Tochovice – Vonoklasy
3:1 (0:1)

Vzájemný zápas dvou celků ohrožených sestupem začal z obou stran opatrně, a tak vzrušení přinesla až 14. minuta zápasu a průnik domácího Jiránka, který se dostal přes obránce Boubína až před brankaře hostů. Obránce ho ale v okamžiku střely přistrčil rukama a došlo ke střetu s brankařem, který se zranil a musel střídat. Nahradil ho hráčz pole, který se hned ve 24. minutě vyznamenal, když po střele J. Ivaníka kryl dorážku hlavou P. Ivaníka.

Nejlepší tochovický střelec J. Ivaník si šanci neúspěšně zopakoval i ve 29. minutě a vzápětí přestřelil i z ideální gólové přihrávky Valty. Přišel trest, hostéz ojedinělé šance dokázali to, co domácí za celý první poločas ne – dát gól. Díky Raškovi tak šlido kabin za výhodného stavu 1:0.

Domácí tým se ovšem do druhého poločasu dokázal semknout a hned ve 47. minutě vyrovnal Černý po krásném centru Havrlíka. Hned za dvě minuty mohli domácí skóre otočit, ovšem gólovou výzvu Suchopára opět neproměnil smolař zápasu J. Ivaník.

Domácí v těchto chvílích jasně hosty přehrávali, a ti odolávali jen stěží. V 56. minutě kopal tresný kop z hranice vápna Valta, jeho střelu zastavila zeď, dorážku Jiránka odvrátila hostující obrana a ve stejné minutě střelu Havrlíka kryl brankař. V 61. minutě vychytal Černého opět výborný náhradní brankař hostů a v 69. minutě akrobatické zakončení Zákouckého skončilo nad brankou Vonoklas.

Touha po vítězstvíTochovických ale přecijenslavila úspěch. V 73. minutě si řekl o centr Černý a Suchopár jej vyslyšel – 2:1.

Od této chvíle již tochovičtí hráči kontrolovali zápas a hostům nedovolili ohrozit svého brankaře. Dvě minuty před koncem zápasu si ještě užil svojí radost tochovický předseda, kapitán a střelec zápasu Ladislav Černý, když dokonal čistý hattrick a posunul Tochovice dvě kola před koncem soutěže ze sestupových příček.

Tochovice v přímé konfrontaci ohrožených týmů svého soupeře jasně přehrály, hostům dovolily pouze jednu jedinou střelu mezi tyče a samy si kromě tří branek vypracovaly ještě dalších sedm slibných příležitostí ke vstřelení gólu.

Branky: 47., 61. a 88. Černý - 43. Rašek.

Tochovice: Šimůnek -Mašek, Bláža, Havrlík, Suchopár, Jiránek, P. Ivaník, Valta, Zákoucký, Černý, J. Ivaník. Stř.: M. Žáček, Krejčí, P. Žáček.
Vonoklasy: Blažej -Červený, Měchurka, Boubín, Rašek, Dimitrov, Moni, Burian, Nejepsa, Barták, Petera.Stř.: Platil, Mistoler, Plavec.