7. kolo Brdské ligy: zvítězili muži ze Sloupu a ženy z Radětic

Region - Uplynulou sobotu se konalo další kolo Brdské ligy. Tentokrát se mohla soutěžní družstva podívat na Berounsko, kde 7. kolo pořádaly ženy Malých Přílep modrých. A jelikož neměla možnost uspořádat tento závod přímo v Malých Přílepech, zajistily si v nedaleké Chýňavě fotbalové hřiště.

9.8.2012

Dobrovolné hasičky z Chotilska.Foto: Stanislav Tichý

Úkolu pořadatelství se ženy zhostily s bravurou a připravily opět, jak je již na Brdské lize tradicí, dobré občerstvení, solidní trať a hezké ceny pro soutěžní družstva. Soutěž moderoval premiérově na Brdské lize pan Malý z Malých Přílep modrých.

Bohužel, jediným zklamáním byla určitě účast družstev, na hřiště do Chýňavy jich dorazilo pouhých sedmnáct, a to 6 družstev žen a 11 týmů mužů !!!

A tak po nástupu družstev (kdy opět zazněla Hymna ČR ), představení rozhodčích a pozvaných hostů se mohlo tedy začít soutěžit o další důležité body do celkového pořadí Brdské ligy v požárním útoku.

Základní kolo tedy proběhlo vzhledem k účasti velmi rychle, a v mužské kategorii se v něm nejvíce dařilo SDH Radětice (15,11 s.), před SDH Líchovy (15,27 s.) a SDH Chotilsko (15,77 s.). V kategorii žen se mohly pyšnit nejrychlejším útokem domácí hasičky z SDH Malé Přílepy modré (18,73 s.), před ženami z SDH Chotilsko (19,61 s.) a SDH Sloup ( 20,87 s.).

V rozstřelech play off se pak v kategorii mužů nejvíce dařilo SDH Sloup (15,92 s.), kteří ve finále porazili SDH Líchovy a připsali si tak plný bodový zisk. V boji o třetí místo zvítězili muži SDH Radětice (16,64 s.), kteří odsunuli na ,,bramborový" stupínek SDH Namnice (24,64 s.).

V ženské kategorii si první místo a nejvyšší pohár vybojovaly SDH Radětice (19,91 s.), které porazily ženy z SDH Sloup (26,87 s.).V souboji o bronz zvítězily ženy z Chotilska ( 26,84 s.), které porazily také chybující, ale bojující domácí Malé Přílepy modré (46,20 s.).

Na závěrečném nástupu byli vyhlášeny tradičně nejrychlejší sestřiky dne. V kategorii žen měla nejpřesnější mušku Věra Bažantová (SDH Sloup ) čas – 17,11 s. , a v kategorii mužů byl odměněn Štěpán Plavec ( SDH Radětice ) čas – 14,31 s.

Na úplný závěr byla vyhlášena speciální anketa smolař, smolařka. Do ní byl soutěžními družstvy zvolen košař SDH Dalovy – muži a náběr SDH Líchovy – ženy, kteří dostali o organizátorů malou pozornost. Více na www.brdskaliga.cz.

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.