění památky Františka Hájka, jehož jméno memoriál nese.

Finále

Sedlčany – Sezimovo Ústí B 4:1. Zápas o prvenství se proměnil v poměrně jasnou záležitost Sedlčan, které hrály už od 15. minuty v početní výhodě. K celkovému finálovému účtu přispěli góly Bartoš, Bartůšek, David a Valsa, který si tak vysloužil ocenění pro nejlepšího střelce turnaje. Za Sezimovo Ústí B korigoval gólem Šebek.

4.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

The Tap Tap
24

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).

Odkoupíme vepřín v Letech, schválila vláda

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila, uvedl na twitteru ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka.