Kolín - Příbramští hokejisté vyhráli na ledě Žabonos a drží pátou příčku tabulky.

23.11.2009

HC Žabonosy - HC Příbram (1:4).Foto: Deník/Michal Bílek

Žabonosy - Příbram
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Hosté byli po celý zápas výrazně aktivnější. Svou převahu však v prvních dvou třetinách dokázali proměnit pouze ve dva góly. Nejdřív v 5. minutě nekompromisně zavěsil Hrala a ve 30. minutě pak zvyšoval Jobek.

Žabonosy měly šanci snížit při přesilovce hostů, ale Kunáškovi při samostatném úniku při pokusu o kličku puk sklouzl.

V 50. minutě dorazil Mácha střelu Horáčka a zvýšil na 0:3. Tím zlomil dosavadní odpor domácích a příbramští hokejisté už mohli jen kontrolovat zbytek zápasu.

Jestliže diváci za 58 minut hry viděli tři góly, pak v posledních dvou minutách se skóre měnilo hned dvakrát. Nejdřív se trefil do domácí branky znovu Mácha a v čase 58:52 pak vzal čisté konto Vávrovi domácí Král.

Branky: 59. Král - 5. Hrala (Mácha), 30. Jobek (Horáček, Peterka), 50. Mácha (Horáček), 59. Mácha (Jobek). Vyloučení: 8:7, navíc Peterka (Pb.) 5+DKU. Rozhodčí: Čáp -Stechmüller, Zmeškal. Diváci: 70.

Příbram: Vávra - Mácha, Hrala, Jobek, Peterka, Valášek, Horáček, Procházka, Anděl, Vaněk, Tylich, Matouš, Bauer.

V dalším kole hraje HC Příbram v sobotu 28. listopadu doma od 18 hodin proti HK Kralupy.

23.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Naprosto neobyčejná česká kapela The Tap Tap loni oslavila plnoletost a sklízí zasloužené úspěchy nejen u nás, ale i za hranicemi. Spolupracuje se známými zpěváky a nebojí se nazývat věci správnými jmény. To potvrzují nejen texty, ale i mluvčí kapely Ladislav Angelovič a kapelník Šimon Ornest, kteří Deníku poskytli rozhovor před koncertem v příbramském letním kině v rámci programu legendární kapely Keks.

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).