Na sobotní souboje o ligové body si to přijelo ,,rozdat,, letos rekordních 35 družstev, z toho 22 družstev mužů a 13 družstev žen. Po vylosování startovního pořadí následovalo základní kolo ve kterém se v kategorii mužů nejlépe dařilo hasičům ze Zalužan (15,65 s.), v kategorii žen se mohly pochlubit vítězstvím v základním kole ženy z SDH Líchovy (18,35 s.).

Kdo bude bojovat v play off o celkové vítězství už bylo jasné. A tak v obou kategoriích začala bitva, která opět zamíchala celkovým pořadím Brdské ligy. V mužské kategorii po bojích v play off zvítězil zaslouženě SDH Zalužany, před SDH Kotenčice a družstvem z Benešovska - SDH Dalovy, v kategorii žen si největší pohár za pěkné výkony odvezly ženy SDH Líchovy před SDH Radětice a SDH Sloup.

Pořadatelé také vyhodnotili nejrychlejší sestřiky dne: v mužské kategorii pomyslnou sošku proudaře získal Stanislav Šedivý z SDH Třebsko (14,55 s.) a v kategorii žen uspěly dvě ženy za shodný čas – Kristýna Krotilová z SDH Líchovy a Hana Pšeničková z SDH Bezděkov p.Tř. (časem 17,94 s.).

Další kolo druhý den pořádali sousedící hasiči z SDH Kornatice, kteří již večer spolu s nezvěstickými organizátory připravili pro týmy, jak dodatečnou soutěž v běhu na 100m, tak i zajímavou afterpárty ozdobenou ohňovou show, při které se bylo opravdu nač dívat. Kempující týmy se bavily, tančily a popíjely až do ranních hodin.

Dopoledne se ale opět začalo soutěžit, a že bylo s kým – do Nezvěstic (Kornatic) totiž přijelo opět velmi solidních 33 družstev, z toho 22 mužských a 11 ženských. Po tradiční hymně a rozlosování to začalo. Po velmi kvalitním základním kole byli nakonec nejúspěšnější muži z SDH Radětice (14,86 s.), v ženách byly do pavouka play off nejvýše nasazeny ženy SDH Sloup (18,38 s.).

V samotném play off se v kategorii mužů nejvíce dařilo mužům z SDH Žákava, kteří ve finále těsně porazili ,,mladé pušky,, z Nalžovic, které obsadili druhé místo, třetí místo patřilo SDH Líchovy.

V kategorii žen si vítězství (v osobním rekordu 17,84 s. !) vybojovaly taktéž jako v sobotu ženy z SDH Líchovy před SDH Sloup a SDH Bezděkov p.Tř.
Pořadatelé také vyhodnotili nejrychlejší proudaře: v mužské kategorii se nejrychlejším sestřikem tohoto kola mohl pochlubit Štěpán Plavec z SDH Radětice (14,56 s.), a v kategorii žen trefila terč nejrychleji Kristýna Ječmenová z SDH Bezděkov p.Tř. v čase 17,43 s..

Průběžné pořadí:
Ženy – 1. Líchovy ( PB) - 69 bodů, 2. Dolní Měcholupy (Praha) - 42 bodů, 3. Chlum (PZ) a Sloup (Praha) – 41 bodů.
Muži – 1. Chotilsko (PB) – 77 bodů, 2. Zalužany (PB) – 73 bodů, 3. Radětice (PB) – 64 bodů.
Další, již předposlední kolo dlouhodobé soutěže Brdské ligy je naplánováno na 3. září ve 13 hodin a proběhne v Chlumu u Plzně. S výsledky z něj vás opět seznámíme. Tímto na uvedené akce zve rada Brdské ligy všechny hasičské sbory a také fanoušky hasičského sportu. Více informací na www.brdskaliga.cz.