Spartak deklasoval dalšího soupeře

Příbram - Fotbalisté Spartaku Příbram dokázali potřetí v zimní přípravě vyhrát bez obdrženého gólu. Vysoká výhra nad účastníkem I. B třídy se však narodila až v posledních dvaceti minutách.

21.2.2009

SK Spartak PříbramFoto: Deník

Sp. Příbram - Hostomice 6:0 (1:0)

Od prvních minut měli kamnáři navrch, ale veškeré kombinace proti nadšeně bojujícím hráčům Hostomic končily na nepřesných přihrávkách a centrech před pokutovým územím. Jedinou výjimkou byla akce Dražana, který se individuálně uvolnil, ale Smejkal jeho přihrávku nedokázal na malém vápně usměrnit do sítě. Nakonec první poločas rozhodla 33. minuta. V té nejprve po rohovém kopu Hostomic vykopával z opuštěné branky domácí Matějka, aby po rychlém přesunu po pravé straně Dostálek připravil gólovou příležitost pro Houdka. Ten byl uvnitř pokutového území podražen a Dražan se z penalty nemýlil, 1:0.

Po přestávce pokračoval favorit v ofenzivní hře, ale také i v dalších nepřesnostech. Střelecky se prosadil až po více než hodině hry. K tomu mu pomohl i fakt, že hostům začaly docházet síly. Na 2:0 zvýšil Houdek a poté přidal svoji druhou branku Dražan po kombinaci s Dostálkem.

Nejhezčí branku utkání vsítil chytrou střelou kapitán Smejkal z hranice velkého čtverce. To už bylo na 4:0. Hostomice mohly snížit, ale jejich největší příležitost zmařil včasným výběhem brankář Molnár. V samotném závěru přidal Spartak další zásahy. Králíček dokázal zužitkovat Pacovského přihrávku a Lantora zase Dražanovu.

Spartak čeká ještě ve středu od 18 hodin zápas s MFK Dobříš a poté odjíždí na soustředění na Třeboňsko. To uzavře nedělním zápasem na domácí umělce s Novým Knínem.

Branky: 34. z pen. a 77. Dražan, 69. Houdek, 80. Smejkal, 86. Králíček, 90. Lantora.

Sp. Příbram: Solnař (46. Molnár) - Lantora, Pacovský, Havrlík, Horváth (46. Mašek) - Matějka (46. Branžovský), Houdek, Černý, Dražan - Dostálek (46. Králíček), Smejkal.

21.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.