Příbram - Fotbalisté Spartaku Příbram ve své jarní premiéře ztratili dva body v době, kdy už vypršel i nastavený čas.

28.3.2009

Spartak Příbram - Černolice (1:1).Foto: Deník/Jan Hájek

Sp. Příbram - Černolice
1:1 (0:0)

Do utkání dvou týmů ohrožených sestupem představili domácí dvě nové posily - brankáře Solnaře a útočníka Svobodu. Oba již dříve na Spartaku působili.

Zápas začal opatrně. V defenzivním duchu se prakticky nesl celý první poločas, během nějž si vypracoval Spartak dvě příležitosti k zakončení - Svoboda i Houdek stříleli slabě.

Po změně stran už se diváci dočkali atraktivnější podívané.

A přispěla k tomu i brzká branka Příbrami. V 57. minutě rozehrál Dražan roh rychle s Lantorou a na jeho centr si naběhl Svoboda. Jeho tvrdou hlavičku gólman Černolic neudržel - 1:0.

Vstřelená branka však vlila domácím fotbalistům na kopačky nervozitu. Taktovku převzali Černoličtí a už za pět minut mohlo být srovnáno. Po rohu na druhé straně totiž zůstal zcela osamocený Filípek a jeho ránu z voleje vykopl z brankové čáry Žáček. V 73. minutě pak pokus aktivního Šindeláře zblokoval na poslední chvíli Houdek.

V poslední desetiminutovce se pak dvakrát blýskl Solnař. Nejprve vlétl pod nohy Giila a pak efektně lapil trestný kop Šindeláře z dvaceti metrů.

Když už běžela 93. minuta a celý stadion volal na rozhodčího: "Pískej konec!", přišla pro domácí krutá rána. Obránci nezachytili nabíhajícího Filípka, a ten pod padajícím Solnařem prostrčil míč do branky - 1:1.

Zároveň s rozehráním pak rozhodčí utkání ukončil.

Branky: 57. Svoboda - 93. Filípek. Rozhodčí: Drábek - Šťastný, Kubíček. ŽK: Z. Černý, Pacovský, Svoboda, Houdek - Giil. Diváci: 150.

Sp. Příbram: R. Solnař - Havrlík, Z. Černý, Pacovský, Lantora - Dražan (90. Skotnica), Houdek, Žáček (76. J. Černý), Dostálek (67. Gregořica) - Svoboda, Smejkal.

Černolice: Rozum - Kuchař, Mally, Filípek, Čáp - Šindelář, Macek, Rott, Macela - Ryba (74. Kruf), Giil.

28.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Naprosto neobyčejná česká kapela The Tap Tap loni oslavila plnoletost a sklízí zasloužené úspěchy nejen u nás, ale i za hranicemi. Spolupracuje se známými zpěváky a nebojí se nazývat věci správnými jmény. To potvrzují nejen texty, ale i mluvčí kapely Ladislav Angelovič a kapelník Šimon Ornest, kteří Deníku poskytli rozhovor před koncertem v příbramském letním kině v rámci programu legendární kapely Keks.

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).