Litol – Spartak Příbram 1:2 (1:0)

Kamnáři odjeli do Litole prakticky v identické vítězné sestavě z minulého víkendu. Jen vyžluceného Lantoru nahradil uzdravený Pacovský.

Litolští přišli v posledním zápase ve Staré Boleslavi o vyloučeného trenéra Jareše a záložníka Čápa. A do utkání šli s nepříznivou bilancí tří proher v řadě.

Na malé hrací ploše se od začátku cítili lépe domácí. Po čtvrthodince pronikl volným středem Mlčkovský, ale jeho střela skončila metr od tyče. Další příležitost Sosnovského po zpětné přihrávce aktivního Ježka zblokovala hostující obrana na roh.

Spartak se osmělil po dvaceti minutách. Střela Havrlíka po rychlé kombinaci na polovině hřiště letěla nad. Další pokusy Dostálka a Pacovského také nesměřovaly mezi tyče a Brejk Dražana zachytila v hodině dvanácté domácí obrana.

Pět minut před koncem půle se mohli domácí diváci radovat. Nejprve Solnař skvěle chytil přímý kop Zikmunda, ale po chvíli nestačil na bombu Michal Petrouše po rozehraném přímém kopu – 1:0.

Před přestávkou mohl zvýšit ještě Bodlák, ale jeho hlavička po rohovém kopu jen orazítkovala břevno.

Do druhého dějství nastoupil Spartak se dvěma změnami, ale nebýt Solnaře, mohl prohrávat už po rozehrání o dvě branky. Příbramský gólman svůj tým podržel a včasným vyběhnutím v pádu zlikvidoval Sosnovského tutovku.

S pokračujícím časem začaly Litolským docházet síly a aktivita se stěhovala na kopačky Spartaku.

Po hodině hry se u lajny zbavil Dostálek Bodláka a předložil Smejkalovi na přední tyč ideální míč. Příbramský střelec si věděl rady a pod vyběhnuvším Rathouským srovnal skóre – 1:1.

Po dalších deseti minutách kopal po faulu na Dostálka Dražan přímý kop. Jeho střela skončila stejně jako minulý týden na břevně, ale po pokračujícím závaru složil Rathouský v pokutovém území Smejkala a Příbram mohla jít z penalty do vedení.

Jenže brankář Litoli svou chybu napravil, když pokutový kop Pacovského vyrazil do břevna a dobíhající Svoboda trefil tyč.

Utkání rozhodla 83. minuta. Dostálek opět na pravé straně utekl svému hlídači a jeho centr proměnil v letu Dražan ve vítěznou branku.

Tímto vítězstvím opustil Spartak poslední příčku tabulky krajského přeboru a dotáhl se na jediný bod na čtrnáctou Starou Boleslav.

V sobotu hostí Příbram od 10.15 hodin vedoucí celek soutěže Řevnici.

Branky: 39. Petrouš – 61. Smejkal, 83. Dražan Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

Sp. Příbram: Solnař - Havrlík (46. Svoboda), Pacovský, Houdek, Kareš - Matějka (46. Pravda), Žáček (78. Z. Černý), Smejkal, Mašek - Dražan, Dostálek.

V sobotu hostí Příbram od 10.15 hodin Řevnici.