VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z Mistrovství ČR v požárním sportu dorostu přivezli své úspěchy zástupci okresu

Příbramsko - Ve dnech 3. – 7. 7. 2013 probíhalo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky hry Plamen a dorostu SH ČMS v požárním sportu. Na tuto nejvyšší republikovou soutěž se probojovali z krajského kola i tři zástupci okresu Příbram, kterými jsou dorostenci z SDH Sestrouň, dorostenky z SDH Petrovice a v kategorii jednotlivci okres Příbram reprezentoval Jakub Čermák z SDH Líchovy. Všichni již zmínění zástupci našeho okresu svými výkony ukázali, že patří k „hasičské" špičce ČR a že vzorně reprezentují nejen Středočeský kraj, ale hlavně okres Příbram.

9.7.2013
SDÍLEJ:

Dorostenky SDH PetroviceFoto: SDH Petrovice

Dorostenecké klání začalo sobotou 6. 7. 2013, na atletickém stadionu „na Střelnici," během na sto metrů s překážkami. Nejprve své síly s ostatními družstvy poměřila petrovická děvčata a nelze říci, že by si v silné konkurenci vedla špatně. Po součtu všech pěti časů zaujaly čtvrtou příčku v této disciplíně. Kluci ze Sestrouně zatím šetří své síly, aby mohli, tak jako děvčata, ukázat, co umí. Jejich chvíle přichází až v pozdním odpoledni, kdy jsou na programu právě dorostenecké rozběhy na sto metrů s překážkami. I oni ukazují svému okolí, že se mezi ostatními týmy neztratí a po součtu pěti časů si zapisují pět bodů za páté místo. Tím však dnešní radost nekončí. V kategorii dorostenců jednotlivců máme totiž na startu běhu sto metrů s překážkami ještě jednoho zástupce, a to Jakuba Čermáka. I on nezklamal svého trenéra a vybojoval si časem 17, 29 sekund jeden bod za první m sto ve své kategorii.

Neděle pak patřila především štafetám 4x100 metrů s překážkami, testům požární ochrany a nakonec požárnímu útoku. Jak Petrovičtí, Sestrounští, tak i Jakub začali již časně ráno testem požární ochrany. Po kontrole zodpovězených odpovědí slyšeli z úst rozhodčích všichni vytoužené slovo „nula". Opravdu nula, ale chyb, což znamená první místo a další bod a tím i o krok víc k úspěchu. Děvčata a Jakub teď mají pauzu a dění na stadionu se přesouvá na dorostenecké štafety 4x100 metrů s překážkami. Prvním pokusem si kluci ze Sestrouně zapisují čas 65,69 sekundy, který jim v celkovém hodnocení této disciplíny vynesl místo deváté. Ještě před polednem stihnou své štafety odběhat i dorostenky z Petrovic. Vsadily na jistotu a dokázaly svou štafetu dokončit v čase 67,06 sekund. V celkovém hodnocení této disciplíny jejich výkon stačil opět na nepopulární čtvrtou příčku.

V průběžném hodnocení se tedy dorostenci ze Sestrouně dělí o třetí až desátou příčku, dorostenky z Petrovic se dělí o příčku druhou až třetí a Jakub si stále hlídá své prvenství. Jako další na scénu přichází dvojboj jednotlivců. Časem 15,73 sekund si Jakub doběhl pro bronzovou medaili v disciplíně dvojboj a celkově tedy obsadil v celkovém hodnocení dorostenců jednotlivců na mistrovství ČR v požárním sportu dorostu krásné druhé místo z celkového počtu 42 kvalitních závodníků. Na poslední disciplínu, kterou je požární útok, nastupují jak děvčata, tak i kluci plni očekávání jak dopadne. Nejprve se na řadu dostávají děvčata z Petrovic - díky svému startovnímu číslu jedna. Na pohled dobrý, ale časově průměrný požární útok, při němž se časomíra zastavila na čase 32,69 sekund, je řadí na šestou pozici v této disciplíně.

Dorostenci ze Sestrouně dokončili svůj požární útok v čase 31,70 se kund a z této disciplíny si tedy zapisují místo čtvrté. V celkovém hodnocení mistrovství ČR v požárním sportu kategorie dorostenky družstva obsadila nakonec děvčata z Petrovic místo druhé z celkového počtu patnácti týmů a v kategorii dorostenci družstva obsadili kluci ze Sestrouně místo šesté z celkového počtu patnácti týmů. Nutno však podotknout, že konkurence ve všech dorosteneckých kategoriích je opravdu veliká a výsledky se mění s každým odběhnutým pokusem.
Radost byla veliká! Možná štěstí, možná vyrovnané výkony nebo podpora rodičů, fanoušků a všech našich příznivců přispěla k dobrým, někdy až neočekávaným, výsledkům všech reprezentantů našeho okresu. Právem jim tedy patří označení nejlepších týmů v požárním sportu a děvčatům z Petrovic a Jakubovi Čermákovy i titul vícemistrů ČR. Poděkování však patří i jejich trenérům, fanouškům (za velikou podporu), jejich obcím a dalším, kteří jim k jejich výkonům pomáhají. Málokterý okres se může chlubit tak úspěšnou reprezentací na mistrovství ČR v požárním sportu dorostu, jako okres Příbram. Veronika Šejbová, SDH Petrovice

„Všem závodníkům a jejich trenérům děkujeme za velice příkladnou prezentaci okresu, ale i kraje. Z jejich výsledků je vidět, že dlouhodobě patří mezi nejlepší hasiče a družstva v republice."

Jaroslav Petřina, starosta Okresního sboru hasičů Příbram

Autor: Redakce

9.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Policie se koncem minulého týdne zaměřila na nákladní auta

Příbramsko - Dopravní policisté se koncem týdne společně s hlídkou cizinecké policie, s Generálním ředitelstvím cel a s Centrem služby pro silniční dopravu zaměřili na nákladní dopravu. Během dvou dnů zkontrolovali na Příbramsku celkem 21 nákladních aut a zjistili u nich 11 přestupků.

O voličský průkaz si můžete zažádat nejpozději ve středu

Příbram – Tento pátek a sobotu se konají parlamentní volby. Ti, kdo nemohou z nejrůznějších příčin volit doma, si mohou zažádat o voličský průkaz, aby svůj hlas mohli odevzdat jinde. 

Policisté rozbili další drogový gang na Příbramsku

Příbramsko – Další policejní zátah na drogový gang se uskutečnil minulý týden. Začátkem října již kriminalisté zahájili trestní stíhání skupiny deseti osob, které v Příbrami a na Berounsku prodávali zejména marihuanu. Nyní v síti uvízla větev dealerů omamných látek z Dobříšska a Sedlčanska.

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení