Hokejisté HC Příbram rozhodli už v první třetině

Příbram /FOTO/ - Třetí letošní zápas Krajské ligy konečně přinesl hokejistům HC Příbram radost z vítězství. Na svém ledě se pustili do Vlašimi s chutí a už během první třetiny si zajistili dostatečný náskok. Dvě kola před koncem základní části jim tak patří třetí příčka.

22.1.2013

Krajská liga: HC Příbram - Vlašim.Foto: Deník/Jan Hájek

HC Příbram – Vlašim
5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Přestože konečný výsledek vypadá jednoznačně, utkání jasného vládce nemělo. Hosté přijeli bojovat o účast v play off, a tak se prezentovali několika pěknými akcemi. Zejména v úvodních minutách tak držel Příbram nad vodou jen gólman Vávra.

Převahu získali domácí hokejisté až v závěru první části, kdy dvěma góly rychle po sobě odskočili na 3:0.

Podobný průběh pak měla i druhá třetina, takže domácí odcházeli do přestávky už s pětibrankovým náskokem.

V poslední části už neměli Příbramští potřebu tlačit se do dalších branek, a tak už padla pouze jediná. Ve 45. minutě pokazil Vávrovi čisté konto Dýcka.

Branky: 8. Pejsar (Hrala), 17. Pejsar (Pekárik, Komínek), 19. Pekárik (Tylich, Mikeska), 30. Mácha (Šlemenda), 38. Staňo (Pekárik) – 45. Dýcka (Jäger). Vyloučení: 10:11. Využití: 2:0. Střely: 30:23 (13:9, 7:6, 11:9). Rozhodčí: Pokorný – Ondráček, Vodák. Diváci: 124.

HC Příbram: Vávra – Matouš, Šlemenda, Grubner, Tylich, Horáček, Flieger, Grín, Kozelka – Polák, Kadič, Hrala – Mácha, Mikeska, Hlaváč – Komínek, Pejsar, Pekárik – Staňo.

Už ve středu má HC Příbram na programu dohrávku se Slaným. Zápas začíná v 18 hodin. V sobotu se pak představí na ledě předposledních Poděbrad.

22.1.2013

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Naprosto neobyčejná česká kapela The Tap Tap loni oslavila plnoletost a sklízí zasloužené úspěchy nejen u nás, ale i za hranicemi. Spolupracuje se známými zpěváky a nebojí se nazývat věci správnými jmény. To potvrzují nejen texty, ale i mluvčí kapely Ladislav Angelovič a kapelník Šimon Ornest, kteří Deníku poskytli rozhovor před koncertem v příbramském letním kině v rámci programu legendární kapely Keks.

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).