VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA: Mladí hasiči a hasičky z Petrovic sbírají tituly

Petrovice /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů v Petrovicích u Sedlčan patří k nejstarším sborům na Sedlčansku. Byl založen 6. ledna 1878. V současné době má 42 členů a družstvo dětí a dorostu.

19.8.2009
SDÍLEJ:

Mladí hasiči z SDH Petrovice. Foto: archiv SDH Petrovice

Naším hlavním cílem je bezesporu zabezpečit požární ochranu v obci. Velký díl naší práce spočívá v péči o hasičskou techniku. Protože jsou Petrovice na samém okraji okresu i kraje, nachází se nejbližší stanice profesionálních hasičů HZS kraje v 17 km vzdálených Sedlčanech. Čas dojezdu techniky v případě mimořádné události je zvláště v zimě na hranici (spíše za hranicí) 20 minut. Z tohoto důvodu je v Petrovicích dáván zvláštní důraz na akceschopnost jednotky dobrovolných hasičů.

Například v loňském roce bylo do zajištění požární ochrany v obci investováno 790 tisíc Kč. Jednotka dobrovolných hasičů má výborné výsledky při výjezdech k požárům. Vždy se vyjíždí včas, s připravenou technikou a v dostatečném počtu dobrovolných hasičů. V roce 2008 byl zakoupen a opraven cisternový vůz Cas 25 L 101, který nahradil zastaralý vůz Cas 25 RTHP. Tímto počinem se zlepšil dojezdový čas, nový vůz je lépe vybaven na technické zásahy.

Kozlův hasičský počin - HLASUJTE ZDE.

Petrovičtí hasiči se starají i o společenský život v obci. Pravidelně pořádají soutěže – v květnu hasičské klání Florián, v září Memoriál Rudy Jaroše. Na tyto soutěže se sjíždí hasiči ze širokého okolí. Dále připravují čarodějnice, pořádají návštěvu sv. Mikuláše s čerty pro děti v obci.

Do Petrovic se v květnu 2008 sjelo na dvoudenní návštěvu celkem 136 hasičů z celé republiky na 6. setkání hasičů obcí Petrovice ČR. Protože se jednalo o rok pro sbor jubilejní (130 let od založení), konaly se ještě v září celodenní oslavy spojené s hudební produkcí na náměstí, výstavou hasičské techniky a ukázkou zásahů hasičů.

Největší radost sboru, ale i obci, dělají mladí hasiči. Mají se skutečně čím pochlubit, neboť vzorně reprezentují nejen Obec Petrovice, ale i okres Příbram, Středočeský kraj a dokonce i Českou republiku.

Družstvo mladých hasičů pracuje při SDH Petrovice již 40 let a má v současné době 8 členů, družstvo dorostenek má 9 členek. Od roku 1985 vede mladé hasiče Jaroslav Šejba ml. a od roku 1989 je vedoucí ještě i Jana Šejbová. Mladí hasiči a dorostenky se pravidelně účastní hry Plamen a soutěží dorostu, zapojují se do činnosti sboru, úzce spolupracují se základní školou i s obcí. Družstvo mladých hasičů a dorostenek v posledních deseti letech navázalo na úspěchy předešlých roků, které vnesly petrovický sbor do povědomí široké veřejnosti. Patří stabilně k nejlepším družstvům v okrese.

Od roku 1999 se petrovické děti a dorostenky účastní pravidelně krajských soutěží. Někteří vybraní jedinci reprezentovali Středočeský kraj i v soutěžích celorepublikových. Mezi největší úspěchy patřilo získání titulu Mistr ČR v běhu na 60 metrů s překážkami (2001 Choceň – Tereza Hrdličková, 2007 Zlín – Markéta Šejbová, 2009 Třebíč – Markéta Šejbová).

Mezi nejúspěšnější roky v oblasti práce s mládeží bezpochyby patří roky 2004, 2005, 2007 a 2009, kdy děvčata z Petrovic získala mistrovský titul v kategorii dorostenek (2004), reprezentovala Českou republiku na mezinárodních soutěžích CTIF v Chorvatsku (2005), ve Švédsku (2007) a v Ostravě (2009), 2. místo na celostátní soutěži dorostu (2009) a družstvo mladých hasičů získalo 2. místo na celostátní soutěži hry Plamen (2009).

Rudolf Jaroš, starosta SDH Petrovice

19.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

The Tap Tap
24

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.  

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).

AKTUALIZOVÁNO

Odkoupíme vepřín v Letech, schválila vláda

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila, uvedl na twitteru ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení