Prvňáčci HC Příbram skončili v turnaji třetí

Příbram – Na Zimním stadionu v Příbrami se konal 4. ročník turnaje v minihokeji 1. tříd. Zúčastnila se jej družstva Slavia Praha, SK Černošice, HC Hvězda Praha, HC Sršni Sedlčany, HC Klatovy a samozřejmě domácí hráči HC Příbram.

27.11.2010 1

HC Příbram.Foto: Deník

V prvním zápase nastoupili malí Příbramáci proti Černošicím a zvítězili 5:0, když se podařil hattrick Vojtovi Valčíkovi. Skóroval i nejmladší hráč týmu Tomáš Holeček a další gól přidal Petr Kadlec. Brankář Šimon Mareš udržel čisté konto.

Ve druhém utkání to již neměla Příbram tak lehké. Sršni ze Sedlčan hodně bodali a nakonec rozhodl jediný gól, který vstřelil Petr Kadlec. Brankář Šimon Mareš opět podržel svoje družstvo a nepustil nic za svá záda – 1:0.

Po dvou vítězstvích čekal HC Příbram nejtěžší soupeř. Slavia. Ta zatím v turnaji porazila Černošice 10:0 a Klatovy 12:0. Příbramští se však nedali, bojovali a uhráli se Slavií pěkný výsledek 0:2.

Zápas proti Klatovům nabídl domácí střelecké hody, k nimž přispěl poprvé ve své kariéře i druhý nejmladší hráč Příbrami Lukáš Erben. Není divu, že jel na střídačku své první dva góly slavit s výkřiky: „To jsem dal jáááá, to jsem dal jááá!!“. Také Vojta Valčík vstřelil dva góly, Petr Kadlec a Max Žoluděv přidali po jednom. Musíme také pochválit Matěje Černohorského a Standu Šampalíka, kteří připravovali šance pro střelce gólů. Šimon Mareš udržel v turnaji již třetí čisté konto a byla z toho výhra 6:0.

V posledním zápase turnaje šlo Příbrami o zisk druhého místa. Utkání s Hvězdou Praha bylo vypjaté do poslední minuty. Hvězda měla raketový nástup a během 12 minut vedla už 4:1. Po přestávce a radách trenéra Tomáše Holečka se příbramští kluci zakousli do soupeře a začali nepříznivé skóre stahovat.
Po dvou gólech Petra Kadlece a jednom Maxe Žoluděva bylo minutu před koncem vyrovnáno 4:4.

Pak ale nedokázali domácí ubránit hráče soupeře, který vystřelil, puk se nešťastně překutálel přes příbramského gólmana a skončil v bráně. Příbramští prohráli 4:5 a skončili tedy v turnaji třetí.

Kluci ze Sedlčan obsadili čtvrtou příčku.

Konečné pořadí: 1. Slavia Praha, 2. Hvězda Praha, 3. Příbram, 4. Sedlčany, 5. Černošice, 6. Klatovy.

Nejlepší střelec: Petr Gajda (Slavia Praha). Nejlepší brankář: Šimon Mareš (Příbram).

„Chtěl bych tímto poděkovat všem rodičům hráčů, kteří se velkou měrou podíleli na přípravě a bezchybném průběhu turnaje,“ vzkázal jeden z pořadatelů turnaje a vedoucí družstva prvňáčků HC Příbram Martin Mareš.

27.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Rožmitálská Venkovanka na náměstí 17. listopadu byla součástí Příbramského kulturního léta.
23

Dechovka zaplnila náměstí, lidé si už na větší dávky kultury zvykli

Akce Kolo pro život. Zázemí měla ve Velké Chuchli. Byla to zkouška síly i nervů.
99

Cyklistická akce prověřila nejen sportovce, ale i nervy cestujících

Čáslav těsně podlehla druholigové Příbrami a v poháru končí

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V rámci 1. kola MOL Cupu přivítali fotbalisté Čáslav na svém hřišti druholigovou Příbram. Favorit si v první půli vybojoval dvoubrankové vedení, ale po přestávce vykřesal naději pro Čáslav gól Hannicha. Vyrovnat se ale svěřencům Radima Truksy a Jiřího Antoše nepodařilo, a tak Čáslav Příbrami podlehla 1:2.

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Meteorologové vydali varování před bouřkami. Čechy by měly zasáhnout dnes mezi 11:00 a 23:00, na Moravě platí výstraha od 14:00 do půlnoci.