HC Příbram vyhrál nad lídrem

Příbram/ V sedmnáctém kole KPM hokejistů porazili příbramští hokejisté vedoucí Kutnou Horu po samostatných nájezdech.

3.1.2009

KPM: HC Příbram - Kutná Hora (4:3 po sn).Foto: Deník/Jan Hájek

HC Příbram - Kutná Hora
4:3sn (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Po bezbrankové první třetině se jako první prosadili hosté, když Hemský našel rozjetého J. Floriána, a ten svůj samostatný nájezd proměnil. Chvíli nato však domácí z podobné akce vyrovnali a čtyři minuty před druhou přestávkou nachytal Malého při přesilovce z ostrého úhlu Mikeska.

Vedoucí tým tabulky odpověděl ve 47. minutě také při početní výhodě, když Hemský zajížděl za branku, stihl posunout puk podél bližší tyče na Bláhu, a ten jej zasunul do odkryté sítě – 2:2.

Necelé tři minuty před koncem strhl vedení na příbramskou stranu po samostatném úniku na gólmana Hrala, když obrana Sršňů přestala hrát v domnění, že se bude pískat ofsajd – 3:2.

V čase 59:07 si hosté vzali oddechový čas, poslali šestého hráče do pole a power play už po patnácti vteřinách využili. Zamkli domácí v jejich obranném pásmu a po zmatku před brankou poslal puk do branky Bláha.

Samostatné nájezdy se proměnily v souboj gólmanů. V úvodních třech sériích pustil každý po jednom gólu, a tak se šlo po jednom. Oba brankáři zneškodnili postupně dalších pět nájezdů, až v deváté sérii uspěl domácí Hájek, a připsal tak Příbrami bod navíc a Kutné Hoře její druhou prohru v soutěži.

Branky: 29. Valášek (Hájek), 36. Mikeska (Tylich), 58. Hrala (Hájek), rozh. nájezd Hájek – 24. J. Florián (Hemský), 47. Bláha (Hemský), 60. Bláha (Jančařík). Rozhodčí: P. Lukavský – J. Lukavský, Větrovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 200.

Příbram: Simer – Komínek, Mikeska, Horáček, Vaněk, Hájek, Hrala, Valášek, Kozelka, Tecl, Staňo, Flieger, Mácha, Trč, Tylich, Pejsar, Peterka, Hochmann, Bauer, Topič.

Kut. Hora: Malý – Bláha, Hemský, J. Florián, Adamec, Prachař, Mizera, Kišš, L. Muras, Langhans, Kadlec, Jančařík, Veselý, M. Florián, Vaněk, Šlejtr, Andrle, Mlika, V. Muras, Jelínek.

3.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

KrimiMix: Příbramák vyhrožoval ženě podpálením domu

K velkému životnímu jubileu přijela Marii Krejčové popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí.

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám!

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".